اسکرابر های آزمایشگاهی عبارت از گروه متنوعی از دستگاه های کنترل آلودگی هوا می باشند که قادر به این هستند که به منظور پاک سازی تعدادی از ذرات آلوده یا / گاز ها از جریان های خروجی صنعتی مورد استفاده قرار گیرند . اولین اسکرابر آزمایشگاهی هوا برای حذف Co2 از یک زیر دریایی اولیه ، Ictineo I استفاده شد ، نقشی که تا به امروز آن ها به آن ادامه داده اند . اصطلاح اسکراب اشاره به دستگاه های کنترل آلودگی دارد که به منظور شستشوی آلاینده های نامطلوب از یک جریان گاز از مایع استفاده می کنند . اخیرا ، این اصلاح به منظور شرح سیستم هایی نیز استفاده می شود که یک معرف خشک یا ماده ی آبکی را درون یک سیستم خروجی کثیف به منظور شستشوی گاز های اسیدی تزریق می کنند . اسکرابر آزمایشگاهی یکی از دستگاه های آزمایشگاهی اصلی به شمار می رود که انتشارات گازی ، به خصوص گاز های اسیدی را تحت کنترل قرار می دهد . از اسکراب ها می توان به منظور ریکاوری گرمایی از گاز های داغ نیز استفاده کرد .

اسکرابر آزمایشگاهی تر

امکان این وجود دارد که گاز های خروجی درون خود موادی داشته باشند که برای محیط خطرناک مد نظر گرفته باشند ، و اسکرابر آزمایشگاهی ممکن است سبب حذف یا خنثی سازی آن ها شود . یک اسکرابر تر به منظور تمیز سازی گاز سوخته ی هوا یا دیگر گاز های آلوده کننده مختلف و ذرات گرد و غبار به کار گرفته می شود . اسکرابر آزمایشگاهی تر از راه بر قراری تماس محلول اسکراب با ترکیبات هدف یا ماده ی آلاینده وظیفه ی خود را انجام می دهد . محلول ها ممکن است به سادگی اب ( برای گرد و غبار ) یا محلولی از معرف ها باشند که به شکل خاصی ترکیبات مشخصی را تحت هدف قرار می دهند .

گاز های خروجی هم چنین می توانند دارای سموم حلال در آب و / یا گاز های جاذب همانند با اسید هیدرو کلریک ( HCL ) یا آمونیا ( NH3 ) باشند . این موارد با استفاده از یک اسکرابر آزمایشگاهی تر به شکل خوبی می توان تمیز کرد .

اسکرابر آزمایشگاهی خشک

بر خلاف سیستم اسکرابر تر ، یک سیستم اسکرابر خشک یا نیمه خشک ، جریان گازی که قرار است پاک شود را با رطوبت اشباع نمی کند . در برخی از موارد رطوبتی اضافه نمی شود ، در حالی که در دیگر موارد فقط مقداری از رطوبت که امکان تبخیر در گاز سوخته را دارد بدون تغلیظ اضافه می شود . در نتیجه ، اسکرابر آزمایشگاهی خشک معمولا الزامات مدیریت فاضلاب / یا خروجی دهنده ی ضایعات را ندارد . سیستم های اسکرابر خشک به منظور حذف گاز های اسیدی ( همانند با SO2 و HCL ) از منابع سوخت مورد استفاده قرار می گیرند .

اسکرابر گازی آزمایشگاهی

اسکرابر گازی آزمایشگاهی سیستمی با ابعاد جمع و جور است که به منظور استخراج و شستشوی مواد گازی آسیب رسان از یک هوای خارج شده به کار گرفته می شود .

استفاده از آن در آزمایشگاه های شیمیایی در طول تست ، در طول پر کردن ، آب کشیدن و تمیز کردن تجهیزات می باشد و هم چنین هنگامی که جریان های بسیار کمی از هوای خروجی بایستی دور شود . اسکرابر آزمایشگاهی گازی به جذب مواد مضر ، جدا سازی گرد و غبار ، تغلیظ بخار ها و اشباع سازی و خنک کردن گاز های داغ اجازه می دهد . در موارد فردی ، مواد و ابعاد اسکرابر آزمایشگاهی گازی امکان سازش با الزامات فردی را دارا است . طراحی سه واحد از پلاستیک های هادی رسانایی ، فولاد ضد زنگ یا پلاستیک های تقویت شده ی فیبرو گلاسه امکان پذیر می باشد .

عملکرد

وظیفه ی نهایی و کلی اسکرابر گازی آزمایشگاهی عمل کردن به شیوه ی یک جت اسکرابر است که ، در ظرفیت بیرون دهنده ی ( پاک کننده ) آن ، گاز ها بدون یک دستگاه تهویه ی اضافی خارج و انتقال داده می شوند . مایع اسکراب کننده نقشی به عنوان یک محیط محرک ایفا می کند .

 

 

قیمت اسکرابر آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت اسکرابر گازی آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است