استروبوسکوپ که نام دیگر آن استروب نیز می باشد ، عبارت از دستگاه آزمایشگاهی است که سبب این می شود که یک شیء متحرک به شکل دایره ای به صورت حرکت آهسته یا ثابت به نظر آید . ساختار آن شکل گرفته از یک صفحه ی چرخشی با اسلات ها یا حفره ها یا یک لامپ همانند با flashtube ( لوله ی حامل جرقه ی چاشنی ) است که فلش های تکراری باعث ایجاد خلاصه ای از نور می شوند .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

اغلب اوقات سرعت استروبوسکوپ بر اساس فرکانس های گوناگون قابل تنظیم می باشد . هنگامی که یک شیء مرتعش یا چرخان با استروبوسکوپ در فرکانس ارتعاشی اش مشاهده می شود ، ثابت به نظر می آید . در نتیجه از استروب به منظور اندازه گیری فرکانس نیز استفاده می کنند . این اصل به منظور بررسی اشیاء ارتعاشی ، نوسانی ، رفت و برگشتی و چرخشی به کار گرفته می شود . قسمت های گوناگون دستگاه ها و رشته های لرزشی نمونه های متداول می باشند . یک استروبوسکوپ به منظور تنظیم زمان احتراق موتور های احتراق داخلی نیز به کار گرفته می شود .

جنبه های کاربردی متنوع استروبوسکوپ

استروب ها در تحقیق در مورد فشار های ماشین آلات در حال حرکت ، و شکل های تحقیقاتی بسیار دیگر نقش مهمی ایفا می کنند . این ابزار قادر به این است که بر نور محیطی غلبه کند و بدون نیاز به استفاده از شرایط محیطی تاریک ، شروع به ظاهر سازی افکت های حرکت آهسته کند . آن ها به عنوان ابزار اندازه گیری به منظور مشخص سازی سرعت چرخ ها به کار گرفته می شوند . از آن ها به منظور تنظیم زمان احتراق موتور های داخلی نیز استفاده می شود . در حوزه ی پزشکی ، استروبوسکوپ ها برای دیدن تار های صوتی به منظور معین سازی شرایطی استفاده می شوند که سبب ایجاد دیسفونیا می شود ، برای این منظور شخص بیمار در یک میکروفون شروع به صحبت یا زمزمه کردن می کند که این امر سبب فعال شدن این ابزار در همان فرکانس یا فرکانسی اندکی متفاوت می شود . منبع نوری و یک دوربین برای اندوسکوپی قرار داده می شود .

کاربرد دیگر استروب می تواند در تعداد زیادی از صفحات گردان گرامافون مشاهده شود . لبه ی صفحه ی گرامافون علایمی در فواصل خاصی دارد تا هنگامی که تحت نور فلورسنت در فرکانس های اصلی دیده شود ، معین کند که چرخش صفحه ی گرامافون با سرعت درستی می باشد ، از این جهت که علایم ثابت به نظر می رسند . چنین چیزی به خوبی در شرایط نوری سفید عمل نمی کند ، به این علت که لامپ های نور سفید به شکل بارزی فلش نمی زنند . به همین سبب برخی از صفحات گردان یک لامپ نئونی یا LED در کنار صفحه ی گردان دارند ، این LED بایستی تحت هدایت یک ، یک سو کننده ی موج قرار بگیرد .

 

 

قیمت استروبوسکوپ

برای اطلاع از قیمت استروب آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است