استروبوسکوپ
استروبوسکوپ یا استروب | خرید استروبوسکوپ | فروش استروبوسکوپ
آوریل 12, 2016
تابش سنج یا رادیومتر | خرید تابش سنج | فروش تابش سنج
آوریل 12, 2016

رزونانس مغناطیس هسته ای | دستگاه nmr | خرید دستگاه ان ام آر | فروش رزونانس مغناطیس هسته ای

رزونانس مغناطیس هسته ای

رزونانس مغناطیس هسته ای ( NMR ) نوعی پدیده ی فیزیکی می باشد که در آن هسته های یک میدان مغناطیسی جذب می شوند و مجدد تابش الکترو مغناطیسی از خود ساطع می کنند . این انرژی فرکانس رزونانس خاصی در اختیار دارد که وابسته به میزان قدرت میدان مغناطیسی و خصوصیات مغناطیسی ایزوتوپ اتم ها می باشد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

جنبه های کاربردی طیف سنج رزونانس مغناطیس هسته ای

کاربرد در حوزه ی پزشکی

کاربرد رزونانس مغناطیس هسته ای که در بین عموم نسبت به سایرین بیشتر شناخته شده است تصویر برداری رزونانس مغناطیس هسته ای به منظور تشخیص پزشکی و میکروسکوپی رزونانسی مغناطیسی در مجموعه های تحقیقاتی می باشد ، گرچه استفاده از آن به شکل وسیعی در تحقیق های شیمیایی ، به خصوص در طیف سنجی رزونانس مغناطیس همانند باNMR پروتون ،NMR کربن شماره ی 13 ،NMR دوتریوم ، و NMR فسفر شماره 13 دیده می شود .

کاربرد در علوم شیمی

به وسیله ی بررسی پیک های ( قله های ) طیف رزونانس مغناطیس هسته ای ، شیمی دان ها قادر به این هستند که ساختار ترکیب های متعددی را معین کنند .

تعین خلوص : ( w/w NMR )

استفاده از NMR به شکل کلی برای مشخص سازی ساختار می باشد ، با آن که از آن می شود به منظور مشخص سازی خلوص نیز استفاده کرد ، با این شرط که ساختار و وزن مولکولی ترکیب معین شده باشد . استفاده از این تکنیک نیازمند به کار گیری یک استاندارد داخلی شناخته شده ی خلوص می باشد .

تست های غیر مخرب

رزونانس مغناطیس هسته ای در رابطه با آنالیز نمونه های غیر مخرب بسیار مفید می باشد . امواج رادیویی و میدان های مغناطیسی استاتیک به سهولت در شکل های بسیاری از مواد و هر چیزی که ذاتا خاصیت فرو مغناطیسی ندارد ، نفوذ می کنند .

به دست آوردن اطلاعات به شکل پویا

علاوه بر به دست آوردن اطلاعات استاتیک در ارتباط با مولکول ها به وسیله ی معین سازی ساختار های سه بعدی آن ها در محلول ، یکی از مزیت های قابل توجه ی رزونانس مغناطیس هسته ای NMR در مقایسه با بلور نگاری اشعه ی ایکس این می باشد که از آن می شود به منظور اکتساب اطلاعات مهم به شکل پویا استفاده کرد .

کنترل فرآیند

امروزه استفاده از NMR در حوزه ی کنترل فرآیند در زمان آنی و بهینه سازی فرآیند در پالایشگاه های روغن و صنایع پتروشیمی دیده می شود . دو شکل مختلف از آنالیز NMR به منظور به دست آوردن آنالیز در زمان آنی محصولات به منظور کنترل و بهینه سازی عمیات واحد ، استفاده می شود .

NMR میدان مغناطیسی زمین

در میدان مغناطیسی زمین ، فرکانس های NMR در محدوده ی فرکانس صوتی ، یا باند های فرکانس بسیار پایین ، و فوق العاده پایین طیف فرکانس رادیویی ، واقع شده اند .

NMR میدان صفر

در این نوع NMR کل میدان های مغناطیسی چنان تحت حفاظت قرار دارند که میدان های مغناطیسی زیر نانو تسلا ( nT ) به دست آیند و فرکانس های انحراف هسته ای کل هسته ها نزدیک به مقدار صفر و غیر قابل تشخیص باشند .

محاسبه ی کوانتوم

محاسبه ی کوانتوم NMR به عنوان کوبیت ، حالت های چرخش مولکول را به کار می گیرد . این نوع محاسبه با دیگر استفاده ها از کامپیوتر های کوانتومی فرق دارد به این علت که در آن تجمعی از سیستم ها ، در خصوص با این مولکول ها ، به کار گرفته می شود .

مگنومتر ها

مگنومتر های گوناگونی از اثرات NMR به منظور اندازه گرفتن رزونانس مغناطیس هسته ای استفاده می کنند ، همانند با مگنومتر های انحراف پروتئین ( PPM ) که به عنوان مگنومتر های پروتون نیز شناخته شده می باشند و مگنومتر های اوور هاورز ( Overhauser magnetometer ) .

 

جهت آشنایی با سایر تجهیزات آزمایشگاهی کلیک کنید …

 

قیمت دستگاه nmr

برای اطلاع از قیمت طیف سنج ان ام آر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است