برای اندازه گیری زاویه ی چرخش، از ابزاری استفاده می شود که پلاریمتر نام دارد، این ابزار توسط نور پلاریزه ی عبوری از میان یک ماده فعال از نظر نوری استفاده می شود. بعضی از مواد شیمیایی از نظر نوری فعال هستند. بعضی مواد شیمیایی از نظر نوری فعال هستند و نور پلاریزه شده زمان عبور از این مواد آنها را به چپ یا راست می چرخاند. مقدار بدست آمده به واسطه ی آن نور چرخش با نام زاویه ی چرخش شناخته می شود.

انواع پلاریمتر

پلاریمتر نیمه سایه ای لارنت

در زمان عبور نور پلاریزه شده از میان تعدادی بلور، شدت نور پلاریزه شده به سمت چپ با شدت نور پلاریزه شده به سمت راست متفاوت می باشد، بنابراین گفته می شود که بلور ها دارای دو شاخص انکسار متفاوت یعنی انکسار دوگانه دارند.

پلاریمتر Biquartez

در پلاریمتر Biquartez، از یک صفحه ی دو کوارتزی استفاده می شود. این صفحه حاوی دو صفحه نیمه دایره ای شکل از کوارتز است. نصفی از آن حاوی کوارتز است که نور را به سمت راست و نیمی دیگر کوارتز فعالی است که نور را به سمت چپ پلاریزه می کنند.

پلاریمتر Lippich

پلاریمتر Quartz-Wedge

پلاریمتر دستی

قدیمی ترین پلاریمترها پلاریمترهای دستی می باشند که لازم بود، کاربر به صورت فیزیکی یک عنصر پلاریزه کننده یا همان آنالیزور را بچرخاند، در حالی که از میان یک عنصر استاتیک دیگر در حال مشاهده ی آن می باشد. آشکارساز در انتهای روبه روییه یک لوله ی حاوی نمونه فعال از نظر نوری قرار گرفته می شود و کاربر از چشمان خود برای قضاوت در مورد هم ترازی زمانی نور مشاهده می شد استفاده می کرد.زاویه ی چرخش سپس از یک زاویه سنج ساده که در چند درجه ی پلارایزر ثابت شده، خوانده می شود.

پلاریمتر نیمه خودکار

پلاریمترهای نیمه خودکاری وجود دارند که نیاز به آشکار سازی بصری دارند، ولی از دکمه های فشاری برای چرخاندن آنالیزور استفاده میکنند و دارای صفحات نمایش دیجیتالی می باشند.

پلاریمتر تمام خودکار

پلاریمترهای مدرن، تمام خودکار هست و به سادگی، نیاز به فردی برای فشار دادن یک دکمه و منتظر شدن برای بازخوانی دیجیتالی زاویه ی چرخش دارند. این پلاریمتر های خودکار سریع دیجیتالی، زمان اندازه گیری را بدون توجه به زاویه چرخش نمونه به یک ثانیه کاهش می دهند. به علاوه اینکه از آنها بعنوان مثال، اجازه ی اندازه گیری مداوم بررسی های جنبشی در HPLC را می دهند.

 

قیمت دستگاه پلاریمتر

برای اطلاع از قیمت پلاریمتر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است