فلومتر
فلومتر | خرید فلومتر | فروش فلومتر
می 12, 2015
پلاریمتر
پلاریمتر | خرید پلاریمتر | فروش پلاریمتر
می 13, 2015

دکانتور شیشه ای و پلاستیکی | قیف دکانتور | قیف جدا کننده | خرید و فروش و قیمت قیف دکانتور آزمایشگاهی

دکانتور

ارائه دهندگان این محصول


یک قیف جداکننده (دکانتور) از شیشه آلات آزمایشگاهی است از جنس شیشه که در استخراج های مایع – مایع برای پارتیشن بندی اجزای یک مخلوط درون دو فاز حلال جدایی ناپذیر با چگالی متفاوت است.
به طور مثال یکی از فازهای موجود در دکانتور آبکی (معروف به آبکی یا شناور) و دیگری یک حلال آلی (فاز آلی ) لیپوفیلی همچون اتر MTBE دی هرومتان ، کلروفرم و یا استات استیل خواهد بود. این حلال ها بین دو مایع لایه تشکیل داده که فاز آلی در بالای دکانتور و فاز آبکی در پایین آن قرار می گیرد. این حلال ها نباید با ماده استخراجی و یا آب واکنش نشان دهد و باید دارای نقطه جوش پایین برای سهولت در زدودن و جداسازی دو فاز از یکدیگر باشد.استثناهای مهم این قبیل مواد حلال های هالوژن دار هستند .

ساختار قیف دکانتور

یک فلاسک یا قیف جداکننده ( دکانتور ) دارای یک درپوش در بالا و یک شیر خروج در پایین به صورت مخروطی شکل در انتها نیمکره ای است.
دکانتور از جنس شیشه بروسیلیکات و شیرهایشان از شیشه یا PTFE ساخته می شود. دکانتور اندازه هایی بین 30میلی لیتر و 3 لیتر و در صنعت اندازه های بسیار بزرگتری برای مقادیر زیادتری است.طرفین سراشیب یا کج دکانتور برای آسان تر کردن شناسایی لایه ها توسط سانتریفیوژها طراحی شده است.
برای استفاده از یک قیف جداکننده (separator) محلول مخلوط را از بالا اضافه می کنیم و درب دکانتور بسته می شود. چندین بار دکانتور را برمی گردانیم و دو محلول را در دکانتور مخلوط می کنیم. امولوسیون های با قدرت تشکیل می شوند. شیر قسمت پایین برای رها کردن فشار بخار اضافی باز می شود.محلول کنار گذاشته می شود.شیر بالا و پایینی باز شده و فاز پایین تر به وسیله ی نیروی گرانش آزاد می شود. با رها شدن فاز پایین شیر بالایی باید برای متعادل سازی فشار بین داخل قیف و اتمسفر باز شود و لایه ی بالایی درون یک محفظه یا فلاسک ارلن مایر بچکد. در آخر محکم بسته شدن شیر دکانتور بسیار اهمیت دارد.

توصیه های ایمنی

بزرگترین خطر یک دکانتور زمان ایجاد فشار است. طی مخلوط کردن، گازی تولید می شود که ناشی از فشار واکنش هاست که این مسأله را می توان به سهولت با گشودن دو شیر در بالای دکانتور حل کرد به طوری که در زمان مخلوط کردن مایع دو درب موجود در بالای دکانتور را باز کرد. همچنین هنگام مخلوط کردن باید شیرها را محکم نگه داریم تا از جا در نیاید و مایعات بیرون نریزد. برای انجام این کار شیر را بادست محکم نگاه دارید.

 

قیمت کندانسور یا مبرد آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت کندانسور شیشه ای می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است