تیشو پروسسور یا در تعریف دیگر آنالایزر بافت عبارت از دستگاه هایی می باشند که عمل ثابت سازی ، آب گیری و تمیز کردن نمونه های بافتی را برای کمک به نگه داشتن درست بودن ساختار ترکیبات سلولی آن ها به منظور بررسی تحت میکروسکوپ نوری یا الکترونی ، خودکار می سازند . در فرآیند های جا به جایی سبد بافت ، معرف ها و پارفین در حمام ها – به صورت متداول بشر های شیشه ای ، سرامیکی یا پلاستیکی نگه داشته می شوند که یا به ترتیب در زیر نمونه یا به صورت دایره ای زیر یک حامل پشتیبانی شده به وسیله ی یک میله ی مستر ( master shaft ) مرکزی ، قرار داده می شوند . بافت ها درون ساختار های جعبه ای کوچک سوراخ شده به شکل فردی در داخل تیشو پروسسور واقع می شوند که هر کدام از آن ها در یک سبد بافتی بزرگتر سوراخ شده قرار داده می شوند که در اتصال با موتوری قرار دارد که حامل را هدایت کرده و کنترل آن به وسیله ی تایمری انجام می شود .

حامد سبد را به طرف هر معرف که وارد سبد می شود ، جا به جا می کند . تیشو پروسسور های محفظه ثابت ، محفظه را با حفظ کردن نمونه با معرف های ثابت کننده ، معرف های آب گیر ، معرف های تمیز کننده و اگر لازم باشد فرو بردن در مایعات ، پر و خالی می کند . پمپ های کوچک اضافه می شوند و مایع را از محفظه بیرون می کشند ، برخی از واحد ها از خلاء برای پر کردن محفظه و ایجاد فشار به منظور تهی شدن محفظه و fluid line ها ( خط مایع ) ، استفاده می کنند .

” تیشو پروسسینگ ” شرح دهنده ی مراحلی از تیشو پروسسور است که برای به کار گیری بافت انسانی یا حیوانی ضروری هستند ، به نحوی که از عمل تثبیت سازی گرفته تا مرحله ای که آن جا به شکل کامل با یک موم هیستولوژی شایسته تحت نفوذ واقع می شوند و می توانند برای برش قسمت بر روی میکروتوم مهیا شوند .

تیشو پروسسور به چند روش صورت می گیرد

تیشو پروسسینگ را می شود به شکل دستی انجام داد (تیشو پروسسینگ دستی ) ، ولی هنگامی که بایستی با چندین نمونه سر و کار داشت به کار گیری یک دستگا خودکار تیشو پروسسور امری ساده تر ، راحت تر و کارآمد تر است . سابقه ی استفاده از این دستگاه ها به دهه ی 40 میلادی بر می گردد و به مرور زمان برای استفاده ی امن تر ، کنترل تعداد بیشتر نمونه ها ، پروسس کردن سریع تر و به دست آوردن نتایج با کیفیت تر ، تغییر یافته اند . تیشو پروسسور ها در دو گروه اصلی قرار می گیرد ، دستگاه های انتقال – بافت ( یا ” پایین آوردن و غوطه ور سازی ” ) که در آن ها نمونه ها از یک ظرف به ظرف دیگر برای پروسس انتقال داده می شود ، یا انواع انتقال مایع ( یا ” محصور ” ) که در آن ها نمونه ها درون یک محفظه ی پروسس واحد حفظ شده یا چرخانده می شوند و مایعات اگر لازم باشد به طرف داخل و یا خارج پمپ می شوند . اکثر پروسسور های مدرن انتقال – مایع از دما های بالا ، چرخش موثر مایع و چرخه های اعمال شده ی فشار / خلاء به منظور بهتر کردن عمل پروسس و کاستن زمان های پروسس ، استفاده می کنند .

قیمت تیشو پروسسور

برای اطلاع از قیمت آنالایزر بافت می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است