کاتالیزوری که در جار بی هوازی قرار دارد سبب می شود که اکسیژن با هیدروژنی که محصول فعالیت ژنراتور گازری تولید کننده ی Co2 و H2 است ، ترکیب شود . استفاده از سدیم تری کولات نیز در بی هوازی ها و میکرو بی هوازی های در حال رشد به منظور این است که اکسیژن را جذب کند .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

رشد تمایزی در شرایط جار هوازی در مقابل با شرایط جار بی هوازی

رشد بی هوازی / هوازی مطلب در برابر رشد اختیاری . جار بی هوازی به وسیله ی واکنش شیمیایی اکسیژن آب را تولید می کند . آب به پوشش قرمز رنگ به منظور شکل دادن گاز هیدروژن ( H2 ) و دی اکسید کربن افزوده می شود . هیدورژن شکل گرفته با کاتالیزور پالادیوم موجود در درپوش جار ترکیب شده تا به دنبال آن اکسیژن موجود در آب را تبدیل کند و در نتیجه حداقل از نظر تئوری محیطی بی هوازی شکل دهد .

از یکی از اتاق ها که در آن جار بی هوازی عمل کرد :

گونه های مختلف باکتری به منظور مقاومت در برابر اکسیژن پیش نیاز ها و قابلیت های متنوعی دارند . باکتری ها می توانند به شکل بی هوازی ، یعنی در حضور اکسیژن رشد کنند یا بی هوازی ، یعنی به منظور رشد نیازی به حضور اکسیژن نداشته باشند ، یا اختیار باشند یا در حضور یا عدم حضور اکسیژن رشد کنند . انواع بی هوازی می توانند در دو دسته ی تحمل کننده ی هوا و غیر تحمل کننده ی هوا قرار گیرند ، که دسته ی دوم به دنبال در معرض قرار گرفتن با مقدار کمی اکسیژن کشته می شود .

شمارش پلیت بی هوازی

هدف اول این روش کشف باکتری باسیلوس تتانوس است که در این محصولات نمایان می شود . بر پایه ی روش توضیح داده شده در متن بالا برای APC عمل کنید ، از آگار MLA ، آگار بی هوازی از پیش کاهش یافته و 5 درصد آگار خون گوسفندی که البته فیبرین آن حذف شده به منظور پوشاندن سطح پلیت استفاده کنید . پلیت های آگار خون را در جو 5 تا 10 درصدی دی اکسید کربن در انکوباتور و پلیت های آگار بی هوازی را در جار های بی هوازی قرار دهید . مدت بازه ی زمانی پیش از شمارش 48 ساعت باشد . اگر پس از این مدت زمان کلونی نمایان نشد ، مجددا به مدت 2 روز پلیت را در انکوباتور قرار دهید . قبل از آبستن کردن پلیت های آگار بی هوازی را در جو بی هوازی در طول شب ( 12 تا 16 ساعت ) قرار دهید . پلیت های آگار بی هوازی را در جو بی هوازی ( جار بی هوازی ، انکوباتور یا گلاو باکس ) به مدت دو روز در دمای 35 ± 2 درجه ی سانتی گراد و از سوی دیگر پلیت های MLA هوازی را به مدت 2 روز در یک محیط شاهد هوازی در دمای 2 درجه ی سانتی گراد در انکوباتور قرار دهید . بی هوازی های مطلق فقط در جار های بی هوازی رشد خواهند کرد . توصیه می شود که مقدار اندکی از اینوکولوم به منظور حداقل رسانی گسترش رشد به سبب رطوبت به کار گرفته شود و پلیت های آبستن شده در یک جو بی هوازی چند دقیق پس از تلقیح باید قرار گیرند تا در معرض گذاری با اکسیژن به مقدار حداقل خود برسد . ارگانیسم مشکوک بی هوازی را بایستی به شکل هوازی ( تحت CO2 ) و بی هوازی برای بار دوم کشت داده شود تا روابط واقعی آن با اکسیژن شکل یابد . پس از قرار دادن محیط کشت آب گوشت پهته شده در دمای 35 درجه ی سانتی گراد به مدت دو روز شکل گیری هاگ هایی را دنبال کنید که در مناطق پایانی شکل یافته اند . از یک رنگ تمایزی برای کشف هاگ هایی استفاده کنید که به چشم خوردن آن ها امری حتمی است . سایر روش ها ممکن است مصنوعات غیر هاگی را کشف کننده که می توانند باعث شود تلاش های لازم برای شناسایی هاگ ها هدر شود .

 

قیمت جار بی هوازی

برای اطلاع از قیمت جار بی هوازی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است