یک دستگاه آزمایشگاهی که برای خودکار سازی فرآیند معین سازی غلظت های نامعین یک محلول ، بر پایه ی غلظت مشخص یک محلول دیگر ، استفاده می شود ، تیتراتور نام دارد . این ابزار به صورت سیستم های ساده ی به کار برده شده در آنالیز های معمول آزمایشگاهی است تا مدل های پیشرفته ای که به شکل کاملا خودکار و توانا به انجام شکل های مختلف تیتراسیون ها به شکل هم زمان می باشند .

بررسی انواع تیتراتور و سیستم های تیتراسیون

قواعد اندازه گیری تیتراتور پتانسیل سنجی خودکار KEM

با استفاده از واکنش مداوم بین ماده ای که بایستی در نمونه مورد اندازه گیری قرار گیرد و ماده ای که غلظت آن معین است ، به وسیله ی اندازه گیری میزان مصرف معرف هنگامی که غوطه ور می شود ، می توان به این نتیجه رسید که چه میزان از ماده ی اندازه گیری شونده در نمونه به چشم می خورد .

در آنالیز دستی ، محلول شاخص برای معین کردن نقطه ی پایانی بر پایه ی تغییر رنگ استفاده می شود . با یک تیتراتور ، تغییر پتانسیل سنجی ( pH ) از قطب الکتریکی برای معلوم کردن نقطه ی پایانی استفاده می شود .

اشکال مختلف تیتراسیون

تیتراسیون اسید – باز

شیمی دان ها از تیتراسیون اسید – باز برای معین کردن محتوای اسیدی خاص مشابه با اسید هیدرو کلریک با یک باز ، همانند با هیدروکسید سدیم ، درون یک مایع ، استفاده می کنند .

تیتراسیون اکسایش – کاهش

این روش که تیتراسیون کاهشی نیز نام گذاری شده است ، روشی از تیتراسیون است که بر به دست آوردن یا از دست دادن الکترون ها داخل یک نمونه تکیه داشته تا معین شود نمونه چه چیزی در خود دارد .

تیتراسیون رسوبی

در این شکل از تیتراسیون ، به نمونه یک معرف اضافه می شود تا هنگامی که واکنشی رخ دهد که طی آن یک جامد یک رسوب را از نمونه شکل داده یا از آن ریزش داشته باشد .

تیتراسیون کمپلکس سنجی

این شکل از تیتراسیون مشابه با تیتراسیون رسوبی است و در آن رسوباتی از جامدات به دنبال اضافه کردن معرف شکل می گیرند .

 

قیمت تیتراتور

برای اطلاع از قیمت دستگاه تیتراتور می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است