سوزن کشت یا لوپ میکروب شناسی از اسامی وسیله ی آزمایشگاهی نشان داده شده در تصویر بالا است . لوپ میکروب شناسی ابزاری ساده در حوزه ی میکروب شناسی محسوب می شود که برای برداشتن ماده ی تلقیحی از محیط کشت میکروبی به کار گرفته می شود . لوپ از دو قسمت دسته و میله تشکیل شده است .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

 

بخش میله شامل سیم از جنس پلاتین ، پلاتینیوم – ایریدیوم ، فولاد ضد زنگ ویژه یا نیکروم است . کیفیت سیم از جنس نیکروم کمتر از پلاتین است . نوک سیم به صورت مستقیم و تیز یا به شکل حلقه ای کوچک با قطر تقریبی 5 میلی متری در می آید .

استفاده از لوپ میکروب شناسی

لوپ میکروب شناسی برای برداشتن ماده ی تلقیحی از مایع بر پایه ی پدیده ی کشش سطحی و انتقال آن به محیط کشت تازه به کار گرفته می شود . قبل و پس از هر بار برداشتن ماده ی تلقیحی ، سر لوپ در شعله قرار می گیرد . هنگامی که سر لوپ میکروب شناسی به رنگ قرمز گرایید ، استریل است و امکان این وجود دارد که پس از سرد شدن ، برای برداشتن ماده ی تلقیحی دیگر بدون انتقال آلودگی از آن استفاده کرد . لوپ استریل را درون نمونه ی میکروبی مایع فرو می کنند و داخل محفظه ی هود و در نزدیکی شعله به صورت زیگزاگ بر روی سطح ژل در پلیت آگار می کشند تا میکروب های نمونه در سطح آگار از کم به زیاد رشد کنند و امکان جدا سازی و شناسایی آن ها به وجود آید .

رک ویژه ی لوپ میکروب شناسی از جنس پلاستیک PVC به دو مدل دایره ای و مستطیلی شکل وجود دارد و می توان تا 6 عدد لوپ را در آن قرار داد . امکان اتوکلاو این نوع رک وجود ندارد . دسته ی لوپ داخل سوراخ های رک و نوک آن به طرف بالا قرار می گیرد .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

قیمت لوپ میکروب شناسی

برای اطلاع از قیمت فیلدوپلاتین می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است