آون هیبریداسیون در هیبریداسیون ساترن بلات ( در رابطه با DNA به کار گرفته می شود ) ، ناترن بلات ( در خصوص RNA استفاده می‎ شود ) و وسترن بلات بر روی صافی های غشایی و هم چنین به منظور انجام واکنش پی سی آر و انکوباسیون پروتئین های مارک دار شده با آنتی بادی استفاده می شود . انکوباسیون در شرایط به شکل کاملا یک نواخت با حرکات گردشی ثابت و پخش کردن یکسان محلول probe بر روی غشاء صورت می گیرد . روش های دیگری به منظور انجام هیبریداسیون نیز به چشم می خورد ، ولی آون هیبریداسیون دارای توان عملیاتی بیشتری است و حرکات چرخشی منظم و یکنواختی به وجود می آورد و به منظور انجام عمل هیبریداسیون شایستگی بیشتری دارد . علاوه بر این نیاز به حجم کمتری در واحد سطح غشاء دارد و هزینه های تست را کم می کند .

کاربرد آون هیبریداسیون

از برخی مدل های آون هیبریداسیون می شود به عنوان انکوباتور شیکردار استفاده کرد . با استفاده از گیره های مناسب می شود مدل های مختلف لوله ها در حجم های گوناگون را داخل محفظه ی آون هیبریداسیون قرار داد . به منظور ایجاد چرخش سه وجهی مایع داخل لوله می شود لوله را با زاویه ی بیش از 20 درجه به گیره ها ( در عوض وصل کردن به دو گیره ی موازی ) در اتصال قرار داد . با این عمل محتویات لوله علاوه بر حرکت مستقیم ، دارای جا به جایی از یک سو به سوی دیگر نیز می شود و عمل شستشو یا رنگ آمیزی به شکل بهتری صورت می گیرد ، بنابراین از probe کمتری استفاده شده و میزان بازدهی هیبریداسیون بیشتر می شود . در برخی از مدل های آون هیبریداسیون ، علاوه بر لوله می شود با تعویض میله ی گردان و گیره ها با صفحه ی صاف ، امکان قرار دادن ارلن مایر تا حجم 500 میلی لیتر را به دست آورد . در این صورت در عوض حرکات چرخشی ، صفحه ی صاف دارای سوراخ به شکل شیر عمل می کند و باعث حرکت محتویات داخل ارلن می شود . با استفاده از گیره یا نگهدارنده ی ویژه هر ظرف می توان انواع گوناگون ظرف ها با اندازه های متفاوت و در موقعیت های مورد نظر ( افقی ، عمودی و زاویه دار ) را داخل صفحه ی صاف گذاشت . در برخی از تست ها به حرکت در زمان انکوباسیون نیازی نیست و می شود در عوض صفحه از یک یا چند سینی ثابت استفاده کرد . پیش نیاز های دیگری به اسم نگهدارنده ی میکرو پلیت برای آون وجود دارد . دمای بیشتر انواع آون هیبریداسیون از 5 تا 95 درجه ی سلسیوس قابل تنظیم است . سنسور دمای آن از نوع پلاتینی است و می شود دمای داخل محفظه را با دقت زیادی تنظیم کرد .

قیمت آون هیبریداسیون

برای اطلاع از قیمت آون هیبریداسیون می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید

[contact-form-7 404 "Not Found"]

 

دیدگاه ها بسته شده است