لوله ان ام آر یا لوله NMR لوله هایی از جنس شیشه با دیواره های نازک هستند و در امر تهیه و نگهداری نمونه ها به منظور انجام عمل اسپکتروسکوپی رزونانس مغناطیسی هسته ای به کار گرفته می شوند . معمولا این لوله ها قطری برابر با 5 میلی متر دارند ، گرچه مدل هایی با 3 و 10 میلی متر نیز به چشم می خورند . یکنواختی ضخامت و متوازن بودن لوله های ان ام آر دارای اهمیت فراوانی است; به این علت که در چرخیدن با سرعت منظم ( حدود 20 هرتز ) دارای تاثیر است . به منظور ممانعت از تبخیر حلال ، داخل لوله را با درپوش پلی اتیلنی یا لاستیکی محکم آب بندی می کنند . به منظور کسب اطمینان بیشتر می توان پارافیلم حول درپوش پیچید .

لوله ان ام آر ریزی وجود دارد که به همراه لوله NMR با اندازه ی طبیعی به کار گرفته می شود و اسم آن لوله های شیگمی است . لوله های شیگمی برای آزمایش های NMR پروتئین با مقدار بسیار اندک نمونه شایسته هستند .

شستشوی لوله ان ام آر

شستشوی لوله ان ام آر به سبب کوچک بودن مجرای ورودی عمل بسیار سختی است . به منظور بر طرف کردن این مشکل بهتر است پیش از خشک شدن نمونه داخل آن ها ، عمل شستشو را انجام داد . به منظور این که شستشو بهتر صورت گیرد بایستی از حلال مورد استفاده در آماده سازی و حل کردن نمونه استفاده شود . دی کلرومتان یا استون برای این کار مناسب هستند; به این جهت که دی کلرومتان از جهت قطبیت همانند با کلروفرم ( حلال معمول در NMR ) است و استون متعددی از ترکیبات آلی را در خود حل می کند . موج های اولتراسونیک و لوله شوی موئی نازک به منظور از بین بردن آلودگی های جامد مفید هستند . گاهی اوقات نیاز است لوله ها را با استفاده از محلول های اکسید کننده نظیر aqua regia یا piranha solution ( H2O2 / H2SO4 ) انباشته کرد تا پاک شوند; البته استفاده از این محلول ها با خطراتی نیز همراه است که بایستی به آن ها توجه داشت ، از محلول های اسید کرومیک به سبب باقی ماندن مقادیر اندک کرومیوم پارامگنتیک داخل لوله ها و امکان تداخل با آزمایش های NMR نبایستی استفاده کرد . بعد از زدودن مواد جامد و پاک کردن اولیه با حلال ها ، سه دفعه لوله ها را با آب مقطر و سپس استون شستشو دهید و داخل آون با دمای پایین یا در محل تمیز قرار دهید تا خشک شوند . وسیله ای وجود دارد که با استفاده از خلاء حلال یا محلول دترژنت را با فشار به داخل لوله ان ام آر وارد و آن را می شوید .

قیمت لوله ان ام آر ؛

برای اطلاع از قیمت لوله NMR می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید

[contact-form-7 404 "Not Found"]

دیدگاه ها بسته شده است