لیست شرکت های ارائه دهنده ی سکوبندی آزمایشگاهی


با ذکر نام شرکت تجهیزیار به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ تجهیزیار برخوردار شوید

با ذکر نام شرکت تجهیزیار به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ تجهیزیار برخوردار شوید

در این مطلب می خواهیم به معرفی انواع سکوبندی آزمایشگاهی و تمامی نکاتی که در انتخاب و خرید میز و سکوبندی آزمایشگاهی لازم است بدانید بپردازیم و نیز اینکه بهترین زمان برای تعمیر یا تعویض سکوبندی آزمایشگاهی چه زمان است

5 نکته ی مهم در رابطه با سکوبندی آزمایشگاهی

1- بارزترین روندی که سکوبندی های مدرن آزمایشگاهی در پیش گرفته اند حرکت از سمت سکو ها و چارچوب های کاری ثابت به سمت میز ها ، سکو ها و پیشخوان های ماژولی است .
2- در گذشته ، یک آزمایشگاه ممکن بود هر سی سال یک بار وظایفش ، طبق نظر یک کارشناس ، عوض شود ، اگر اصلا این کار صورت می گرفت . سپس این بازه ی زمانی به 5 سال تقلیل پیدا کرد . اخیرا ، کارخانه های تجهیزات آزمایشگاهی شاهد آزمایشگاه هایی بوده اند که ماموریت های آن ها سالی بیشتر از یک بار تغییر یافته است و در نتیجه نیاز به سکوبندی های جدید و پیش بینی شده بوده است .
3- کاهش هزینه ها در زمان ایجاد یک فضای آزمایشگاهی جدید یا دوباره طراحی کردن یک مجموعه ی قدیمی مشکل مهم دیگری در دنیای سکوبندی آزمایشگاهی است .
4- طراحان فضا های آزمایشگاهی به مواد ارزان قیمت تری برای استفاده در سکوبندی رو آورده اند و از مواد فنلی و اپوکسی برای پیشخوان روی میز ها فاصله گرفته اند . مواد فنلی به نسبت اپوکسی دو سوم قیمت و دو سوم وزن را دارند ولی پایداری شیمیایی اپوکسی را به میزان 80 درصد حفظ می کنند .
5- عواملی که باعث تغییر وظایف یک آزمایشگاه می شوند با این کار جریان کاری آزمایشگاه را تغییر می دهند ، یعنی نیاز به انعطاف پذیری و طبیعت در حال تغییر علوم آزمایشگاهی . به لطف پیشرفت هایی که در زمینه ی علمی و ابزار صورت گرفته است ، پروژه های علمی که در چند دهه قبل چند سال طول می کشید کامل شوند ، حالا در عرض چند هفته انجام می شوند . ابزار های آزمایشگاهی نیز ابعاد جمع و جور تری پیدا کرده اند .

انتخاب سکوبندی مناسب آزمایشگاهی

گزینه های پیش روی شما برای انتخاب سکوبندی و پیشخوان های آزمایشگاهی جزو مهم ترین تصمیمات آزمایشگاهی است که باید برای آزمایشگاه خود بگیرید . اکثر کار های روزمره در یک آزمایشگاه بر روی این دو انجام می شود . بنابراین ، آن ها معمولا به دنبال استفاده ی مداوم روز به روز با خبر بیشتر فرسودگی روبرو می شوند .
خرید سکوبندی آزمایشگاهی هیچ وقت کار راحتی نبوده است چون موارد زیادی را در هنگام جستجو برای سکو های کاری ، پیشخوان ها ، صندلی ها و فضا های ذخیره سازی برای آزمایشگاه تان ، بایستی در نظر داشته باشید .
زمان اتخاب سکوبندی آزمایشگاهی باید زمانی را صرف بررسی مواد موجود در بازار کنید که تنها با کاربرد های شما همخوانی داشته باشند بلکه تا سالیان سال دوام آورند . امروزه ، 5 نوع سکوبندی اصلی آزمایشگاهی موجود است که سطوح انعطاف پذیری متفاوتی با قیمت های مختلف فراهم می کنند :
• سکوی ثابت آزمایشگاهی
• سکوی مبتنی بر میز
• سیستم مرکزی
• سیستم متحرک
• انعطاف پذیر و سفارشی

 

سکو های آزمایشگاهی در اندازه ها و انواع مختلف بر اساس نیاز استفاده از سکو توسط شما ، موجود هستند . فاکتور های خاصی را بایستی در زمان انتخاب مناسب ترین سیستم سکوبندی آزمایشگاهی برای یک محیط خاص آزمایشگاهی در نظر داشت .

6 توصیه ی مفید در خرید و تصمیم گیری برای خرید سکوی آزمایشگاهی

1- طراحی و عملکرد

زمان انتخاب سکوی آزمایشگاهی برای آزمایشگاه ، بایستی طراحی و عملکرد را در اولویت قرار داد و با دقت بررسی کرد . در گذشته ، موارد چوبی یا فلزی سکو های آزمایشگاهی مورد انتخاب بوده اند ولی زمانه تغییر زیادی داشته است . محیط های امروزی آزمایشگاهی نیاز به راه حل های ماژولی و متحرک دارند که به سادگی با جریان کاری آزمایشگاه وفق داده شوند و کارآمدی داخل پایگاه های کاری را افزایش دهند .

2- در معرض قرارگیری را مد نظر قرار دهید

فضای کاری و پیشخوان سکوهای آزمایشگاه شما بایستی در معرض چه چیزی قرار گیرند ؟ این امر زمان انتخاب سکو های آزمایشگاهی فاکتور حیاتی است که باید در نظر داشته باشد . به دلیل نوع در معرض قرارگیری ، مواد خاصی باید انتخاب شوند که در موقعیت های خاص باعث بروز مشکل نشوند . شما می توانید برای داشتن بهترین مقاومت شیمیایی از پیشخوان های آزمایشگاهی trespa و فولاد ضد زنگ یا سکو های فنی استفاده کنید .
گرچه اکثریت سکوبندی های آزمایشگاهی از فولاد ساخته می شوند ، شما هم چنان می توانید سکو های با کیفیتی را انتخاب کنید که از پلاستیک های محکم و با دوامی ساخته شده اند . علاوه بر این ، به دلیل در معرض قرارگیری مدوام با مواد شیمیایی قوی و بعضی از ضایعات خطرناک ، سکو های مورد انتخاب شما بایستی به صورت سفارشی ساخته شوند تا به راحتی بتوانید با مواد ضایعات شیمیایی خورنده کار کنید . بهتر است قبل از خرید برای سکو های آزمایشگاهی ، مواد شیمیایی آزمایشگاهی و موادی که به طور منظم در آزمایشگاه استفاده می کنید را شناسایی کنید .

3- کاربران سکو های آزمایشگاهی

پارامتری که زمان خرید سکوبندی آزمایشگاه خود ممکن است فراموش کنید راحتی استفاده از آن ها است . معمولا ، دانشمندانی که در آزمایشگاه ها کار می کنند سعی دارند مشکلات پیچیده را حل کنند یا کار های ظریفی انجام دهند ، به نحوی که آن ها معمولا برای تغییر صندلی های آزمایشگاه ، ارتفاع سکو ها ، باز کردن فضا های ذخیره سازی یا حتی پخش کردن میز ها ، زمان ندارند . سکو های مفید برای آزمایشگاه نه تنها بایستی دارای عملکرد درست باشند بلکه کاربر پسند نیز محسوب شوند . مهم است که سکو های شما باعث ایجاد اختلال در جریان کاری شما نشوند یا تحت فشار نشکنند . علاوه بر این ، انتخاب یک سکوی آزمایشگاهی که بر روی چرخ است یا یک نوع متحرک بسیار فکر خوبی است چون به راحتی می توان آن را جا به جا و منتقل کرد .
به یاد داشته باشید که بعضی از کارشناسانی که با مواد شیمیایی کار دارند ممکن است نیاز به سکو هایی داشته باشند که برای انجام کار هایشان باید به بهترین شکل سفارشی شده باشند .

4- کیفیت سکو

کیفیت جنبه ی مهم دیگری است که زمان تصمیم گیری برای خرید سکوبندی های آزمایشگاهی بایستی در نظر داشته باشید . موادی که استفاده می شوند بایستی بالاترین درجه ی کیفی را داشته باشند . شما باید این اطمینان را داشته باشید که قفسه ها و پیشخوان ها نسبت به اشتعال و مواد شیمیایی مقاوم هستند . نباید به دنبال میزی باشید که به آسانی در صورت تصادفا نشت اسید یا مواد شیمیایی از بشر ها ، بسوزد .
عامل مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید تزئین سطحی روی سکو است . بایستی مطمئن شوید که هر گونه میخ یا پیچی که روی سکو است به شکل محکمی سر جای خود قرار دارد و لولا های قفسه ها به درستی کار می کنند .

5- اختصاص دادن بودجه

به حداکثر رساندن بودجه اگر به دنبال تهیه ی سکو های مناسب برای آزمایشگاه خود هستید ، بسیار مهم است . کم هزینه کردن می تواند منجر به این شود که آزمایشگاه شما به خوبی مجهز نشود ، به نحوی که فضای کاری شما با آن هماهنگی نداشته باشید . جنبه ی منفی دیگری که باید از آن دوری کنید ، اختصاص دادن میزان بودجه ی زیاد در رابطه با موادی است که بیش از حد گران قیمت هستند ، آن هم زمانی که مواد از نظر قیمت به صرفه تر بودن هم چنان موجود هستند . صرفه جویی کردن در هزینه می تواند صرف فضا های مهم دیگر آزمایشگاه شود . با آن که بعضی آزمایشگاه ها ممکن است به دنبال استفاده از مواد گران قیمت تر باشند ، برای سایرین شما می توانید میزان پول موجود را به سادگی با مشورت با یک متخصص محصولات آزمایشگاهی ، به حداکثر برسانید .

6- قبل از خرید به دنبال سوال کردن باشید

همانند با هر محصولی ، قبل از هر خرید باید سوال کنید . فروشندگان سکوبندی های آزمایشگاهی با سوالات افراد زیادی که به دنبال گزینه های زیادی هستند ، مواجه می شوند . به عنوان کارشناس ، شما می توانید از آن ها بخواهید بهترین گزینه ها را طبق پیش نیاز های شما ، پیشنهاد کنند . هم چنین سوال پرسیدن باعث می شود مطمئن باشید که بهترین سکوبندی را که واقعا نیاز دارید ، خریداری می کنید .
زمان انتخاب مناسب ترین سکو بندی برای محیط کاری آزمایشگاه خود بایستی کاملا دقیق باشید . برای این که با ارزش ترین و با کیفیت ترین راندمان کاری را از آزمایشگاه خود برداشت کنید ، بایستی این تصمیمات شما بر طبق اولویت شما باشد و فضای کاری را در بر گیرد .
همواره توصیه می شود مواردی را در نظر بگیرید که در بلند مدت به کار شما آیند . حتی اگر این حرف به معنای پرداخت قیمت بیشتر برای قفسه ها ، پیشخوان ها ، میز ها ، سکو ها ، صندلی ها و واحد های ذخیره سازی آزمایشگاهی باشد ، اگر شما متقاعد شده اید که دوام و جنبه ی عملکردی آن ها بدون مشکل است ، بیشترین بهره را از سرمایه گذاری خود خواهید برد .
اندکی زمان صرف کنید و اعمال آزمایشگاهی خود را مد نظر قرار دهید تا ناکارآمدی ها را شناسایی کنید ، عملی که قسمتی مهم از طراحی موفق یک محیط آزمایشگاهی است . مهم است به هر گونه شکایتی در رابطه با فضای آزمایشگاه ، سکو هایی که زیادی شلوغ یا بلند هستند ، فضایی که برای کار های مرتبط با کامپیوتر جای کافی ندارد ، جریان کاری که در آزمایشگاه به جای متمرکز بودن پخش است ، توجه کنید .

5 نشانه برای تعمیر یا تعویض سکوبندی آزمایشگاه

1- دیگر با پیش نیاز کار های شما مطابقت ندارند .
2- سکو ها آسیب دیده اند ، دیگر به خوبی کار نمی کنند یا جنبه های ایمنی آن ها از بین رفته است .
3- بسیار قدیمی اند .
4- جنبه های آرگنومیک آن ها رعایت نشده است .
5- به دنبال استفاده با تجهیزات و یا سیستم IT شما کارآمدی لازم ندارد .
7 سوالی که بایستی در زمان خرید سکوبندی آزمایشگاه بپرسید
1- هر چند وقت یک بار فضای آزمایشگاه شما دوباره با تغییر روبرو می شود ؟
2- آیا سطوح کاری شما باید از نظر ارتفاع تنظیم شوند ؟
3- چه ظرفیت وزنی بایستی سیستم انتخابی شما پشتیبانی کند ؟
4- پیش نیاز های ذخیره سازی و انبار کردن شما به چه نحو است ؟
5- چه کار هایی در آزمایشگاه خود انجام می دهد ؟
6- سرویس های مکانیکی چطور به سیستم متصل خواهند شد ؟
7- در طراحی سکوبندی یک شکل یا عملکرد خاص اولویت خواهد داشت ؟

 

قیمت سکوبندی آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت میز و سکوبندی آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است