زمان انتخاب تجهیزات آزمایشگاهی نظیر هات پلیت ، همزن مغناطیسی و هات پلیت همزن مغناطیسی ، باید 5 فاکتور زیر را در نظر بگیرید :

دقت و پایداری همزن هات پلیت آزمایشگاهی

واحد های همزن و گرم کننده ی آنالوگ ساده کنترل سرعت همزدن و دمای دقیقی را فراهم نمی کنند . گرچه آن ها از نظر قابلیت اطمینان ، مقرون به صرفه بودن از نظر اقتصادی و استفاده ای آسان زمانی که کنترل دقیق لازم نیست ، گزینه های خوبی به شمار می روند .

واحد هایی با ترموستات دو فلزی که تغییرات را در دمای هات پلیت از طریق یک ارتباط مکانیکی حس می کنند به نحوی که به شکل بهتری به کنترل دما می پردازند . این واحد ها کنترل حلقه ی بسته را شبیه سازی می کنند و افزایش بیش از حد دما را به حداقل می رسانند .

همزن هات پلیت های دیجیتالی با کنترل های فیدبک الکتریکی درجه ی بیشتری از دقت و پایداری را در خود دارند و برای کاربرد هایی که در آن ها کنترل دما و سرعت همزدن مهم است ، پیشنهاد می شوند به نحوی که پایداری کنترل گرمایی بهتر از ±8°C و سرعت همزدن و کنترل آن بهتر از ±20 rpm است . یک میکرو پردازنده ی حلقه بسته ی PID دمای هات پلیت و یا سرعت همزدن را بررسی می کند و به صورت خودکار تغییرات در سیستم را نسبت به یک مقدار تنظیم شده جبران می کند . گرچه این گزینه ها می توانند هزینه ی بیشتری در بر باشند ولی این کنترل های دقیق می توانند یک سرعت همزدن و دمای خاصی را حفظ کنند ، افزایش یا کاهش بیش از حد دما را به حداقل برسانند و به شکل دقیقی دمای محلول و پلیت بالایی را بررسی و کنترل کنند .

محدوده و یکنواختی همزن هات پلیت آزمایشگاهی

ترکیب پلیت بالایی ، سرامیک ، پروسلین یا آلومینیوم ، و نوع کنترل دما محدوده دما های به دست آمده توسط هات پلیت شما و یکنواختی دما در طول سطح آن را تعیین می کند .

هات پلیت های سرامیکی سریعتر گرم می شوند و نسبت به خوردگی مقاومت بسیار بالایی دارند . با این وجود ، یکنواختی حرارتی آن در سطح همانند با سایر هات پلیت ها نیست . هات پلیت های سرامیکی هم چنین مستعد دریافت شوک حرارتی هستند و نبایستی زمان حرارت دادن ظروف فلزی یا حمام های شنی ( sand baths ) استفاده شوند . هات پلیت های پروسلینی یکنواختی حرارتی بهتر و مقاومت خوبی نسبت به خوردگی دارند . گرچه سطح آن ها ، ممکن است تا حدی نزدیک به دما های حداکثر خم شود . هم هات پلیت های سرامیکی و هم پروسلینی نمایان بودن بهتر نمونه را به نسبت رقبای آلومینیومی خود ارائه می دهند .

یکنواختی دمایی بی نظیری و پایداری مزایای اولیه ی هات پلیت های آلومینیومی به شمار می روند . معمولا ، هات پلیت های آلومینیومی یکنواختی دمایی ±10°C را ، بسته به اندازه ی هات پلیت و دمای عملکردی ، ارائه می دهند . آن ها برای هات پلیت هایی با سطوح بزرگتر و برای کاربرد هایی که شامل چندین ظرف می شوند ، مناسب هستند . گرچه آن ها معمولا نسبت به نیرو های فیزیکی مقاوم هستند ، ولی نسبت به محیط های خورنده آسیب پذیر هستند و معمولا تمیز کردن آن ها بسیار مشکل است .

حجم همزن هات پلیت آزمایشگاهی

هات پلیت ها ، همزن ها و همزن هات پلیت ها در اندازه ها و پیکربندی های بسیار متفاوتی ارائه می شوند از واحد های کوچک ، تک ظرفی گرفته تا ظرفیت بالا و مدل های چند واحدی .

 

ویسکوزیته

قابلیت ترکیب یک میله ی همزن و محرک مغناطیسی ( drive magnet ) برای به شکل موثری همزدن یک محلول تابعی از چندین متغییر است نظیر شکل محرک مغناطیسی و اندازه ی آن ، شکل میله ی همزن و اندازه ی آن ، فاصله ی بین میله ی همزن و محرک مغناطیسی ، شکل ظرف و اندازه ی آن ، سرعت مطلوب همزدن و ویسکوزیته ی محلول شما .

تحت شرایط معمولی ، اکثر دستگاههای همزن مغناطیسی سرعت همزدن موثری بین 100 تا 1000 rpm را دارند . همزدن محلول هایی که ویسکوزیته ی بیشتری دارد ، نیاز به همزنی دارد که قدرت جفت شدگی مغناطیسی آن بیشتر باشد یعنی همزنی را با محرک مغناطیسی بزرگتر (با طولی بیشتر از 12 سانتیمتر ) ، موتوری دو عملکردی و ظرفیت جا دادن میله های همزدن طویلتر ، انتخاب کنید .

 

محیط خطرناک

حلال های آلی و ترکیبات شیمیایی اغلب اوقات در آزمایشگاه شما شرایط خطرناکی به وجود می آورند چون تجهیزات استاندارد همزدن و گرم کردن می توانند بخار ها را در در محیط های با دمای متوسط تا بالا شعله ور کنند . احتمال آسیب و صدمه ی خود را با استفاده از تنها تجهیزاتی که ضد انفجار هستند ، کاهش دهید .

 

قیمت همزن هات پلیت آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت همزن هات پلیت مغناطیسی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است