ارائه دهندگان این محصول


در خرید کاغذ صافی باید دقت کرد که کاغذ صافی های سلولزی گوناگونی وجود دارد که هر کدام ویژگی های کمی و کیفی متفاوتی دارند . کاغذ صافی باند مشکی به عبور 100 میلی لیتر مایع از بین خود در عرض 20 تا 30 ثانیه اجازه می دهد . طراحی آن به منظور صاف کردن محلول های ژلاتینی ضخیم تر است . کاغذ صافی باند سفید به عبور 100 میلی لیتر مایع از بین خود در عرض 40 تا 60 ثانیه اجازه می دهد . طراحی آن برای صاف کردن محلول های شفاف درشت است . کاغذ صافی باند آبی به عبور 100 میلی لیتر مایع از بین خود در عرض 200 تا 400 ثانیه اجازه می دهد . طراحی آن به منظور صاف کردن محلول های شفاف ریز است .

زمان انتخاب یک کاغذ صافی برای یک هدف خاص ، چه برای آزمایشگاه شیمی چه کار دیگری باشد ، مواردی که باید در نظر داشت شامل سطح موثر کاغذ ، قطر فیبر و قدرت قابل انبساط می شود . بعضی از کاغذ فیلتر های خودرو برای روغن ها طراحی شده اند در حالی که سایرین به منظور صاف کردن هوا استفاده می شوند .

راهنمای انتخاب و خرید کاغذ صافی و استفاده از آن

انتخاب کاغذ صافی صحیح در هنگام خرید کاغذ صافی در علوم آزمایشگاهی بستگی به پیش نیاز هایی دارد که شامل استفاده از این کاغذ می شود . این پیش نیاز ها تعیین خواهند کرد که چه نوع ماده ای باید صاف شود و به چه کاغذی با چه گریدی نیاز است . تخلخل و سرعت جریان دو فاکتوری هستند که قدرت حفظ ذرات را در کاغذ تعیین می کنند . حفظ ذرات در رابطه با اندازه ی ذره ی حفظ شونده اندازه گیری می شود . یک مقدار پایین نگهدارندگی نشان از حفظ ذرات بزرگتری دارد . از این امر بایستی به عنوان راهنمایی برای انتخاب یک کاغذ بر اساس مقدار اندازه ی ماده ی فیلتر شونده ی مورد نظر استفاده کرد . به طور معمول ، کاغذ صافی های گرید کیفی در اکثر کاربرد های آزمایشگاهی به کار گرفته می شوند که نیاز به فیلتراسیون خلاء یا گرانش سنجی ( وزن سنجی ) ندارند . در آزمایشگاه های استفاده کننده از این روش ها ، از یک کاغذ صافی گرید کیفی بایستی استفاده کرد .

 

 

انواع کاغذ صافی آزمایشگاهی

زمانی که به دنبال صافی ها هستید گزینه های متنوعی برای کابرد های مختلف به چشم می خورند .
مهم است این اطمینان را داشته باشید که بهترین گزینه را برای کار خود انتخاب می کنید ، ولی متفاوت بودن به چه معنا است ؟

کاغذ صافی یا کاغذ فیلتر سلولوزی (Cellulose Filter)

این صافی ها از الیاف سلولز ساخته می شوند و به منظور صاف کردن کلی به کار گرفته می شوند . سطح جلوگیری از عبور ذرات می تواند تا 2.5 میکرو متر باشد . این نوع کاغذ صافی برای فیلتراسیون گرانشی ساده با استفاده از یک قیف صافی پلاستیکی یا شیشه ای استفاده می شود و برای این کار کاغذ صافی بایستی تا شود . مدل های از پیش تا شده در بعضی از گرید ها موجود است .

صافی شیشه ای ریز رشته ای ( میکرو فایبر گلاس Glass Microfibre Filter )

این صافی از ریز رشته های شیشه ای ساخته می شوند و اجازه به نگهداری ذرات تا محدوده ی زیر میکرون می دهند . آن ها می توانند دما های بالا ( تا حداکثر در حدود 550 درجه ی سانتیگراد ) را تحمل کنند بنابراین می توانند در آنالیز های گرانش سنجی که در آن نیاز به شعله است ، استفاده شوند . صافی های میکرو فایبر گلاس را بایستی به شکل صاف به کار برد ، چون آن ها را نمی توان نظیر کاغذ صافی ها تا کرد ، در نتیجه آن ها را می شود با قیف بوخنر یا یک واحد صافی 3 قسمتی استفاده کرد .

کاغذ صافی غشائی ( ممبران فیلتر Membrane Filter )

این صافی ها ذرات را بر روی سطح غشاء نگه می دارند . سطح عدم اجازه به عبور ذرات می تواند تا 0.2 میکرومتر باشد ، یعنی آن ها به شکل متداولی در کاربرد های آلودگی هوا و میکروبیولوژیکی استفاده می شوند .

 

مشخصات اصلی کاغذ صافی و کاغذ فیلتر آزمایشگاهی

اندازه ی منفذ یا تخلخل ( Pore Size )

این فاکتور اندازه ی عددی منافذ صافی است ، یعنی ذرات بزرگتر از این اندازه نگه داشته خواهند شد ، در حالی که ذرات کوچکتر از این اندازه می توانند از بین صافی عبور کنند .

درصد خاکستر کم یا بدون خاکستر (اشلس Ashless)

کاغذ صافی های سلولزی کمی را می توان به عنوان کاغذ صافی های بی خاکستر یا گرید خاکستر اندک نام برد که این امر توسط آتش زدن یک صافی سلولی در هوا در دمای 900 درجه ی سانتیگراد تعیین می شود . کاغذ صافی های بدون خاکستر در کاربرد های آنالیزی مهم ، به عنوان مثال در آنالیز های گرانش سنجی ، استفاده می شوند .

کاغذ صافی های کمی ( Quantitative Filter Papers )

این نوع کاغذ صافی ها برای آنالیز گرانش سنجی یا فیلتراسیون استفاده می شوند که در آن بایستی رسوب شیمیایی ، به عنوان مثال از صاف کردن با قیف بوخنر تحت خلاء ، بازیابی شود .

کاغذ صافی های کیفی ( Qualitative Filter Papers )

این کاغذ صافی ها در تکنیک های کیفی به منظور شناسایی مواد استفاده می شوند . آن ها سطح بازیابی رسوب مشابهی با کاغذ های صافی کمی ندارند .

 

انتخاب قیف مناسب برای کاغذ صافی

از این جدول مفید به منظور بررسی این استفاده کنید که آیا کاغذ صافی شما مناسب قیف های شیشه ای یا پلاستیکی 58 یا 60 درجه تان است یا خیر .

 

قطر قیف (mm) قطر کاغذ صافی مورد نیاز (mm)
35 55
45 70
55 90
65 110
75 125
90 150
100 185
160 240
180 320
220 400
260 500

 

 

قیمت کاغذ صافی آزمایشگاهی

برای خرید کاغذ صافی یا اطلاع از قیمت کاغذ فیلتر آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است