دیتا لاگر
دیتالاگر | خرید دیتا لاگر | فروش دیتا لاگر
آگوست 10, 2015
رنگ سنج یا کالریمتر
رنگ سنج | خرید رنگ سنج | فروش رنگ سنج
سپتامبر 28, 2015

کاغذ صافی و کاغذ فیلتر آزمایشگاهی و خرید و فروش و قیمت کاغذ صافی واتمن whatman و اس اند و اس S&S گرید و شماره 1 و 2 و 41 و 42 و 44 و کاغذ صافی ضد اسید و اشلس و بدون خاکستر و رولی و 58*58 و کاغذ صافی فیلتر پرس

کاغذ صافی

ارائه دهندگان این محصول


اصلی ترین وسیله برای هر آزمایشگاه که برای جداسازی و فیلتراسیون محلول ها به کار می رود کاغذ صافی نام دارد و این کاغذها دارای گرید های مختلفی برای کارهای گوناگون می باشند . در ضمن هر کدام از این کاغذ ها خواص مخصوص به خود را دارا می باشند .

مهمترین ویژگی های کاغذ صافی

مهمترین ویژگی های کاغذهای صافی که در انتخاب و کاربرد آنها مطرح می باشد به شرح زیر است :

  • مقاومت در برابر رطوبت
  • مقاومت در برابر اسید و باز
  • درصد خاکستر کاغذصافی
  • جنس بافت کاغذ صافی
  • تخلخل کاغذ صافی اندازه حفره های بافت کاغذ صافی
  • سایز و اندازه کاغذ صافی

مقاومت در برابر رطوبت

مقاومت برخی از گریدهای کاغذ صافی در برابر رطوبت بسیار زیاد می باشد که به آن wet strength می گویند. نمونه ای از این کاغذها گرید 91 واتمن انگلستان می باشد.

مقاومت در برابر اسید و باز

همه گریدهای مختلف کاغذ صافی از یک نمونه مقاوم در برابر خوردگی در اثر واکنش با محلول های اسیدی و بازی برخوردارند که کاغذ های ضد اسید و مقاوم شده نامیده می شوند. گرید های 541و 542 کاغذ فیلتر واتمن انگلستان.

درصد خاکستر کاغذ صافی

همه کاغذ های صافی معمولا دارای میزانی خاکستر ناشی از بافت خود می باشند که در فیلتراسیون وارد محلول عبوری از فیلتر می شوند این خاکستر به میزان بسیار کمی وجود دارد و در فیلتراسیون کیفی در آزمایشگاه تاثیری روی روند آزمایش نخواهد داشت ولی در برخی از آزمایش ها که محاسبات وزنی بسیار دقیق و حساس هستند از کاغذ فیلتری به نام اشلس که بدون خاکستر می باشد یا در واقع خاکستر موجود در آنها نزدیک به صفر می باشد استفاده می شود .گرید های 41 و 42 کاغذ فیلتر واتمن انگلستان

جنس بافت کاغذ صافی

جنس بافت کاغذ فیلتر با توجه به کاربرد آن از مواد مختلفی همچون الیاف ها و فیبرهای چوب ( کاغذ معمولی)،کربنی،کوارتز و یا گلاس فایبرساخته می شوند که هر کدام از آنها ویژگی های منحصر به خود را دارا می باشند.

تخلخل کاغذ صافی

تخلخل کاغذ صافی سایز موادی که می توانند از کاغذ عبور کنندو همچنین موادی که توسط کاغذ فیلتر می شوند را مشخص می کند به گونه ای که تمام عنصرها و موادی که سایز بزرگتر از تخلخل کاغذ صافی داشته باشند به وسیله آن فیلتر می شوند و نمی توانند از بافت آن عبور کنند.

سایز و اندازه کاغذ صافی

کاغذهای صافی در اندازه های مختلفی وجود دارند که در دو دسته قرار می گیرند ، دسته اول کاغذ فیلتر های گرد و برش خورده برای قیف آزمایشگاهی و دسته دوم کاغذ صافی های صفحه ای(SHEET PAPER)

کاغذ های صافی در ابعاد بزرگ و رولی قرار می گیرند.

 

 

قیمت کاغذ فیلتر آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت کاغذ صافی آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است