ارائه دهندگان این محصول


اسپکترومتر ها ، یا اسپکتروفتومتر ها ، ابزار تحلیلی هستند که به منظور شناسایی یا تایید وجود گونه های شیمیایی ، ساختار شیمیایی ، یا غلظت مواد در یک نمونه استفاده می شوند . اسپکتروفتومتر ها یک منبع انرژی منتشر می کنند که از بین یک نمونه عبور داده می شود و شدت نور را در طول موج های مختلف اندازه گیری می کند . اگر محلول غلظت مولکولی بالایی داشته باشد ، پس نور بیشتری جذب خواهد شد . در اکثر موارد ، نمونه ای که تحت آنالیز اسپکترومتر قرار می گیرد بایستی به منظور اجتناب از نتایج آشفته یا ضعیف ، خالص باشد . اسپکتروفتومتر ها معمولا از یک منبع نوری یا انرژی ( معمولا یک لامپ ) ، یک فیلتر ( یا مونوکروماتور ) به منظور تنظیم طول موج های دلخواهی که بایستی خوانده شود ، یا مکانی برای کووت ها یا فواصل خالی ، یک آشکار کننده ی تابش ( یا لوله ی نوری ) به منظور تبدیل انرژی دریافت شده در طول آزمایش به یک سیگنال قابل اندازه گیری ، تشکیل شده اند .

شاخص های مهم در انتخاب یک اسپکتروفتومتر یا اسپکترومتر

 

  • حدود آشکار سازی
  • چگالی ، شکل ، یا اندازه ی محصولی که می خواهید اندازه بگیرید
  • محدوده ی طول موج
  • محدوده ی کاری تحلیلی
  • توان عملیاتی نمونه ( تک نمونه در برابر چند نمونه )
  • کیفیت داده ها
  • هزینه ی ابزار و موارد مصرفی مرتبط با آن
  • گزینه های مربوط به روش های قابل سفارشی یا از پیش پیکربندی شده
  • زمان اندازه گیری
  • ابعاد ابزار

تفاوت بین اسپکتروفتومتر تک پرتو ، دو پرتو ( پرتو دوتایی ) و تقسیم پرتو ( split beam )

یک اسپکتروفتومتر تک پرتو دارای تنها یک پرتو از نور است ، در حالی که اسپکتروفتومتر دو پرتویی داری دو پرتو از نور است ، یکی در حال عبور از میان محلول مرجع و دیگری در حال عبور از میان نمونه . در ابزار های تک پروتویی ، چون تنها یک مسیر نور وجود دارد که از بین نمونه می گذرد ، بنابراین این ابزار نیازمند این هستند که به صورت دستی کووت مرجع با کووت نمونه برای کالیبراسیون عوض شود . اسپکتروفتومتر های دو پرتویی عملکردی سریع تر دارند و نتایج قابل تکرار بیشتری به دست می دهند چون آن ها یک اصلاح خودکار برای هدر رفت شدت نور به دنبال عبور نور از میان نمونه و محلول مرجع فراهم می کنند . اسپکتروفتومتر های تقسیم پرتو مشابه با نوع دو پرتویی هستند ، ولی در عوض از یک مقسم پرتو استفاده می کنند که سریع مسیر نور را بین مرجع و نمونه در حین استفاده از یک آشکار ساز ، تعویض می کند .

نحوه ارزیابی کووت یا سل اسپکتروفتومتر

روزنه ها : روزنه های کووت بایستی به شکل یکنواخی ، بدون هیچ گونه خراشی ، مه گرفتگی ، در بر داشتن چیزی ، حبابی ، رگه هایی ، یا ” رنگین کمان هایی ” آشکار باشند چون این مشکلات تاثیری منفی بر روی عملکرد کووت ها خواهد گذاشت . خراشیدگی هایی روی کناره های غیر اپتیکال بی اهمیت هستند .

علائم کپک : به شکل ایده آل ، تک جعبه ای از کووت ها بایستی دارای نشانه های مشابهی مربوط به قالب داشته باشند . اگر علائم مشابه نباشد ، آن ها ممکن است از یک قالب نباشند و به شکل ذاتی باعث ایجاد تناقض در اندازه گیری شوند .

عملکرد : کووت خود را با چندین بار استفاده در اسپکتروفتومتر خود ارزیابی کنید . چرخاندن آن به صورت 180 درجه و دوباره محک زدنش همیشه ایده ی خوبی است . اگر نتایج متناقض هستند این امر می تواند به دلیل قالب گیری ضعیف یا جاگیری ضعیف در نگهدارنده ی کووت باشد . اگر ارقام بسیار با هم تفاوت دارند ، روزنه های کووت احتمالا از یک سمت به سمت دیگر با هم تناقض دارند . تناقض روزنه ها ، ضخامت و کیفیت رزین ها در طول موج های مهم در طول آزمایش و استفاده از اسپکتروفتومتر تفاوت زیادی ایجاد می کنند .

کالیبراسیون اسپکتروفتومتر

به منظور کالیبراسیون دستگاه اسپکتروفتومتر ، یک محلول مرجع بایستی برای صفر کردن ابزار استفاده شود . این محلول یک قرائت پایه یا صفر را به دست می دهد . این دستگاه سپس با قرار دادن محلول مرجع درون اسپکتروفتومتر ، صفر کردن تنظیمات و اجرای ابزار ، کالیبره می شود . شما می توانید سپس مواد خود را با این اطمینان که دستگاه شما به درستی کار می کند ، تست کنید .

 

انواع اسپکتروفتومتر

اسپکتروفتومتر های مختلفی در بازار وجود دارند . بخش زیر را برای اطلاعات بیشتر در مورد انواعی که ارائه می شوند ، مشاهده کنید .

اسپکتروفتومتر نور مرئی

اسپکتروفتومتر ساده ای که تنها نور مرئی ( 320 تا 1000 نانومتر ) را به کار می گیرند که توسط یک لامپ تنگستن تولید می شود . مدل های رو میزی و پرتابل با یک طیف طول موج مداوم برای کار های معمول آزمایشگاهی بیشتر از همه استفاده می شوند . از بین مدل های آنالوگ دیجیتالی که دارای نرم افزار داده ها برای کامپیوتر شما نیز است انتخاب کنید (وجود این نرم افزار حالت انتخابی دارد ) .

 

اسپکتروفتومتر یووی ویزیبل ( uv/vis )

یک لامپ ثانویه ، معمولا دوتریوم اسپکتروفتومتر های نور مرئی را به یک واحد مرئی – UV تبدیل می کند که می تواند طیف 190 تا 1100 نانومتر را اندازه بگیرد . مدل های مرئی – UV با داشتن قابلیت های مختلفی موجود هستند از جمله بررسی تابع ، چند سلولی ، با داشتن چاپگر و اینترفیس های کاربری .

 

اسپکتروفتومتر طیف نزدیک به مادون سرخ ( IR یا NIR )

اسپکتروفتومتر های IR اصول عملکردی مشابه با اسپکتروفتومتر های UV دارند ، گرچه پاسخ یک نمونه را در زمان در معرض قرار گیری با نور مادون سرخ اندازه می گیرند . اسپکتروفتومتر های NIR به منظور تشخیص کمیت با حداقل مهیا سازی نمونه استفاده می شوند . این نوع اسپکتروفتومتر به ویژه برای بررسی جامدات بسیار جاذب و فراهم سازی اطلاعاتی نظیر میزان پروتئین ، چربی ، فیبر و نشاسته مفید است . اسپکتروفتومتر های اسکن کننده ی مادون سرخ ما داده هایی را از طیف کامل طول موج ها از 7800 تا 350 cm-1 در عرض چند ثانیه به دست می دهند .

 

ان ام آر NMR

اسپکتروفتومتری رزونانس مغناطیسی هسته ای به تعبیر خیلی از افراد قوی ترین ابزار موجود برای تعیین ساختار ترکیبات آلی است به نحوی که اطلاعات ساختاری از کل ساختار مولکولی و اطلاعاتی پویا از واکنش های آلی به دست می دهد . شرکت Cole-Parmer یک ابزار مانیتوری NMR واقعی با دقت بالا و از نظر فناوری پیشرفته در اختیار دارد که ابزاری فوق العاده برای آموزش و کاربرد های مختلف می باشد .

اسپکتروفتومتر جذب اتمی

یک شعله با دمای بالا آب را از نمونه تبخیر می کند که سپس نمونه را به یون های تشکیل دهنده اش تجزیه می کند . این امر باعث ایجاد تغییری در شدت نور می شود ، همان طور که آشکار ساز آن را برای تعیین غلظت نمونه اندازه گیری می کند . این آنالیز با دقت بالا برای آزمایشگاه های کنترل کیفی ، سم شناسی و تست موارد محیطی ایده آل است . یک سیستم انتخابی بخار سرد / هیبریدی جریان مداوم به شما اجازه می دهد وجود آرسنیک ، سلنیوم یا جیوه را محک بزنید .

اسپکتروفتومتر جیوه یا آنالایزر جیوه

یک جایگزین مقرون به صرفه ی اقتصادی برای سیستم های جذب اتمی ، اسپکتروفتومتر آنالیز کننده ی جیوه سریعا مقادیر اندک ( 0 تا 9 میکرو گرم ) جیوه را در فاضلاب ، آب شور ، نوشیدنی یا سطحی اندازه گیری می کند .

فلوئورومتر

فلوئورومتر ها فلورسانس آزاد شده را زمانی که یک نمونه در معرض تنها یک طول موج از نور قرار می گیرد را اندازه می گیرد . از بین فلوئورومتر های جمع جور و کارآمد ما برای انجام آنالیز های نامحدود در کاربرد های زیست فنی ، تست غذا ، دارویی ، علوم زیستی و محیطی انتخاب کنید .

 

جدول راهنمای انتخاب مدل اسپکتروفتومتر

 

Comparison Table
Industry Surface Color meter and spectrophotometer models
Painted surfaces Flat panels

12-mm 45/0 cone, 12-mm hemisphere,

26-mm, 11-mm benchtop

Curved surfaces 3-mm, use foam baffle
Masonry, stucco, cement 20-mm D with window and baffle
Plastics Flat areas 12-mm cone
Small parts 3 mm
Curved surfaces 3-mm, use foam baffle
Wire and cable Small wire and fiber special, 3-mm and fixture
Fibers and small tubes Up to 5-mm D, wire and fiber special
Textured surfaces 20-mm D with window, 12-mm hemisphere
Powders

12-mm or 20-mm with window,

30-mm bench top

Transparent 12-mm with white background

Foods and

agriculture

Cheese, meats 12-mm w/window, 20-mm D w/window
Powders, flour, sugar 20-mm D w/window, 30-mm bench top
Fruits, outside 12-mm cone
Fruits, inside and fish 12-mm with window
Leaves, small areas 3 mm
Soil and grass clippings 20-mm D w/ window, 30-mm bench top
Coffee, grains, snack foods 30-mm bench top
Opaque liquids, sauces, dips 30-mm bench top
Graphic arts Litho printing 3 mm
Other printing small 3 mm
Ink proofs, larger print targets 12-mm cone
Paper Finished paper 12-mm, 11-mm bench top
Paper pulp and paper board 20-mm D w/ window
Textile Textile printing 3 mm
Hard weave 12-mm cone
Solid colors soft weave 20-mm D w/window, 30-mm bench top
Packages 12-mm cone
Cosmetics Foundation drawdowns 12-mm cone, 11-mm bench top
Skin, cosmetics on skin 12-mm flat head
Powders and creams

12-mm or 20-mm with window,

30-mm bench top

Lipstick 12-mm with thin film press
Packaging 3 mm

 

قیمت اسپکتروفتومتر

برای اطلاع از قیمت اسپکتروفتومتر تک پرتویی یا دوپرتویی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است