پمپ خلاء آزمایشگاهی یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات آزمایشگاهی به شمار می رود ، و هم چنین یکی از مواردی که انتخاب آن بسیار مشکل تر از سایرین است . پمپ های خلاء طراحی های بسیار متفاوتی با قابلیت های مختلف دارند و مهم است که با دقت کاربرد پمپ را قبل از انتخاب مدل به خصوصی در نظر بگیرید .

 

نکات مهم در خرید پمپ وکیوم یا پمپ خلا

اولین موردی که در زمان خرید پمپ خلاء آزمایشگاهی باید در نظر داشت این است که آیا نیاز به یک پمپ پره چرخشی ( مهر و موم شده با روغن ) یا پمپ دیافراگمی ( فاقد روغن ) نیاز است :

  • پمپ های پره چرخشی ، پمپ خلاء سنتی هستند که هم چنان به شکل وسیعی استفاده می شوند . گرچه ، آن ها تنها در کاربرد هایی مورد نیاز هستند که نیاز به یک میزان خلاء زیاد است .
  • پمپ های دیافراگمی برای اکثر کاربرد های آزمایشگاهی مناسب هستند . نگهداری آن ها ساده تر است و اگر پمپ ها با دیافراگم های مقاوم به مواد شیمیایی آزمایشگاهی و دریچه ها انتخاب شوند ، از آن ها می توان بدون نیاز به استفاده از یک تله ی سرد برای محلول های خورنده استفاده کرد .

برای اکثر کاربرد های آزمایشگاهی ، روغن و خلاء بیشتر پمپ پره چرخشی به خدمات بیشتر و سرد کننده ی تله ی سرد برای حفاظت از روغن نیاز دارد . امکان مدیریت خلاء بیشتر توسط وارد کردن برای کاهش خلاء به سطوح مورد نیاز ، وجود دارد . گرچه ، این عمل باعث افزایش صدا شده و یک غبار روغنی خطرناک با بوی زننده در داخل آزمایشگاه آزاد می کند و توانایی تله ی سرد را برای حفاظت از پمپ ها کاهش می دهد که منجر به افزایش خطر فرسایش پمپ می شود .
پمپ های خلاء دیافراگمی ( بدون روغن ) خلائی در محدوده ی مورد نیاز برای اکثر کاربرد های آزمایشگاهی فراهم می کنند . حتی با استفاده از یک پمپ خلاء دیافراگمی خوب ، حلال های با نقطه ی جوش بالا ، نظیر DMF را می توان در دمای نزدیک به کمتر از 100 درجه ی فارنهایت ، یا حلال DMSO را در دمایی در حدود 125 درجه ی فارنهایت ، تبخیر کرد .

 

انواع پمپ خلاء یا وکیوم پمپ

پمپ دیافراگمی Diaphragm Pump

خریداری که خرید یک پمپ دیافراگمی را در نظر دارد بایستی تصمیم بگیرد که نیاز به یک پمپ مقاوم به مواد شیمیایی است یا پمپ برای کاربرد های غیر خورنده کافی است ( کاربرد هایی که در آینده ممکن است داشته باشید را به یاد آورید ) . اجزای مقاوم نسبت به خورندگی به شکل بارزی باعث بالا رفتن قیمت یک پمپ خلاء می شوند .
سپس ، خریدار بایستی عمق خلاء مورد نیاز را طبق کاربردی که در ذهن دارد ، مد نظر داشته باشد .

پمپ پره چرخشی Rotary Vane Pump

پمپ های پره چرخشی را تنها بایستی در رابطه با فرآیند های تبخیر ، فیلتراسیون و خشک کردنی به کار برد که توسط پمپ های دیافراگمی (<2 mbar) پشتیبانی نمی شوند . این نوع پمپ به خصوص برای تبخیر حلال های با نقطه ی جوش بالا با دما هایی در سطح دمای محیط یا پایین تر از آن مفید است . گرچه ، زمانی که پمپ برای تبخیر یا تصعید استفاده می شود ، روغن با بخار آلوده می شود . روغن بنابراین بایستی به شکل منظم برای حفاظت در برابر آسیب به پمپ تعویض شود و تله ی سرد با یخ خشک یا نیتروژن مایع خنک شود که نصب تله ی سرد بایستی به منظور محدود سازی آلودگی با روغن و حفاظت از پمپ باشد .

پمپ اسکرول Scroll Pump

پمپ های اسکرول جایگزین های عالی برای پمپ های پره چرخشی هستند که در آن نیاز به پمپ کردن بدون روغن است . این فناوری برای مایعات غیر خورنده مناسب است و در سرعتی بالا ، فشار نهایی کمی ارائه می دهد . پمپ های اسکرول خشک بدون روغن ، با دوام ، قابل اطمینان با اعمال رسیدگی آسان هستند .

 

قیمت پمپ خلاء

برای اطلاع از قیمت پمپ وکیوم آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است