فاکتور های بسیار متعددی زمان خرید یک شیکر ، همزن یا میکسر آزمایشگاهی به چشم می خورد و هم چنین مدل های بی شماری از آن ها وجود دارد . راهنمای زیر باعث آسان تر کردن فرآیند تصمیم گیری شما می شود . مدل های ساخت مختلف در چندین دسته معرفی می شوند تا بهترین بهترین تصمیم ممکن را بگیرید .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات شیکر اوربیتالی

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع هیتر استیرر

 

انواع شیکر آزمایشگاهی

شیکر اوربیتال Orbital Shaker

این نوع شیکر ها برای سلول های در حال کشت با وارد کردن آرام تا شدید آشفتگی با یک حرکت روان ، دایره ای شکل ، به طور معمولی در طیف سرعت 40 تا 500 rpm ، ایده آل هستند . بسیاری از مدل ها قابلیت داخلی کنترل دما را دارند ، در حالی که سایرین را می توان به طور مستقیم در انکوباتور ها یا اتاق های گرم یا سرد قرار داد . اکثر مدل ها را می توان با پلت فرم ( سکو ) های قابل تعویض به منظور پشتیبانی از طیفی از فلاسک ها ، لوله ها ، بشر ها یا بطری ها ، استفاده کرد . لوله ها و یا فلاسک های مختلف را می توان بر روی همان پلت فرم جا داد . به شکل دو مدل آنالوگ یا دیجیتال دیده می شوند .

شیکر آزمایشگاهی دو طرفه reciprocal shaker

معمولا برای ترکیب کردن مایعات استفاده می شوند و یک آشفتگی ملایم تا شدید در یک حرکت ترکیبی دو طرفه فراهم می کنند که مایع را از یک طرف بشر به طرف دیگر هل می دهد . به شکل دو مدل آنالوگ یا دیجیتال دیده می شوند .

شیکر انکوباتور و شیکر یخچالدار Incubating/Refrigerating shakers

این نوع شیکر ها را زمانی که نیاز به کنترل دما دارید باید مد نظر بگیرید . آن ها می توانند اگر نیاز باشد مواد در حال لرزش را خنک یا گرم کنند . یک سری فن کوچک درون محفظه ی شیکر به چشم می خورد تا تضمینی برای توزیع یکنواخت دمایی باشد . اندازه ی آن ها به شکل مدل های رو میزی یا قرار گرفته روی کف و هم چنین با امکان قرار دادن روی هم ، متفاوت است که مدل آخر می تواند ظرفیت های بزرگ تر را در فضای کوچکتر مدیریت کند . فلاسک ها و رک هایی با اندازه های گوناگون را می توان بر روی همان پلت فرم نیز به کار برد . بعضی از مدل ها دارای قابلیت های برنامه ریزی چند گامی هستند تا کاربر این امکان را داشته باشد در فواصل زمانی از پیش تعیین شده به سرد یا گرم کردن نمونه ها بپردازد . به شکل دو مدل آنالوگ یا دیجیتال دیده می شوند .

انواع استیرر و همزن آزمایشگاهی

همزن های آزمایشگاهی مغناطیسی (Magnetic Lab Stirrers )

مایعات را با تکان دادن میله ی همزن با یک آهن ربا ، یا گروهی از الکترو مگنت ها ترکیب می کنند ، تا یک میدان مغناطیسی چرخشی به وجود آورند که میله ی همزن قرار گرفته در مایع را بچرخانند . همزن های مغناطیسی آزمایشگاهی با یک پلت فرم ( سکو ) حرارتی یا پلت فرم غیر حرارتی موجود هستند .

همزن مغناطیسی آزمایشگاهی مغناطیسی حرارتی (Heated Magnetic Lab Stirrers )

از یک هات پلیت و همزن مغناطیسی به صورت ترکیبی تشکیل شده اند . آن ها دارای تنظیماتی برای کنترل هم دمای پلت فرم و هم سرعت مخلوط کردن هستند . آن ها به شکل واحد های پلت فرمی چند و تک موقعیتی دیده می شوند .

همزن مغناطیسی آزمایشگاهی مغناطیسی حرارتی تک موقعیتی

یک بشر یا فلاسک را در آن واحد در یک موقعیت سکو گرم و ترکیب خواهند کرد .

همزن مغناطیسی آزمایشگاهی مغناطیسی حرارتی چند موقعیتی

چند بشر یا فلاسک را در آن واحد در یک موقعیت سکو گرم و ترکیب خواهند کرد .

همزن مغناطیسی آزمایشگاهی غیر حرارتی

حاوی یک عنصر گرم کننده در سکو نیستند . سرعتی که آن ها میله ی همزن را می چرخانند ، قابل تنظیم است . این مدل ها در قالب مدل های چند یا تک سکویی دیده می شوند .

همزن مغناطیسی آزمایشگاهی غیر حرارتی تک موقعیتی

یک بشر یا فلاسک را در آن واحد در یک موقعیت سکو ترکیب خواهند کرد .

 

همزن مغناطیسی آزمایشگاهی غیر حرارتی چند موقعیتی

چند بشر یا فلاسک را در آن واحد در یک موقعیت سکو ترکیب خواهند کرد .

همزن آزمایشگاهی Overhead

دارای موتوری با سرعت های مختلف هستند که به اسب بخار اندازه گیری می شود . اگر قصد خرید چنین همزنی را برای استفاده در آزمایشگاه دارید ، مطمئن شوید که همزن مورد نظر شما دارای قدرت اسب بخار کافی برای ترکیب بیشترین حجم و ضخیم ترین ویسکوزیته ی مورد پیش بینی شما ، است .

همزن مکانیکی اورهد Overhead

اغلب اوقات بر اساس ویسکوزیته ی ماده ای که قرار است ترکیب شود دارای دو یا بیشتر از دو تنظیم برای سرعت موتور هستند . طیف وسیعی از پدال ها ، گیره ها ، نگهدارنده های لوله و پایه ها بر اساس نیاز های مخلوط کردن شما موجود هستند .

همزن Overhead الکترونیکی

بسیار مشابه به نوع مکانیکی هستند ولی دارای یک پنل کنترل دیجیتالی ، واحد پردازش و نمایشگر هستند . در نتیجه آن ها قابل برنامه ریزی برای کار در فواصل زمانی مشخص و با تنظیمات مختلف سرعت هستند . واحد های دارای کنترل های ریز پردازنده ی سرعت یک سرعت پایدار بیشتری را هم چنین حفظ می کنند.

انواع میکسر آزمایشگاهی

میکسر گردابی یا میکسر ورتکس ( Vortex mixers )

برای آشفتگی شدید از 200 تا 3,200 rpm به شکل یک حرکت مخلوط کنندگی گردابی ایده آل هستند . در بعضی از مدل ها سکو را می توان به منظور پشتیبانی از یک لوله برای استفاده ی متناوب یا یک سکو را برای طیفی از ظروف درپوش دار یا مهر و موم شده ، جا به جا کرد . اکثر آن ها در حالت لمسی یا کار مداوم ، عمل می کنند .

میکسر ورتکس لرزاننده ی ساده ی گردابی

توسط صفحات مدرج مکانیکی در جلوی دستگاه تنظیم می شوند و برای اکثر نیاز های متداول مخلوط کردن در آزمایشگاه مناسب هستند .

میکسر ورتکس لرزاننده ی دیجیتالی گردابی

دارای یک پنل کنترل دیجیتالی ، واحد پردازش و نمایشگر هستند . در نتیجه آن ها قابل برنامه ریزی برای کار در فواصل زمانی مشخص و با تنظیمات مختلف سرعت هستند .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات شیکر اوربیتالی

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع هیتر استیرر

 

 

قیمت میکسر ، استیرر یا شیکر آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت همزن ، میکسر یا شیکر آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 3.5 stars
    3.5 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است