خرید فریزر آزمایشگاهی مناسب اغلب اوقات کاری ساده و سر راست تصور می شود . گرچه ، زمانی که دوام نمونه ها و مواد گران قیمت وابسته به نوع صحیحی از فریزر هستند ، باید بیشتر دقت داشت . از این راهنما برای آشنایی یا 4 نوع اصلی فریزر های آزمایشگاهی استفاد کنید ، سپس نگاهی به لیست مدل های مختلف تولید کننده های مختلف بیاندازید تا مدل مناسب با نیاز های آزمایشگاهی خود را پیدا کنید.

انواع فریزر آزمایشگاهی

فریز آزمایشگاهی اهداف عمومی (-20° تا -30°C)

فریزر های آزمایشگاهی اهداف عمومی ( General Purpose Lab Freezers ) (-20° تا -30°C) در دو مدل متفاوت وجود دارند ; a ) یا مدل عمودی مشابه با چیزی که در آشپزخانه ها دیده می شود یا b ) یک مدل زیر پیشخوانی که مستقیما داخل کابینت های آزمایشگاهی شما جا می گیرد . آن ها دارای یک نقطه ی دمایی از پیش تنظیم شده یا -20°, -25° یا -30°C هستند ولی یک محدوده ی دمایی 10 تا -15 درجه دارند که می توانید هر زمان آن را تنظیم کنید .

a ) فریزر آزمایشگاهی عمودی اهداف عمومی (Upright General Purpose Lab Freezers)

برای ذخیره سازی مقادیر زیادی از موادی که روزانه به آن ها دسترسی دارید ، در محدوده ی دمایی -20° تا -30°C ایده آل هستند . گزینه های دارای چندین قفسه با وجود رک های مختلف نیز باعث می شود استفاده از فضای فریزر بسیار ساده باشد .

b ) فریزر آزمایشگاهی اهداف عمومی زیر پیشخوان Under-counter General Purpose Lab Freezers

که برای ذخیره سازی مقادیر اندکی از موادی ایده آل هستند که دم دست داشتن آن ها سودمند است ولی دائما باید در محدوده ی دمایی -20° تا -30°C نگهداری شوند .

فریزر آزمایشگاهی دما پایین Low Temperature Lab Freezers -30° to -45°C

فریزر های آزمایشگاهی دما پایین ( -30° تا 45°C ) در دو مدل متفاوت وجود دارند ; یا مدل عمودی مشابه با چیزی که در آشپزخانه ها دیده می شود یا مدل زیر صندوقی نظیر چیزی که ممکن است در زیرزمین خود داشته باشید . آن ها دارای یک نقطه ی دمایی از پیش تنظیم شده یا -30° یا -45°C هستند ولی یک محدوده ی دمایی 10 تا -15 درجه دارند که می توانید هر زمان آن را تنظیم کنید .

a ) فریزر آزمایشگاهی دما پایین عمودی - Low Temperature Upright Lab Freezers -

برای ذخیره سازی مقادیر زیادی از موادی که روزانه به آن ها دسترسی دارید ، در محدوده ی دمایی -30° تا -45° C ایده آل هستند . گزینه های دارای چندین قفسه با وجود رک های مختلف نیز باعث می شود استفاده از فضای فریزر بسیار ساده باشد .

b) فریزر آزمایشگاهی دما پایین صندوقی - Low Temperature Chest Lab Freezers -

برای نگهداری طولانی مدت مواد در محدوده ی دمایی -30° تا -45° C ایده آل هستند . مدل صندوقی هم چنین امکان نگهداری ظروف بزرگتر را که ممکن است در مدل عمودی جا نشوند ، را فراهم می کند .

 

فریزر فوق سرد -45 تا -86 درجه Ultra-Low Temperature Freezers

در دو مدل دیده می شوند ، یا مدل عمودی که دارای یک در است که به سمت چپ یا راست باز می شود ، یا مدل صندوقی که دارای دری است که به سمت بالا باز می شود .

A ) فریزر فوق العاده دما پایین عمودی - Upright Ultra-Low Temperature Freezers —

ایده آل برای ذخیره سازی مقادیر زیادی از موادی که روزانه به آن ها دسترسی دارید ، در محدوده ی دمایی-45° تا -86°C ایده آل هستند . گزینه های دارای چندین قفسه با وجود رک های مختلف نیز باعث می شود استفاده از فضای فریزر بسیار ساده باشد . یکی از معایب مدل عمودی این است که به دنبال باز شدن ، جریان هوای سنگین تر و سرد به نسبت مدل صندوقی به شکل ساده تری از داخل دستگاه خارج می شود در نتیجه نوسان دمایی شدیدتری به وجود می آورد . به همین علت بایستی به دنبال مدل هایی باشید که دارای در های کوپه ای داخلی هستند تا کمک به جلوگیری از هدر رفتن هوا شود . مزیت مدل عمودی این است که به نمونه ها راحت تر می توان دسترسی داشت .

b ) فریزر فوق العاده دما پایین عمودی صندوقی - Chest Ultra-Low Temperature Freezers

برای ذخیره سازی بلند مدت موا در در محدوده های دمایی فوق العاده پایین-45° تا -86°C ایده آل هستند . یک مزیت این است که هوا درون صندوق نشست پیدا می کند به جای این که در محیط پراکنده شود . مزیت این مدل این است که به نمونه ها به راحتی نمی توان دسترسی داشت .

 

فریزر آزمایشگاهی مواد اشتعال پذیر Flammable Material Lab Freezers

فریزر های آزمایشگاهی مواد شیمیایی آزمایشگاهی اشتعال پذیر به منظور حفاظت از کارکنان آزمایشگاه ، محیط و مواد شیمیایی ذخیره شده ای که فرار یا اشتعال پذیر هستند ، طراحی شده اند . مهندسی پیشرفته ی قابل توجهی صرف طراحی آن ها شده است از جمله کمپرسور های مهر و موم شده و مواد مقاوم نسبت به اشتعال و فاقد CFC .

 

قیمت فریزر آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت فریزر دما پایین یا فوق سرد یا انواع دیگر فریزر آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است