اسید اسکوربیک یا اسکوربیک اسید یک ترکیب آلی طبیعی است که ویژگی های آنتی اکسیدانی دارد . جامدی به رنگ سفید ، ولی نمونه های غیر خالص آن می توانند به رنگ زرد هم به نظر آیند . این ترکیب آلی به راحتی در آب حل می شود تا محلول های اسیدی با قدرت متوسط به وجود آورد . اسید اسکوربیک شکلی از ویتامین C است . در آغاز این ماده اسید L-hexuronic نامیده می شد ولی هنگامی که معین شد در حیوانات فعالیت ویتامین C را دارد ( ویتامین C به عنوان یک فعال ویتامینی نه به عنوان یک ماده ی خاص تعریف می شود ) تغییر نام آن توصیه شد . نام جدید ، اسید اسکوربیک از a- ( به معنی ” نه ” ) و scorbutus گرفته شده است ، بیماری که به دنبال کمبود ویتامین C بروز پیدا می کند . به خاطر این که این اسید از گلوکز مشتق می شود ، تعداد زیادی از حیوانات ( غیر انسان ) توانایی تولید آن را دارند ، ولی در مقابل در رژیم غذایی انسان ها باید دیده شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

 

کاربرد های اسید اسکوربیک

این اسید و نمک های سدیم ، پتاسیم و کلسیم آن به شکل مرسومی به عنوان افزودنی های غذایی آنتی اکسیدانی استفاده می شوند . این ترکیبات توانایی حل شدن در آب را دارند و در نتیجه قادر به حفاظت از چربی ها در برابر اکسیداسیون نیستند ، به همین جهت از استر های حلال در چربی این اسید می شود به همراه اسید های چربی زنجیره طویل به عنوان آنتی اکسیدان های غذایی استفاده کرد .

اسید اسکوربیک در گیاهان و حیوانات به چشم می خورد که تولید آن در این موجودات از گلوکز صورت می گیرد . حیوانات باید یا آن را تولید و یا بخورند ، در غیر این صورت کمبود ویتامین C ممکن است باعث بروز بیماری به اسم scurvy شود که می تواند در نهایت منجر به مرگ نیز شود . خزندگان و رده های قدیمی تر از پرندگان اسید اسکوربیک را در کلیه های خود تولید می کنند . رده های جدید تر پرندگان و اکثر پستاندارد اسید اسکوربیک را در کبد خود سنتز می کنند که در آنجا برای تبدیل گلوکز به اسکوربیک اسید نیاز به آنزیم اکسیداز ال – گلونولاکتوناست .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی اسید اسکوربیک مرک از کمپانی merck آلمان و نیز اسید اسکوربیک سیگما آلدریچ موجودند

قیمت اسید اسکوربیک

برای اطلاع از قیمت اسکوربیک اسید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است