ارائه دهندگان این محصول


ساکاروز یا ساکارز یک کربوهیدرات طبیعی و معمول است که در تعداد زیادی از گیاهان و بخش های گیاهی مشاهده می شود . Saccharose یک اسم مطلق است که به طور کلی برای قند ها استفاده می شود ، به ویژه ساکاروز . این مولکول یک ترکیب دی ساکارید از گلوکز مونو ساکارید ها و فراکتوز محسوب می شود که فرمول C12H22O11 را دارد .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

ساکاروز معمولا از نیشکر یا چغندر قند برای مصرف انسان استخراج و خالص سازی می شود . فرآیند های خالص سازی مدرن صنعتی قند اغلب اوقات شامل سفید کردن و کریستالی کردن می شود تا یک پودر شفاف ، بی بو و سفید با مزه ی شیرین از ساکارز خالص ، بدون ویتامین ها و مواد معدنی ، شکل گیرد . از این شکل خالص شده از ساکاروز به شکل متداول به عنوان قند رو میزی یا فقط قند یاد می شود . به عنوان یک افزودنی در تولید غذا و مصرف غذا در تمامی بخش های جهان نقش مهمی ایفا می کند . در حدود 175 میلیون تن ساکارز در کل جهان در سال 2013 تولید شده است .

شیمی دان انگلیسی ویلیام میلر در سال 1857 اصطلاح ” ساکاروز ” را از کلمه ی فرانسوی ” sucre ” ابداع و پسوند شیمیایی برای قند ها یعنی –ose را به آن افزود . اغلب اوقات در متن علمی از عبارت Suc برای مخفف ساکارز استفاده می شود .

سنتز و بیو سنتز ساکاروز

بیو سنتز ساکارز از طریق پیش ماده های گلوکز UDP و فراکتوز 6 – فسفات انجام شده و کاتالیز آن توسط آنزیم سنتاز ساکارز – 6 فسفات صورت می گیرد . انرژی برای این واکنش به وسیله ی تقسیم یوریدین دی فسفات ) UDP ) به دست می آید . ساکارز به شکل طبیعی در تعداد زیادی از گیاهان و سیانو باکتری ها ولی نه دیگر موجودات زنده ، یافت می شود . ساکارز به شکل طبیعی در بسیاری از گیاهان خوراکی به همراه فراکتوز مونو ساکارید پیدا می شود . در تعداد زیادی از میوه ها ، نظیر آناناس و زردآلو ، قند اصلی را ساکاروز تشکیل می دهد . در سایر میوه ها نظیر انگور و گلابی ها ، فراکتوز قندی اصلی به شمار می رود .

سنتز شیمیایی

با آن که ساکارز تقریبا به صورت ثابتی از منابع طبیعی جدا می شود ، سنتز شیمیایی آن ابتدا در سال 1953 توسط ریموند لومیکس صورت گرفت .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی ساکاروز مرک کد 107653 و کد 107687 و کد 107651 از کمپانی merck آلمان و نیز ساکاروز سیگما آلدریچ با کد CAS Number 57-50-1 موجودند

قیمت ساکاروز

برای اطلاع از قیمت ساکاروز می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است