کلرید منیزیم ترکیبی شیمیایی با فرمول MgCl2 است و شکل های آب دار آن به صورت MgCl2(H2O)x می باشند . این نمک ها معمولا هالید های یونی محسوب می شوند و بنابراین حلالیت زیادی در آب دارند . کلرید منزیم آب دار را می شود از آب شور یا آب دریا استخراج کرد . در آمریکای شمالی ، کلرید منیزیم به صورت عمده از آب شور دریاچه ی نمک بزرگ ( دریاچه ی نمک یوتا ) به وجود می آید . استخراج آن در فرآیندی مشابه با استخراج از دریای مرده در دره ی اردن انجام می شود . منیزیم کلرید ، مشابه با بیسکوفیت معدنی طبیعی ، هم چنین از بستر های باستانی دریا ها استخراج می شود ، به عنوان نمونه بستر دریای Zechstein در منطقه ی جغرافیایی شمال غربی اروپا .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

منابع کلرید منیزیم

مقداری از منیزیم کلرید به واسطه ی تبخیر خورشیدی آب دریا به وجود می آید . منیزیم کلرید غیر آبی پیش ماده ی اصلی فلز منیزیم به شمار می رود که تولید آن در مقدار انبوهی صورت می گیرد . کلرید منیزیم آب دار شکلی است که به آسانی موجود است . کلرید منیزیم بیشتر از همه برای مدیریت گرد و غبار و پایدارسازی جاده به کار گرفته می شود . دومین استفاده ای که بیشتر از همه از این ترکیب می شود برای کنترل یخ است . علاوه بر تولید فلز منیزیم ، این ماده ی شیمیایی هم چنین برای یک سری کاربرد های فراوان دیگر نیز استفاده می شود یعنی : کود ، مکمل معدنی برای حیوانات ، تفصیه ی فاضلاب ، آب دریای مصنوعی ، نساجی ، صنعت کاغذ ، عامل های ضد آتش ، سیمان و انجماد آب شور . در ترکیب با اکسید منیزیم آب دار ، کلرید منیزیم یک ماده ی سخت به اسم سیمان سورل به وجود می آورد .

منزیم در مقادیر طبیعی خود در آب دریا بین 1250 mg/L و 1350 mg/L است . ( تقریبا 3.7 درصد کل محتوای معدنی آب دریا ) . مواد معدنی دریای مرده حاوی نسبت های بیشتری از منیزیم کلرید هستند ( 50.8 درصد ) . کربنات ها و کلیسم برای رشد مرجان ها ، جلبک های مرجانی ، صدف های خوراکی و بی مهرگان الزامی می باشند . منیزیم را می شود به وسیله ی گیاهان خانواده ی شاه پسند و استفاده از آب آهک بیش از حد مورد استخراج قرار دارد .

 

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کلرید منیزیم مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کلرید منیزیم سیگما آلدریچ موجودند .

قیمت کلرید منیزیم ؛

برای اطلاع از قیمت کلرید منیزیم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است