ارائه دهندگان این محصول


اکسید جیوه ( I ) یک اکسید فلزی غیر آلی با فرمول شیمیایی Hg2O به شمار می رود . این اکسید پودری شکل و به رنگ قهوه ای ، غیر محلول در آب ، سمی ولی بدون مزه یا بو است . از نظر شیمیایی غیر پایدار محسوب شده به اکسید جیوه ( II ) و فلز جیوه تبدیل می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

اکسید جیوه ( II ) که اکسید مرکوری نیز نامیده می شود فرمول HgO را دارد . رنگ آن قرمز یا نارنجی است . این اکسید فلزی در دما و فشار اتاق به شکل جامد دیده می شود . شکل قرمز رنگ Hg2O را می شود با حرارت دادن Hg در اکسیژن در دمای تقریبا 350 درجه ی سانتی گراد ، یا به وسیله ی پیرولیز Hg(NO3)2 تولید کرد . اکسید جیوه به رنگ زرد را می توان توسط ته نشینی Hg2+ آب دار با قلیا به دست آورد . تفاوت در رنگ به علت اندازه ی ذره است ، که هر دو ساختار مشابهی شکل داده و از واحد های نزدیک خطی O-Hg-O در زنجیره های زیگ زاگ مانند با یک Hg-O-Hg با زاویه ی 108 درجه تشکیل شده اند .

در سال 1774 ، جوزف پریستلی کشف کرد که اکسیژن به واسطه ی گرما دادن این اکسید فلزی آزاد می شود ، گرچه او این گاز را به عنوان اکسیژن شناسایی نکرد ( در عوض او آن را هوای ” فلوژیسته نشده ” نامید ، چون نمونه ای بود که در آن زمان در حال کار با آن بود ) .

ساختار اکسید جیوه

تحت فشار جوی این اکسید فلزی غیر آلی دارای دو شکل کریستالی است : یکی به اسم مونو تریودیت و دومی همانند با سینابار معدنی سولفید است ، هر دو به وسیله ی زنجیره های Hg-O معین می شوند . در فشار بالای 10 GPa هر دو ساختار یک شکل چهار ضلعی به خود می گیرند .

کاربرد های اکسید جیوه

HgO معمولا در تولید جیوه استفاده می شود چون به آسانی تجزیه می شود . هنگام تجزیه ی آن ، گاز اکسیژن به وجود می آید . از آن هم چنین به عنوان ماده ای برای کاتد ها در باتری های جیوه ای استفاده می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی اکسید جیوه مرک از کمپانی merck آلمان و نیز اکسید جیوه سیگما آلدریچ موجودند

قیمت اکسید جیوه

برای اطلاع از قیمت جیوه اکسید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است