ارائه دهندگان این محصول


اتیلن دی آمین تترا استیک اسید که به صورت مختصر با نام ادتا شناخته می شود ، یک اسید آمینو پلی کربوکسیل و یک جامد بی رنگ و حل شونده در آب است . باز مزدوج آن اتیلن دی آمین تترا استات است . از آن به مقدار زیادی برای حل کردن باقی مانده های آهکی ( در لوله ها یا کتری ها ) استفاده می شود . مفید بودن آن به خاطر نقشش به عنوان یک لیگاند hexadentate ( ” 6 دندانه ” ) و عامل کی لیت ساز شناخته می شود ، یعنی قابلیت جدا سازی یون های فلزی همانند با Ca2+ و Fe3+ را دارد .

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

یون های فلزی پس از اتصال به این ترکیب در محلول باقی می مانند ولی واکنش های شیمیایی تقلیل یافته ای را نشان می دهند . اتیلن دی آمین تترا استیک اسید به شکل چندین نمک تولید می شود ، بارزترین آن ها دی سدیم ادتا و کلسیم دی سدیم ادتا است .
این ماده در لیست مواد دارویی ضروری سازمان جهانی سلامت ، یعنی لیست مهم ترین دارو های مورد نیاز در یک سیستم سلامت ابتدایی ، است .

کاربرد های آزمایشگاهی ادتا

در آزمایشگاه ، از ادتا به عنوان حذف یون های فلزی استفاده می شود یعنی : در بیوشیمی و زیست مولکولی ، حذف یون به طور متداول به منظور غیر فعال سازی آنزیم های مستقل فلزی به کار گرفته می شود ، یا به عنوان ارزیابی واکنش های شیمیایی آن ها یا برای سرکوب کردن آسیب به DNA یا پروتئین ها . در شیمی تجزیه ، ادتا در تیتراسیون های complexometric ( یک نوع آنالیز حجمی که در آن تشکیل یک کمپلکس رنگی به منظور مشخص سازی نقطه ی پایانی یک تیتراسیون به کار گرفته می شود ) و آنالیز سختی آب یا به عنوان یک عامل پوشاننده برای حذف یون های فلزی که ممکن است در آنالیز تداخل ایجاد کنند ، استفاده می شود . در آزمایشگاه های بیو شیمی استفاده های تخصصی زیادی از ادتا می شود نظیر چشم شناسی در دام پزشکی به عنوان آنتی کلاژناز به منظور جلوگیری از بدتر کردن زخم قرنیه در حیوانات . در کشت بافت از ادتا به منظور یک عامل کی لیت کننده استفاده می شود که به کلسیم متصل شده و مانع اتصال کادهرین ها بین سلول ها می شود که جلوی تجمع رشد سلول ها در سوسپانسیون مایع را می گیرد ، یا جدا سازی سلول های چسبنده برای مسیریابی . در بافت آسیب شناسی ( هیستو پاتولوژی ) از ادتا می توان به عنوان یک عامل کلسیم حذف کن استفاده کرد تا امکان برش مقطع ها با استفاده از یک میکروتوم زمانی که از نمونه ی بافتی مواد معدنی حذف می شود ، وجود داشته باشد . ادتا به خاطر جلوگیری فعالیت طیفی از متالو پپتیداز ها مشهور است ، نوعی جلوگیری که از طریق کی لیت کردن یون فلز مورد نیاز برای فعالیت کاتالیزوری رخ می دهد . از ادتا هم چنین می توان برای محک زدن موجودیت زیستی فلزان سنگین در رسوبات استفاده کرد . گرچه ، ادتا ممکن است موجودیت زیستی فلزات در محلول را تحت تاثیر قرار دهد که می توان نگرانی هایی با توجه به تاثیر آن در محیط زیست به وجود آورد ، به خصوص با توجه به شیوع گسترده ی استفاده از آن و کاربرد هایش .

حساس ترین روش به منظور کشف و اندازه گیری ادتا در نمونه های زیستی طیف سنجی جرمی - الکتروفورز مویین بررسی کننده ی واکنش گزینش شده ( به اختصار SRM-CE/MS ) است که یک محدودیت کشف 7.3 ng/mL در پلاسمای انسانی و یک محدودیت کمیتی 15 ng/mL دارد . این روش در رابطه با حجم های نمونه به کمی تقریبا 7 تا 8 نانو لیتر جواب می دهد .

ادتا هم چنین در نوشیدنی های غیر الکلی با استفاده از کروماتوگرافی مایع عملکرد بالا ( HPLC ) در یک سطح 2.0 μg/mL اندازه گیری می شده است .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی ادتا مرک از کمپانی merck آلمان و نیز ادتا سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت ادتا

برای اطلاع از قیمت ادتا می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است