الکترولیت ماده ای است که یک محلول هدایت الکتریکی در زمان حل شدن در یک حلال قطبی ، به عنوان مثال آب ، ایجاد می کند . الکترولیت حل شده به کاتیون و آنیون ها جدا می شود که به صورت یک نواخت در بین حلال پخش می شود . از نظر الکتریکی ، چنین محلولی خنثی است . اگر یک پتانسیل الکتریکی ( ولتاژ ) بر روی چنین محلولی به کار گرفته شود ، کاتیون های این محلول به الکترودی کشیده می شوند که دارای بیشترین مقدار الکترون ها است ، در حالی که آنیون ها به سمت الکترودی می روند که مقدار کمی از الکترون ها را دارد . حرکت کاتیون ها و آنیون ها در جهات مخالف در محلول به یک جریان می رسد . این امر شامل نمک های حلال ، اسید ها و باز ها می شود . بعضی از گاز ها نظیر کلرید هیدروژن ، تحت شرایط دمایی بالا یا فشار کم می توانند نقش مشابهی را داشته باشند .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

 

کاربرد های الکترولیت

محلول های این ماده می توانند هم چنین از تجزیه بعضی از پلیمر های زیستی ( به عنوان مثال پلی پپتید ها ، DNA ) و پلیمر های سنتزی ( به عنوان مثال پلي استيرن سولفونات ) ایجاد شوند که به اصطلاح پلی الکترولیتها نامیده می شوند که حاوی گروه های عملکردی باردار هستند . یک ماده ای که به یون ها در محلول تجزیه می شود ظرفیت لازم برای هدایت الکتریسیته را به دست می آورد . سدیم ، پتاسیوم ، کلرید ، کلسیم و فسفات نمونه الکترولیت هایی هستند که به صورت غیر رسمی به عنوان lytes شناخته می شوند .

در پزشکی جایگزینی الکترولیتی زمانی که بیمار برای مدت طولانی استفراغ کرده یا اسهال بوده است و به عنوان یک پاسخ در قبال فعالیت ورزشی شدید نیاز است . محلول های تجاری الکترولیت به چشم می خورند ، به ویژه برای کودکان بیمار و ورزشکاران ( نوشیدنی های ورزشی ) . نظارت بر الکترولیت در درمان بی اشتهایی و بولیمیا مهم است .

زمانی که الکترود ها در چنین محلولی قرار داده شده و ولتاژ به کار گرفته می شود ، محلول مورد نظر به هدایت الکتریسیته خواهد پرداخت . الکترون های تنها نمی توانند از میان آن عبور کنند ، در عوض یک واکنش شیمیایی در کاتد ، با مصرف الکترون ها از آند ، رخ می دهد . واکنش دیگری در آند رخ می دهد که الکترون هایی تولید می کند که در نهایت به کاتد انتقال داده می شوند . در نتیجه ، یک ابر با بار منفی در الکترولیت در اطراف کاتد شکل می گیرد ، و یک بار مثبت اطرف آند توسعه می یابد . یون ها در الکترولیت این بار ها را خنثی می کنند ، تا الکترون ها این امکان را داشته باشند که به جریان یافتن ادامه دهند و واکنش ها ادامه یابد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی الکترولیت مرک از کمپانی merck آلمان و نیز الکترولیت سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت الکترولیت ؛

برای اطلاع از قیمت الکترولیت می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است