لیست شرکت های ارائه دهنده ی این محصول


با ذکر نام شرکت تجهیزیار به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ تجهیزیار برخوردار شوید

با ذکر نام شرکت تجهیزیار به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ تجهیزیار برخوردار شوید

سرماسنج یا کرایوستات ( از کلمه ی cryo به معنی سرد و stat به معنی پایدار ) دستگاهی است که به منظور حفظ دما های پایین نمونه ها یا دستگاه های سوار شده در سرماسنج استفاده می شود . دما های پایین ممکن است در یک سرماسنج توسط استفاده از روش های فریزری کردن گوناگون حفظ شوند ، که اکثرا از حمام مایع مخلوط سرما زا نظیر هلیم مایع استفاده می کنند . بنابراین معمولا سرماسنج به یک مجرا وصل می شوند ، مشابه با چیزی که در ساخت بالن خلا ء یا Dewar دیده می شود . این دستگاه ها کاربرد های متعددی در حوزه های علمی ، مهندسی و پزشکی دارند .

انواع سرماسنج

سرماسنج های چرخه بسته

انواع چرخه بسته از یک محفظه تشکیل شده است که از میان آن بخار هلیم مایع پمپ می شود . یک یخچال مکانیکی خارجی بخار خروجی هلیم گرم تر را بیرون می کشد که خنک و بازیافت می شود .

سرماسنج های جریان پیوسته

انواع جریان پیوسته توسط مخلوط های سرما زای مایع ( معمولا هلیم یا نیتروژن مایع ) از یک dewar ذخیره ای خنک می شوند . همان طور که مخلوط سرما زا درون این دستگاه می جوشد ، به صورت مداوم دوباره توسط یک جریان پیوسته از dewar ذخیره ای پر می شود . کنترل دمای نمونه در سرماسنج به طور معمول توسط کنترل جریان مایع مخلوط سرما زا داخل سرماسنج همراه با سیم حرارت دهنده متصل به یک چرخه ی کنترل دمای PID انجام می پذیرد .

سرماسنج های حمامی

انواع حمامی از نظر ساخت مشابه با بالن های خلاء هستند که با هلیم مایع پر شده اند . یک صفحه ی سرد در تماس حرارتی با حمام هلیم مایع قرار داده می شود . هلیم مایع ممکن است همان طور که بخار می شود ، در فواصل زمانی بین چند ساعت و چند ماه ، دوباره پر شود که بستگی به حجم و ساخت این دستگاه دارد . سرعت خنک شدن توسط محافظت از حمام یا با بخار هلیم سرد ، یا حفاظ خلاء با دیواره های ساخته شده از مواد به اصطلاح فوق عایق ، به حداقل رسانده می شود . بخار هلیم که از حمام بیرون می آید می تواند به شکل موثری حفاظ های حرارتی اطراف بخش بیرونی حمام را خنک کند .

سرماسنج های چند مرحله ای

برای به دست آوردن دمایی پایین تر از هلیم مایع ، مراحل اضافی خنک کننده ممکن است به این دستگاه اضافه شوند . به دما هایی پایین تر از 1K می توان توسط اتصال صفحه سرد به 1-K pot دست یافت که ظرفی از ایزوتوپ He-4 است که در تماس با پمپ خلاء قرار دارد .

کاربرد سرماسنج

نوع میکروتوم زیستی

از این دستگاه ها در پزشکی برای برش دادن اسلاید های بافت شناسی استفاده می شود . آن ها معمولا در فرآینی به اسم هیستولوژی مقطع یخ زده به کار گرفته می شوند . به عبارت دیگر این دستگاه ضرورتا یک میکروتوم است که درون یک فریزر قرار داده شده است و در نتیجه معمولا یک فریزر عمودی ثابت با یک فرمان خارجی برای چرخاندن میکروتوم است .

قیمت سرماسنج ؛

برای اطلاع از قیمت کرایوستات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است