مثلث نسوز از وسایل آزمایشگاهی می باشد که در فرآیند گرم کردن به کار گرفته شود . به همراه سایر تجهیزات آزمایشگاهی به منظور شکل دادن یک چارچوب کاری استوار به کار گرفته می شود تا یک ماده – معمولا یک ماده ی شیمیایی به شکل جامد – روی آن در حالی که تا دمای بسیار بالایی حرارت داده می شود ، قرار گیرد .

جنس ساخت مثلث نسوز

مثلث نسوز ابزاری مثلثی شکل می باشد که جنس آن از سیمی و چینی نسوز می باشد که از آن برای حمایت یک بوته ی چینی در حالی که در بالای یک چراغ بونزن حرارت داده می شود ، به کار گرفته می شود .

کاربرد

به منظور استفاده از مثلث نسوز ، مثلث نسوز را روی حلقه ی آهنی قرار دهید و چراغ بونزن را زیر آن جا دهید . بوته ی چینی را روی آن بگذارید .حلقه های آهنی را بایستی روی پایه ی آهنی محکم کنید . این کار سبب شکل دادن چارچوبی می شود که دستگاه شما را بالای چراغ بونزن حفظ می کند .

اهمیت

مثلث نسوز مشابه با توری نسوز برای یک منظور استفاده می شود با این اختلاف که از توری نسوز برای پشتیبانی از یک لیوان آزمایشگاهی یا بالن در عوض بوته ی چینی استفاده می شود . در آزمایشگاه های مدرن کمتر دیده می شود از مثلث های نسوز استفاده شود .

به عنوان نمونه یک صنعت کار ممکن است یک تکه شیشه ی هنری را روی آن به حالت تعادل قرار دهد و سپس آن را با دست رنگ آمیزی کند . پورسلین ، چینی ، شیشه ، چوب و سنگ صابون را همگی می شود بر روی یک مثلث نسوز قرار داد و سپس جزییات هنری و لعاب ها را به پایان رساند .این مثلث در مقام یک سه پایه به کار گرفته می شود تا ظروف آزمایشگاهی به شکل محکمی در جای خود حفظ کند . تعدادی از صنعت کاران از مثلث چینی به منظور ایجاد پروژه های صنعت گری استفاده می کنند .

این مثلث از خاک رس شکل گرفته است که اطراف یک آرمیچر مثلثی شکل از سیم نازک کشیده شده است .

اجزا

یک مثلث نسوز از سه شاخه سیمی گالوانیزه شده که به نحوی قرار گرفته اند که یک مثلث را شکل دهند ، به وجود آمده است .هر ضلع این مثلث سیمی با روکشی از جنس چینی نسوز پوشانده شده است که توانایی تحمل دما های بسیار بالایی که به شکل مستقیم از سمت شعله ی چراغ بونزن می آید را دارد .

قسمت های انتهایی هر سیم به هم پیچ خورده است که سبب شکل دادن سه پایه ی سیمی مستقیم شده است که به طرف خارج هر گوشه ی مثلث برجسته شده اند .

 

 

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است