عمق سنج
عمق سنج | خرید عمق سنج | فروش عمق سنج
آوریل 1, 2016
کابینت نگهداری مواد شیمیایی
کابینت نگهداری مواد شیمیایی | خرید کابینت نگهداری مواد شیمیایی | فروش کابینت نگهداری مواد شیمیایی
آوریل 2, 2016

قیف ایمهوف | خرید قیف ایمهوف | فروش قیف ایمهوف

قیف ایمهوف

قیف ایمهوف محفظه ای می باشد که به منظور دریافت و پردازش فاضلاب مناسب می باشد . ممکن است از آن برای شفاف سازی فاضلاب به وسیله ی تصفیه و رسوب سازی ساده به همراه هضم بی هوازی لجن استخراج شده ، استفاده کرد . قیف ایمهوف شکل گرفته از یک محفظه ی بالایی می باشد که تشکیل رسوب داخل آن اتفاق می افتد و از آن خاک های جمع آوری شده از راه مجرا های شیبی که به یک ورودی ختم می شود به داخل محفظه ی پایینی راه پیدا می کنند که درون آن لجن جمع آوری و هضم می شود . این دو محفظه به شکل متفاوتی از هم جدا می باشند ، به نحوی که فاضلاب فقط در بین محفظه تشکیل رسوب بالایی جریان دارد و هیچ نوع جریانی از آن درون محفظه هضم پایینی به چشم نمی خورد . اتاق پایینی نیاز به منافذ و لوله های زیست گازی جدایی به منظور حذف لجن هضم شده ، معمولا 6 تا 9 ماه پس از هضم ، دارد . تانک ایمهوف در عمل یک سپتیک تانک دو طبقه می باشد و ساده بودن ساختار سپتیک تانک را حفظ می کند در حالی که تعداد زیادی از معایب آن را حذف می کند ، معایبی که تا حد زیادی از ترکیب فاضلاب تازه و لجن سپتیک در یک محفظه ، نتیجه گرفته می شوند .

به منظور آزمایش جامدات رسوب دهنده در آب ، فاضلاب و آب سطحی از یک قیف ایمهوف با یا بدون شیر آب ( به منظور کنترل جریان مایع یا گاز به کار گرفته می شود ) استفاده می شود . حجم جامدات پس از یک مدت زمان معین در انتهای یک قیف یک لیتری با استفاده از علائم مدرج اندازه گیری می شود .

یک قیف ایمهوف ابزار بسیار مفید آزمایشگاهی محسوب می شود . ما از آن به منظور مقایسه ی میزان جامدات معلق که به شکل رسوب از مایعات بیرون می آید ، استفاده می کنیم . به عنوان نمونه ، از این قیف به منظور مقایسه ی میزان جامدات رسوب شده در صافی با به کار گیری کاغذ صافی استفاده می شود .

از یک سانتریفیوژ آزمایشگاهی می شود به همین شکل طبق همان کاربردی که در بالا توصیف شد ، استفاده کرد . مزیت قیف ایمهوف این می باشد که استفاده از آن زمان تست میدانی در یک مکان دور بسیار راحت تر می باشد .

یک قیف ایمهوف به سهولت یک ظرف پلاستیکی قیفی شکل محسوب می شود

قیف ایمهوف می تواند یک لیتر مایع را در خود حفظ کند و جداره ی آن بر حسب میلی لیتر مدرج شده است . این قیف حدودا طولی برابر با 35 سانتی متر دارد . به علت تیز بودن بسیار این قیف ، انتهای 6 سانتی متری آن فقط 20 میلی متر در خود نگه می دارد . در مقابل ، بالای آن 300 میلی لیتر را در خود حفظ می کند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *