ارائه دهندگان این محصول


استات سرب ( IV ) یا تترا استات سرب یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی Pb(C2H3O2)4 و یک نمک سرب یا اسید استیک به شمار می رود . معمولا به صورت تجاری به شکل پایدار شده با اسید استیک به چشم می خورد .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

استات سرب ( II ) (Pb(CH3COO)2) ، که با نام استات سرب ، دی استات سرب ، plumbous acetate ، قند سرب ، نمک ساتورن ( salt of Saturn ) و پودر گوالارد ( Goulard’s powder ) نیز شناخته شده است یک ترکیب شیمیایی شفاف به رنگ سفید با مزه ای شیرین است . تولید آن با ترکیب اکسید مس ( II ) با اسید استیک انجام می شود . همانند با سایر ترکیبات سرب ، این ماده ی شیمیایی نیز خاصیت سمی بودن را دارد . این ترکیب شیمیایی در آب و گلیسرین حل می شود . به دنبال ترکیب با آب تری هیدرات را به وجود می آورد ، Pb(CH3COO)2·3H2O ، یک ماده شفاف مونو کلینیک سفید یا بی رنگ با توانایی efflorescent ( در شیمی به مهاجرت یک نمک به سطح فلز متخلخل می گویند که در آن جا یک روکش بهوجود می آورد ) است . این ماده به عنوان یک معرف به منظور تولید دیگر ترکیبات سرب و به عنوان یک تثبیت کننده برای برخی از رنگ ها به کار گرفته می شود . در غلظت های اندک ، این ماده جزء فعال اصلی در انواع رنگ های مو محسوب می شود . استات سرب ( II ) هم چنین به عنوان یک ماده ثابت کننده در صنعت چاپ بر روی پارچه و رنگرزی ، به عنوان یک خشک کننده در رنگ ها و لاک ها و در آماده سازی سایر ترکیبات سربی ، به کار گرفته می شود . در گذشته از آن به عنوان یک شیرین کننده و برای مواد آرایشی استفاده می شده است .

کاربرد های استات سرب

کاربرد های پزشکی

محلول استات سرب ( II ) به صورت مرسومی به عنوان مرهمی برای سر سینه های دردناک استفاده می شده است . در پزشکی مدرن ، تا یک مدت خاص ، از آن به عنوان یک داروی قابض ( جمع کننده ) به شکل عصاره ی گوالارد استفاده می شده است .

این ماده ی شیمیایی هم چنین به منظور درمان عشقه سمی استفاده می شده است .

کاربرد های صنعتی

کاغذ استات سرب ( II ) برای آشکار سازی گاز سمی سولفید هیدروژن استفاده می شود . این گاز با استات سرب ( II ) روی یک کاغذ آزمایش مرطوب واکنش برقرار می کند تا به دنبال آن یک رسوب خاکستری رنگ متعلق به سولفید سرب ( III ) به وجود آید .

قیمت استات سرب

برای اطلاع از قیمت سرب استات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است