ارائه دهندگان این محصول


متیل اورانژ که به نام متیل اورنج هم شناخته می شود یک شناساگر pH به شمار می رود که به کرار در تیتراسیون های آزمایشگاهی به سبب تغییر رنگی متمایز و مشخص آن ، به کار گرفته می شود . چون در pH متوسط اسیدی باعث تغییر رنگ می شود ، معمولا در تیتراسیون ها برای اسید ها به کار گرفته می شود . بر خلاف یک شناساگر جهانی ، متیل اورنج طیف کاملی از تغییر رنگی را در اختیار ندارد ، گرچه یک نقطه ی انتهایی دقیق تر دارد . متیل اورانژ در محیط اسیدی رنگ نارنجی را و در محیط بازی رنگ زرد را بروز می دهد .

 

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد متیل اورانژ

شناساگر رنگ ها

در یک محلولی که کمتر محتوای اسیدی پیدا می کند ، متیل اورنج از رنگ قرمز به نارنجی و در پایان به رنگ زرد تغییر رنگ پیدا می کند و این روند در محلول هایی که شدت اسیدی بودن آن ها بالا می رود ، به شکل عکس است . تغییر رنگی کامل در شرایط اسیدی اتفاق می دهد .

در یک اسید ، متیل اورنج به رنگ قرمز و در یک محلول بازی ، به رنگ زرد است . متیل اورنج دارای pHa برابر با 3.47 در آب در دمای 25 درجه ی سانتی گراد است .

سایر شناساگر ها

متیل اورانژ تغییر یافته ، یک شناساگر حاوی یک محلول از متیل اورنج و زایلن سیانول است که به دنبال هر چه بازی تر شدن محلول ، از رنگ خاکستری به سمت رنگ سبز گرایش پیدا می کند .

جنبه های ایمنی

متیل اورانژ دارای خصوصیات موتاژنی است . بایستی از تماس مستقیم با آن دوری کرد .

این مولکول نور آبی – سبز را به خود جذب کرده که سبب می شود محلول آن به رنگ قرمز در آید . دقت کنید که نیتروژن دارای بار مثبت در یک پیوند دوتایی درگیر است .

در فرم بازی متیل اورانژ ، یک یون هیدروژن از پل ارتباطی -NN- بین حلقه ها حذف و الکترون هایی که برای پیوند به اتم هیدروژن قبلا به کار گرفته شده اند بار مثبت روی نیتروژن انتهایی را خنثی می کنند ، تا دیگر امکان برقراری پیوند pi وجود نداشته باشد . محلول های متیل اورنج در محلول قلیایی به رنگ زرد در می آیند .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی متیل اورانژ مرک از کمپانی merck آلمان و نیز متیل اورانژ سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت متیل اورانژ

برای اطلاع از قیمت متیل اورنج می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند :

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است