ارائه دهندگان این محصول


متیل رد یا در تعریف دیگر متیل قرمز با فرمول (2-(N,N-dimethyl-4-aminophenyl) azobenzenecarboxylic acid) که هم چنین با نام C.I. Acid Red 2 نیز شناخته می شود یک رنگ شناساگر رنگ به شمار می رود که در محلول های اسیدی رنگ آن قرمز می شود . این رنگ از نوع رنگ آزو و پودر شفاف قرمز رنگ تیره ای است . متیل رد یک نشان گر pH محسوب می شود ، در pH زیر 4.4 قرمز ، در pH بالای 6.2 زرد و بین این دو نارنجی رنگ است و pKa آن برابر با 5.1 است . مورکسید و متیل رد برای بررسی خصوصیات امید بخش آن ها به عنوان تخریب سونو شیمیایی آلاینده های هیدروکربنی کلرینه شده مورد تحقیق واقع شده اند . متیل قرمز به وسیله ی IARC در گروه 3 قرار گرفته است یعنی با توجه به پتانسیل سرطان زایی در انسان در دسته ی مواد طبقه بندی نشده .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد متیل رد

در حوزه ی میکروب شناسی ، رنگ متیل قرمز در تست متیل رد ( MR test ) برای مشخص سازی هویت باکتری های تولید کننده ی اسید های پایدار به وسیله ی مکانیسم های تخمیر اسیدی مخلوط گلوکز به کار گرفته می شود .

تست MR ، قسمت ” M ” چهار تست IMViC ، برای مشخص سازی هویت باکتری های روده ای بر پایه ی الگوی متابولیسم گلوکز آن ها به کار گرفته می شود . تمامی باکتری های روده ای در آغاز پیرویک اسید را از متابولیسم گلوکز به وجود می آورند . برخی از آن ها بعدا از مسیر اسید مخلوط برای متابولیزم کردن پیرویک اسید به سایر اسید ها همانند با اسید های لاکتیک ، استیک و فرمیک استفاده می کنند . این باکتری ها متیل قرمز مثبت نام دارند و باکتری هایی همانند با اشریشیا کلی و پروتئوس ولگاریس را در بر می گیرند . سایر باکتری های روده از مسیر گلایسول بوتیلن برای متابولیزم پیرویک اسید به محصولات نهایی خنثی استفاده می کنند . این باکتری ها متیل رد منفی نام دارد و باکتری هایی نظیر سراشیا مارسسنس و انتروباکتر آئروژنز را در بر می گرد .

یک ایزوله درون یک لوله مایه کوبی ( تلقیح ) می شود . این لوله در انکوباسیون در دمای 35 درجه ی سانتی گراد به مدت 2 تا 5 روز واقع می شود . پس از انکوباسیون ، 2.5 میلی لیتر از محیط کشت به لوله ی دیگری انتقال دیده می شود . 5 قطره شناساگر pH متیل قرمز به این لوله افزوده می شود . این لوله به آرامی بین کف دستان غلتانده می شود تا متیل رد پخش شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی متیل رد مرک کد 106076 از کمپانی merck آلمان و نیز متیل رد سیگما آلدریچ با کد CAS Number 493-52-7 موجودند .

 

قیمت متیل رد

برای اطلاع از قیمت متیل قرمز می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند :

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است