نئوکوپرین ترکیب آلی هتروسیکلیک و عامل کی لیت کننده است . لیگاند های فنانترولین ابتدا در اواخر قرن 19 معرفی شدند و مشتقات آن در موقعیت 2 و 9 جایگزینی داشتند و آن ها در بین فنانترولین های تغییر یافته ای هستند که بیشتر از همه تحت مطالعه و تحقیق قرار گرفته اند . یک فرآیند سنتز جایگزینی برای آن چگالش o – فنیلن دی آمین ، m – نیترو بنزن سولفونات و کروتون آلدهید دی استات است . این روش باعث می شود نئوکوپرین بیشتری به دست آید ولی کمتر مقرون به صرفه از نظر اقتصادی است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

نئو کوپرین به شکل یک دی هیدرات و یک همی هیدرات و هم چنین یک نمک هیدروکلرید هیدراته کریستاله می شود . ساختار دی هیدرات دارای یک آرایش π stackin با پیوند های اضافی هیدروژن بین مراکز نیتروژن بازی و آب است .

در اوایل دهه ی 30 میلادی ، مشتقات فنانترولین به علت استفاده ی آن ها به عنوان شناساگر های کالری متری برای بسیاری از فلزات شناخته شدند . نئوکوپرین ثابت شده است میل ترکیبی بالایی با مس ( I ) دارد . کمپلکس شکل گرفته ، یعنی Cu(neocuproine)2+ دارای یک رنگ قرمز – نارنجی سیر است . ویژگی های کمپلکس های نئوکوپرین – مس ( I ) به مقدار زیادی مورد بررسی قرار گرفته است ، به عنوان مثال به منظور آماده سازی کمپلکس های روتاکسان و کتنان . آزاد سازی NO+ کاتالیز شده توسط مس از S – نیتروسوتیول ها توسط این ترکیب آلی ممانعت می شود .

کاربردهایی از نئوکوپرین

پلاتنیوم کمپلکس های صفحه ای مربعی شکلی را شکل می دهد . نئو کوپرین هم چنین مشخص شده که دارای ویژگی هایی است که سبب قطعه قطعه شدن و ناپدید شدن ملانین در ملانوسیت های ماهی گور خری می شود . آن هایی که در معرض eGFP قرار گرفته بودند هم چنین مشخص شد که فلورسانس eGFP را در حضور نئوکوپرین از دست می دهند .

یک روش به منظور مشخص سازی مس ” روش نئوکوپرین ” است . در این روش ، مس در یک حالت +1 اکسیداسیون با نئوکوپرین (2,9-dimethyl-1,10-phenanthroline) واکنش نشان می دهد تا یک کملپکس Cu(neocuproine)2 شکل گیرد . این کمپلکس به یک مخلوط متانول – کلروفورم استخراج شده و یک محلول زرد رنگ با جذب پذیری مولار 8000 M-1 cm-1 در 457 نانو متر به دست می دهد . قانون بیر تا حداکثر غلظتی برابر با 0.2 mg Cu/25 mL از حلال استخراج شده ، رعایت می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی نئوکوپرین مرک کد 102968 و کد 102964 از کمپانی merck آلمان و نیز نئوکوپرین سیگما آلدریچ با کد CAS Number 484-11-7 موجودند .

قیمت نئوکوپرین ؛

برای اطلاع از قیمت نئو کوپرین می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است