ارائه دهندگان این محصول


پتاسیم دی کرومات ، با فرمول شیمیایی K2Cr2O7 ، یک معرف شیمیایی معدنی مرسوم به شمار می رود که بیشترین جنبه ی کاربردی آن به عنوان یک عامل اکسید کننده در کاربرد های گوناگون آزمایشگاهی و صنعتی به شمار می رود . مشابه با تمامی ترکیبات کلرومیوم شش وجهی ، این ترکیب در حقیقت برای سلامت انسان خطر دارد . این ترکیب جامدی یونی کریستالی است که رنگ آن بسیار روشن و به رنگ قرمز – نارنجی است . علت محبوبیت این نمک در آزمایشگاه به این سبب است که در مقایسه با نمک های مرتبط صنعتی تر ، آب شونده نیست .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

جنبه های کاربردی پتاسیم دی کرومات

این ترکیب معدنی کاربرد های مهم معدودی دارد ، به عنوان نمک سدیم در حوزه ی صنعت بسیار زیاد به کار گرفته می شود . جنبه ی اصلی کاربردی آن به عنوان یک پیش ماده برای آلومینیوم کروم پتاسیم استفاده شده در دباغی چرم محسوب می شود .

تست نقره

هنگامی که در محلول تقریبا 35 درصد نیتریک اسید حل شود محلول Schwerter نامیده می شود و برای تست حضور دیگر فلزات ، به ویزه برای معین سازی خلوص نقره ، به کار گرفته می شود . نقره ی خالص محلول را به رنگ قرمز روشن در می آورد ، نقره ی استرلینگ آن را قرمز تیره ، نقره ی خلوص کم آن را قهوه ای ( تا مقدار زیادی به سبب حضور مس می باشد که باعث قهوه ای کردن محلول می شود ) و حتی سبز برای نقره ی خلوص 0.500 می کند . قلع قهوه ای تیره ، مس قهوه ای ، سرب و روی هر دو زرد رنگ می شوند و طلا و پالادیوم با تغییر رنگ مواجه نخواهند شد .

تست دی اکسید گوگرد

از کاغذ پتاسیم دی کرومات می توان برای راهی به منظور محک دی اکسید گوگرد استفاده کرد به این خاطر که به صورت بارزی از رنگ نارنجی به سبز تغییر رنگ خواهد داشت . این قضیه برای تمامی واکنش های اکسایش کاهش امری متداول به شمار می رود که در آن کلرومیوم شش وجهی به کلرومیوم سه وجهی کاهش پیدا می کند . در نتیجه ، یک تست قطعی برای دی اکسید گوگرد نیست . محصول نهایی که شکل می گیرد Cr2(SO4)3 است .

صنعت چوب

پتاسیم دی کرومات را می شود برای رنگ کردن انواع به خصوصی از چوب با تیره کردن تاتین های موجود در چوب استفاده کرد . استفاده از آن سبب به وجود آمدن رنگ قهوه ای تیره و سیری می شود که با رنگ های طبیعی مدرن نمی توان به وجود آورد . استفاده از آن به ویزه بر روی چوب ماهون آمریکایی اثر بسیار زیادی دارد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی پتاسیم دی کرومات مرک از کمپانی merck آلمان و نیز پتاسیم دی کرومات سیگما آلدریچ موجودند

قیمت پتاسیم دی کرومات

برای اطلاع از قیمت دی کرومات پتاسیم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است