برای خرید این ماده نیاز به ارائه مجوز کتبی دارای مهر و سربرگ معتبر می باشد

برای خرید این ماده نیاز به ارائه مجوز کتبی دارای مهر و سربرگ معتبر می باشد

سیانید سدیم یک ترکیب غیر آلی است که فرمول شیمیایی NaCN را دارد . جامدی به رنگ سفید که به خوبی در آب حل می شود . سیانید میل ترکیبی بالایی با فلزات دارد که سبب می شود این جامد میزان سمیت بالایی داشته باشد . جنبه ی اصلی کاربرد آن در معدن کاری فلز طلا است که در این حوزه نیز واکنش پذیری بالای آن به سمت فلزات به کار گرفته می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

جنبه های کاربردی سیانید سدیم

سیانید سدیم و طلا

سیانید سدیم به شکل کلی به منظور استخراج طلا ودیگر فلزات با ارزش در صنعت معدن به کار گرفته می شود . در این کاربرد از میل ترکیبی بالای طلا ( I ) با سیانید استفاده می شود که باعث تحریک فلز طلا به اکسیده شدن و حل شدن در حضور هوا ( اکسیژن ) و آب می شود و در نتیجه نمک سیانید طلا سدیم و هیدروکسید سدیم شکل می گیرد :

4 Au + 8 NaCN + O2 + 2 H2O → 4 Na[Au(CN)2] + 4 NaOH

فرآیند مشابهی از سیانید پتاسیم ( KCN ، یک خویشاوند نزدیک سیانید سدیم ) برای به وجود آوردن سیانید طلا پتاسیم (KAu(CN)2) استفاده می کند . روش های دیگری نیز برای این روش استخراج به چشم می خورند .

ترکیبات سیانید

چندین ترکیب مهم شیمیایی از نظر تجاری از سیانید مشتق گرفته می شود از جمله کلرید سیانوریک ، کلرید سیانوژن و بسیاری از نیتریل ها . در سنتز آلی ، سیانید که در گروه نوکلئوفیل های قوی قرار می گیرد ، برای مهیا کردن نیتریل ها استفاده می شود که در تعداد زیادی از مواد شیمیایی ویژه دیده می شود ، از جمله مواد دارویی .

سیانید سدیم ، همانند با دیگر نمک های محلول سیانید ، در بین تمامی سموم شناخته شده ای قرار دارد که سریعا از خود واکنش نشان می دهند . NaCN یک عامل جلوگیری کننده ی قوی از تنفس است و بر روی اکسیداز سیتوکروم درون اندام میتوکندری اثرگذار است و در نتیجه باعث مسدود کردن انتقال الکترون می شود . این امر سبب کاهش متابولیسم و استفاده از اکسیژن می شود . سپس Lactic acidosis ( یک عارضه ی پزشکی که نشانه های آن انباشته شدن لاکتات در بدن است ) و به دنبال آن متابولیسم غیر هوازی اتفاق می افتد . یک مقدار اندک از این ماده در حد 200 تا 300 گرم می تواند باعث مرگ شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی سیانید سدیم مرک کد 106437 از کمپانی merck آلمان و نیز سیانید سدیم سیگما آلدریچ با کد CAS Number 143-33-9 موجودند

قیمت سیانید سدیم

برای اطلاع از قیمت سدیم سیانید می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است