چوب پنبه آزمایشگاهی یا مسدود کننده آزمایشگاهی به دربی مخروطی یا استوانه ای شکل گفته می شود که راس آن بریده شده که برای مسدود سازی ظرف‎هایی نظیر بطری یا لوله و یا ظروف استوانه ای شکل استفاده می شود. چوب پنبه آزمایشگاهی بر خلاف در پوش عمل میکند به طوریکه اندکی درون ظرف فرو می رود تا همانند یک درزگیر ماده را درون ظرف محصور کند، اما درپوش اینگونه نیست.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع چوب پنبه

 

 

اغلب به درزگیر پلاستیکی چوب پنبه‎ی پلاستیکی و به درزگیر شیشه ای ground glass joint گفته می شود. اما به چوب پنبه‎هایی که برای بطری های شراب مورد استفاده قرار می گیرند فقط چوب پنبه گفته می شود. این چوب پنبه‎ها گاهی نیز از ماده ی دیگری هم ساخته می شوند.

چوب پنبه‎های بطری های شراب نمونه های بسیار متداول امروزی درزگیر می باشند. از این چوب پنبه‎ها برای مسدود کردن سوراخ بشکه های شراب استفاده می شود. در بشکه های شیمیایی نوع چوب پنبه ‎‏ها ممکن است فلزی باشد و یا از طریق بند کشی به داخل محل مورد نظر پیچ شده باشد.

چوب پنبه های پلاستیکی بیشتر در کجا به کار می روند؟

چوب پنبه‎هایی که در شیمی به کار می روند، از پلاستیک سخت ساخته شده اند و در آزمایشات سطوح دبیرستان و یا در آزمایشگاههای کوچکی که در آنها از گازهای غیرخورنده استفاده می شود، به کار می روند و به آنها چوب پنبه آزمایشگاهی گفته می شود. چوب پنبه های مخصوصی که در شیمی استفاده می شود، همچنین می تواند حاوی یک یا بیشتر از یک حفره باشد تا بتوان یک لوله یا قیف آزمایشگاهی را در آن گذاشت و به داخل ظرف یا قطعه ی دستگاه آزمایشی دیگر برد. همچنین می توان از چوب پنبه‎ی پلاستیکی برای مهر و موم کردن یک بالن بهره برد، چون ممکن است نیاز به مخلوط کردن مایعات با تکان دادن بالن داشته باشیم یا باید محتوا را در بالن نگه داریم و این محتوا از بالن به بیرون نشت نکند. در کل، درزگیر ها محیط آزمایش را مهر و موم نگه می دارند تا مایعات و گازها نتوانند فرار کنند یا وارد شوند. برای کارهایی که در رابطه با پایداری مکانیکی و دمایی یا مقاومت حلُالی نیاز بیشتری به چوب پنبه آزمایشگاهی دارند، ترجیح داده می شود از درزگیرهای شیشه ای و بست های استاندارد شده استفاده شود. برای بشکه های شراب از درزگیر های سیلیکونی بیشتر استفاده می شود و این درزگیر ها تنوع بسیاری دارند.

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع چوب پنبه

 

قیمت چوب پنبه آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت چوب پنبه می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است