دیسک آنتی بیوگرام از اقلام مصرفی آزمایشگاه و در تعریف یک تست حساسیت نسبت به آنتی بیوتیک می باشد ، یعنی یک تست آزمایشگاهی برای حساسیت یک سویه ی ایزوله شده ی باکتریایی برای آنتی بیوتیک های گوناگون است . در تعریف برای یک حساسیت دیسک آنتی بیوگرام در محیط آزمایشگاهی می باشد ، ولی ربط دادن حساسیت در محیط آزمایشگاهی به حساسیت در محیط زنده اغلب اوقات آن قدر مفید به شمار می رود که برای یک تست طبی و پزشکی نیز همین طور باشد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

 

در اعمال طبی ، آنتی بیوتیک ها به کرار در رابطه با حساسیت های گوناگون تجویز می شوند : به عنوان نمونه عفونت های مجاری ادراری را می شود با نسل اول کینولون ها و غیره ، تحت درمان قرار داد . دلیل آن این می باشد که باکتری اشرشیا کلی یک پاتوژن بسیار مشکل زا می باشد ، و حساسیت آن نسبت به کینولون مشخص شده می باشد .

گرچه ، مشخص شده است که تعداد زیادی از باکتری ها نسبت به چندین دسته از آنتی بیوتیک ها مقاومت دارند ، و درمان آن ها کار ساده و سر راستی نمی باشد . چنین چیزی به خصوص در بیماران آسیب پذیر مشاهده می شود ، همانند با بیمارانی که در واحد مراقبت های ویژه بستری شده اند . هنگامی که این بیماران در محیط بیمارستان یک ذات الریه ی اکتسابی می گیرند ، باکتری های بسیار سر سخت تری همانند با سودوموناس آئروژینوزا نقش دارند . درمان پس به شکل کلی بر پایه ی اطلاعاتی خواهد بود که از دیسک آنتی بیوگرام و در خصوص پاتوژن های محلی که احتمالا نقش دارند ، فراهم شده است . این شیوه ی درمانی ، بر پایه ی اطلاعات آماری در رابطه با بیماران قلبی ، و با هدف قرار دادن گروه بزرگی از میکروب هایی که به شکل بالقوه درگیر می باشند ، درمان تجربی نام گذاری می شود .

پیش از آغاز درمان ، دکتر قسمتی از بدن که مشکوک به آلوده بودن است را نمونه برداری می کند یعنی : یک نمونه ی خونی هنگامی که باکتری ها احتمال دارد وارد جریان خون شده باشند ، یک نمونه ی بزاقی در صورت یک ذات الریه ی مرتبط با دستگاه تهویه ، و یک نمونه ادرار در خصوص عفونت مجاری ادراری . سپس این نمونه ها به یک آزمایشگاه میکروبیولوژی برده می شوند ، که زیر میکروسکوپ نمونه مورد بررسی قرار گرفته و تلاش بر این خواهد بود که باکتری تحت کشت واقع شده و به کمک دیسک آنتی بیوگرام حساسیت آن ها را تست کنند . چنین چیزی در تشخیص عامل بیماری نقش کمک کننده ای دارد .

شیوه های به دست آوردن دیسک آنتی بیوگرام

  • یک راه نیمه حساس براساس دیفیوژن ( پخش ) روش ( Kirby – Bauer ) ; دیسک آنتی بیوگرام کوچکی حاوی آنتی بیوتیک های گوناگون ، یا دیسک های کاغذی آبستن شده ، در نواحی متنوعی روی محیط کشت روی یک پلیت آگار انداخته می شوند ، که این محیط کشت یک محیط کشت غنی از مواد غذایی می باشد که روی آن باکتری ها امکان رشد را دارند . آنتی بیوتیک در نواحی حول هر بخش پخش خواهد شد ، و یک دیسک آنتی بیوگرام از لیز شدن باکتری به شکل مرئی در می آید . از آن جایی که غلظت آنتی بیوتیک در مرکز بیشترین حد خود ، و در این ناحیه پاینی ترین مقدار را دارد ، قطر حاصل شده به عنوان میزان حداقل غلظت بازدارندگی یا MIC ( تبدیل قطر به میلی متر به MIC ، در µg / ml ، بر اساس منحنی های رگرسیون خطی ) در نظر گرفته می شود .
  • یک راه کمی بر پایه ی رقیق سازی به عبارت دیگر : یک سری رقیق سازی از آنتی بیوتیک ها شکل می گیرد ( یعنی یک سری ویال های واکنشی دهنده با غلظت های پایین تر مواد آنتی بیوتیکی ) . آخرین ویالی که در آن باکتری رشد پیدا می کند در خود آنتی بیوتیکی با حداقل غلظت بازدارندگی را دارد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

قیمت دیسک آنتی بیوگرام

برای اطلاع از قیمت آنتی بیوگرام می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است