کانسیستومتر یا قوام سنج یک ابزار با دوام ، با قیمت کم به منظور بررسی دقیق نمونه های تولید یا آزمایشگاهی در مقایسه با استاندارد های پایداری ، ویسکوزیته یا سرعت جریان است . بر روی میز های آزمایشگاهی فضای کمی را به خود اختصاص می دهد و با این حال ساده ترین و دقیق ترین راه برای انجام تعدادی از تست های مرتبط با جریان محسوب می شود . از آن در حال حاضر استفاده های زیادی در صنایع پردازش مواد غذایی ، لوازم آرایشی ، رنگ و شیمیایی می شود .

قوام سنج در رابطه با تست های گوناگون جریان یک پارامتر واحد را فراهم می کند که امکان انجام این تست ها در هر نوع شرایط مشابهی وجود دارد .

جنس ساخت قوام سنج یا کانسیستومتر بوستویک از فولاد ضد زنگ حکاکی شده با یک سری درجه بندی های دقیق در فواصل 0.5 سانتی متری است . به منظور کسب اطمینان از دقت این دستگاه ، این ابزار توسط پیچ های تنظیم و سطح روح ( spirit level ) تراز یا هم سطح شده است .

مزایا

 • کم هزینه بودن
 • استفاده ی آسان
 • مناسب برای محدوده گسترده ای از تست ها
 • فراهم سازی یک پلت فرم پایدار برای تست
 • تنها نیاز به 75 میلی متر از نمونه
 • جنس ساخت از فولاد ضد زنگ
 • درجه بندی های حکاکی شده به منظور کسب نتایجی دقیق
 • پیچ های تزار کننده و سطح روح تا برپایی دقیق دستگاه امکان پذیر باشد
 • موجود در قالب مدل های استاندارد و توسعه یافته

عملکرد

 1. یک نمونه ی اندازه گیری ، معمولا به میزان 75 میلی لیتر ، در مخزن پشت دریچه ی قوام سنج قرار داده می شود .
 2. دریچه ، به وسیله ی اهرم آزاد سازی قفل ، باز می شود – عمل فنر این اطمینان را به دست می دهد که دریچه فورا باز می شود .
 3. همان طور که مایع به درون ابزار جریان می یابد ، پیشرفت آن را می توان به صورت دقیقی توسط مقیاس درجه بندی شده اندازه گرفت . با مقایسه ی سرعت جریان در طول دوره های زمانی به خصوص ، خصوصیات فیزیکی نمونه را می توان مورد محاسبه قرار داد .

Bostwick Consistometer قوام سنج بوستویک

استفاده از قوام سنج بوستویک به منظور اندازه گرفتن سرعت جریان و پایداری آن در طیفی از محصولات ترجیح داده می شود . شما می توانید از قوام سنج بوستویک در رابطه با هر گونه از مواد چسبناک نظیر سس ها ، مواد تزئینی روی سالاد ، رنگ ها ، مواد شیمیایی یا آرایشی ، استفاده کنید . راه متداول استفاده از قوام سنج اندازه گیری مسافتی است که یک نمونه در یک فاصله ی زمانی مشخص شده ، جریان می باید .

قوام سنج بوستویک یک کانال طویل با درجه بندی های 0.5 سانتی متری در امتداد بخش انتهایی خود است . این کانال در نزدیکی یک انتهای خود با دریچه ای که به وسیله ی فنر باز می شود ، جدا می شود . چنین چیزی سبب به وجود آمدن محفظه ای می شود که داخل آن نمونه بار گذاری می شود .

برای انجام یک تست ، در آغاز نمونه بار گذاری می شود ، بعد دریچه باز شده و تایمر استارت می خورد . موقعیت نمونه در یک زمان از قبل معین شده در کانال ثبت می شود .

قیمت قوام سنج ؛

برای اطلاع از قیمت کانسیستومتر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است