سختی سنج فلزات یا دورومتر به منظور مشخص کردن سختی سطح چندین ماده استفاده می شود . بنابراین سختی سنج فلزات از یک روش استاندارد اندازه گیری بسیاری از ابزار های تست سختی استفاده می کند . سختی سنج فلزات عمق یک دندانه را در فلز اندازه می گیرد که توسط نیروی مشخص یک presser foot هندسی به وجود آماده است . عمق این دندانه تا حد زیادی اشاره به سختی آن ماده دارد . یک تشخیص کلی بین روش های داینامیک و استاتیک ایجاد می شود . روش تست داینامیک فشاری را اعمال می کند که فورا باید بررسی شود ، در روش استاتیک ، این بار به آهستگی یا به صورت پیوسته افزایش می یابد . طیف محصولات سختی سنج فلزات ما شامل یک دورومتر به منظور مشخص سازی سختی مواد گوناگون از جمله فلز ، پلاستیک ، لاستیک ، پارچه و غیره می شود .

سختی سنج فلزات ، سختی را به Rockwell B, Rockwell C, Vickers HV, Brinell HB, Shore ، HS, Leeb HL یا واحد های سختی ( DIN ISO ) اندازه می گیرد . بسته به نوع سختی سنج فلزات ، مدل مورد نظر می تواند مجهز به یک نمایشگر ال سی دی یا یک صفحه ی مدرج 360 درجه ، حافظه ی داخلی و یک اینترفیس یو اس بی برای انتقال داده ها باشد . دورومتر به ویژه در حوزه های تولید ، کنترلی کیفی و خدمات فنی به علت جمع و جوری و پرتابل بودن و طراحی آرگونومیک کاربرد دارد . مزیت دیگر سختی سنج فلزات دیجیتالی وجود یک باتری داخلی قابل شارژ است ، همانند با مدل PCE-1000 . سختی سنج فلزات با تاثیر انکسار یکپارچه شده ( ادغام شده ) مزایای اندازه گیری بدون استفاده از کابل ها را در اختیار کاربر می گذارد که امکان تداخل آن ها در امر اندازه گیری وجود دارد . با دورومتر شما می توانید با حداقل نیروی لازم اندازه گیری های مشابهی ولی با همین سطح از دقت ، انجام دهید .

درجه های مختلف سختی سنج فلزات

سختی سنج های فلزات با چندین درجه دیده می شوند که برای موادی با ویژگی های متفاوت به کار گرفته می شود . دو تا از متداول ترین آن ها ، با استفاده از سیستم های اندازه گیری اندکی متفاوت ، عبارتند از نوع ASTM D2240 و درجه های نوع D . درجه ی A برای پلاستیک های نرم تر است ، در حالی که درجه ی D برای انواع سخت تر . گرچه ، استاندارد تست ASTM D2240-00 در کل به معنای 12 درجه است ، که بستگی به استفاده ی مورد نظر دارد ، این انواع عبارتند از B, C, D, DO, E, M, O, OO, OOO, OOO-S و R . هر درجه رقمی بین 0 و 100 را نشان می دهد ، اعداد بیشتر از این محدوده نشان از ماده ی سخت تری دارند .

روش اندازه گیری سختی فلزات

سختی سنج فلزات ، نظیر بسیاری از تست های سختی دیگر ، عمق یک دندانه در ماده را که توسط نیروی اعمال شده بر روی یک presser foot استاندارد شده ، به وجود می آید ، اندازه می گیرد . این عمق مستقل از سختی ماده است و به ویژگی های ویسکو الاستیسیته ی آن ، شکل presser foot ، و مدت تست بستگی دارد . سختی سنج فلزات نوع ASTM D2240 به اندازه گیری سختی اولیه ی دندانه یا سختی آن بعد از یک مدت زمان مشخص ، اجازه می دهد .

قیمت سختی سنج فلزات ؛

برای اطلاع از قیمت دورومتر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است