ست فیلتراسیون به شکل متداول عملی فیزیکی یا مکانیکی می باشد که برای جداسازی جامدات از سیالات ( مایعات یا گاز ها ) به وسیله ی واردن کردن جامدات به داخل محیطی که تنها مایع امکان عبور از آن را دارد ، به کار گرفته می شود . مایعی که از میان فیلتر عبور می کند در تعریف ” فیلتر شده ” نامیده می شود . جامدات دارای اندازه ی بیش از حد بزرگ که در مایعات دیده می شوند ، امکان عبور کردن را ندارند ولی جداسازی کامل نیست ; چون جامدات با مایع دیگری آغشته می شوند و ” فیلتر شده ” ذرات ریزی را در بر خواهد داشت ( بستگی به اندازه ی منفذ و ضخامت فیلتر دارد ) . ست فیلتراسیون هم چنین در توصیف برخی از فرآیند های زیستی استفاده می شود ، به ویژه در تصفیه ی آب و فاضلاب که در آن ذرات نا مطلوب به وسیله ی عمل جذب به داخل یک فیلم زیستی یا در محیط فیلتر ، مشابه با چیزی که در فیلتراسیون شنی کند مشاهده می شود ، حذف می شوند .

کار با ست فیلتراسیون

شیوه های بسیار گوناگونی به منظور ست فیلتراسیون به چشم می خورد ، هدف تمامی آن ها جداسازی مواد است . جداسازی به وسیله ی تعدادی از اشکال گوناگون تعامل بین ماده یا ذراتی که بایستی حذف و فیلتر شوند ، شکل می گیرد . ماده ای که قرار است از بین فیلتر عبور کند بایستی یک ماده ی سیال ، یعنی به شکل مایع یا گاز ، باشد . روش ست فیلتراسیون بر پایه ی موقعیت مواد مورد نظر متفاوت می باشد یعنی آیا در فاز مایع حل می شود یا به شکل یک جامد معلق می شود .

چندین تکنیک ست فیلتراسیون به چشم می خورد که بسته به نتیجه ی مطلوب متفاوت می باشند یعنی ست فیلتراسیون داغ ، خنک و خلاء . برخی از اهداف کلی کسب نتیجه ی شایسته برای حذف ناخالصی ها از یک ترکیب یا ، به منظور جدا کردن جامدات از یک مخلوط هستند .

روش ست فیلتراسیون داغ به شکل کلی برای جداسازی جامدات از یک محلول داغ به کار گرفته می شود . این چنین عملی برای ممانعت از شکل گیری کریستال در قیف فیلتر و سایر دستگاه هایی که با محلول تماس دارند ، صورت می گیرد . بنابراین ، دستگاه و محلول استفاده شده گرم می شوند تا در عوض مانع کاهش سریع در دما شود ، که می تواند منجر به بروز کریستالی از جامدات در قیف شده و مانع انجام فرآیند فیلتراسیون شود .

روش فیلتراسیون خنک ( سرد ) عبارت می باشد از استفاده از یک حمام یخ به منظور خنک کردن سریع محلولی که قرار است کریستالی شود تا این که در دمای اتاق رها شود و با سرعت آهسته ای در دمای محیطی سرد شود . این تکنیک منجر به شکل یافتن کریستال های بسیار کوچکی می شود که اگر محلول در دمای اتاق سرد سرد عوض شود در عوض کریستالی بزرگی تشکیل خواهد شد.

فیلتراسیون خلاء عبارت از تکنیکی می باشد که برای دسته ی اندکی از محلول ها استفاده می شود تا با سرعت کریستال های کوچک خشک شوند . این روش به قیف بوخنر ، کاغذ صافی با قطری کوچکتر از قیف ، ارلن خلاء و لوله ی لاستیکی به منظور اتصال به منبع خلاء ، نیاز دارد .

قیمت ست فیلتراسیون ؛

برای اطلاع از قیمت ست فیلتراسیون می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید

[contact-form-7 404 "Not Found"]

دیدگاه ها بسته شده است