ارائه دهندگان این محصول


عمل جدا سازی مواد یک ترکیب از مخلوط مایع به وسیله ی چگالش و تبخیر گزینشی ، تقطیر نام دارد . تقطیر هایی که در مقیاس آزمایشگاهی انجام می شوند تقریبا به شکل انحصاری به شکل بسته صورت می گیرند . ستون تقطیر از شیشه آلات آزمایشگاهی است که برای تقطیر استفاده می شود و از یک حداقل دیگ جوشان شکل گرفته که در آن ماده ی منبع حرارت داده می شود ، یک کندانسور که در آن بخار گرما دیده خنک شده و مجددا به حالت مایع بر می گردد و یک دریافت کننده که در آن مایع خالص یا تغلیظ شده ای به اسم عصاره ، جمع آوری می شود .

کاتالوگِ شیشه آلات آزمایشگاهیِ شات دوران آلمان کاتالوگِ شیشه آلات آزمایشگاهیِ پیرکس انگلستان

تقطیر ممکن است سبب جدا سازی کامل ( تقریبا اجزای خالص ) شود یا احتمال این وجود دارد که باعث جدا سازی جزئی شده که غلظت اجزای گزینشی ترکیب را بالا می برد . در هر حالت این فرآیند از تفاوت در قدرت تبخیر اجزای ترکیب استفاده می کند . در حوزه ی شیمی صنعتی ، تقطیر یک واحد عملکردی است که اهمیت آن در سطح جهانی است ولی فرآیندی است که فیزیکی و نه شیمیایی محسوب می شود . چندین تکنیک در سطح آزمایشگاهی به منظور انجام عمل تقطیر به چشم می خورند .

توصیف ستون تقطیر آزمایشگاهی

یک ستون تقطیر آزمایشگاهی شیشه آلات آزمایشگاهی به شمار می رود که برای جدا سازی ترکیبات تبخیر شده ی مخلوط مایعات با فراریت ( volatility ) بسته استفاده می شود . در بعضی از متون نام دیگر آن می تواند ستون تفکیک باشد . بیشترین استفاده ای که از آن می شود در ستون Vigreux یا یک ستون مستقیم بسته شده با مهره های شیشه ای یا قطعات فلزی همانند با حلقه های Raschig است .

ستون های تقطیر کمک به جدا سازی مخلوط می کنند که این کار با کمک به خنک سازی ، چگالش و دوباره تبخیر بخار های مخلوط در راستای قانون رائول انجام می شود . با هر چرخه تبخیر- چگالش ، بخار ها از نظر داشتن یک ترکیب خاص غنی تر می شوند . یک مساحت سطح بزرگ تر به شکل گیری چرخه های بیشتری اجازه می دهد که در عوض سبب بهبود سازی عمل جدا سازی می شود . برای یک ستون Vigreux یا یک ستون تقطیر بسته بندی شده این امر معقول است . تقطیر باند اسپینینگ ( Spinning band distillation ) با استفاده از یک باند چرخشی در ستون به منظور اوج گیری اجباری بخار ها و نزول چگالیده ( مایع حاصل از چگالش بخار ) به درون یک تماس بسته همان نتیجه را به دست می دهد با این اختلاف که بسیار زودتر به تعادل می رسد .

کاتالوگِ شیشه آلات آزمایشگاهیِ شات دوران آلمان کاتالوگِ شیشه آلات آزمایشگاهیِ پیرکس انگلستان

قیمت ستون تقطیر

برای اطلاع از قیمت ستون تقطیر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است