ارائه دهندگان این محصول


یک ستون کروماتوگرافی گازی gc مویین یا ستون gc مویین از تجهیزات آزمایشگاهی و در ساده‎ ترین شکل خود از دو بخش تشکیل شده است یعنی لوله ی مویین و فاز ساکن . سیلیکای جوش خورده و فولاد ضد زنگ مواد اصلی هستند که برای لوله ها به کار گرفته می شوند . فاز های ساکن متعددی به چشم می خورند . اکثرا پلیمرهای پایدار حرارتی با وزن مولکولی بالا به شکل مایعات یا چسب ها می باشند . متداول ترین فاز های ساکن این نوع پلیمر ها عبارتند از پلی سیلوکسان ها ( اغلب اوقات به نادرستی سیلیکون ها نامیده می شوند ) و پلی اتیلن گلایکول ها . نوع دیگری از فاز های ساکن که بسیار متداول هستند عبارتند از ذرات متخلخل و کوچک تشکیل شده از پلیمر های زئولیت ها ( به عنوان مثال آلومینا ، غربال های مولکولی ) .

 

قیمت ستون کروماتوگرافی گازی gc

جهت اطلاع از قیمت ستون کروماتوگرافی گازی gc می توانید از راه های ارتباطی زیر با فروشگاه پارسا تماس حاصل نمایید

تلفن دفتر فروش (تهران) : 44297292

پاسخگویی پیامکی و تلگرامی : 09196787718

جهت تماس مستقیم با کارشناسان فروش به شماره 09196787718 پیامک و یا به @Parsa1072 در تلگرام پیام دهید

 

 

 

نحوه ی انتخاب یک ستون gc ( ستون کروماتوگرافی گازی )

گام اول – انتخاب یک فاز ساکن

یک فاز ساکن مهم ترین گام در انتخاب یک ستون gc است ، چون گزینش پذیری یا قابلیت ستون gc در جدا سازی بخش های مختلف نمونه را مشخص می کند . یک فاز ساکن فیلمی است که از نظر شیمیایی به دیواره ی داخلی یک ستون مویین متصل یا روی آن روکش گذاری شده است و بایستی بر اساس نوع عملی که باید انجام شود ، مورد انتخاب قرار گیرد . تفاوت های موجود در ویژگی های شیمیایی و فیزیکی ذرات آلی تزریق شده و تعاملات آن ها با فاز ساکن بنیاد فرآیند جداسازی به شمار می روند . زمانی که قدرت تعامل های فاز ساکن – آنالیت برای دو ذره به شکل بارزی متفاوت باشد ، یک ذره به نسبت دیگری به مدت طولانی تری نگه داشته می شود . میزان زمانی که آن ها در ستون gc نگه داشته می شوند ( زمان بازداری ) مقیاسی برای این تعامل های فازی – آنالیتی است .

گام دوم : هویت ستون gc

طیف فعلی قطر داخلی ستون gc مویین موجود از نظر تجاری امکان تعادل بین دو فاکتور را فراهم می کند یعنی : کارایی ( تعداد صفحات به صورت نظری ) و ظرفیت نمونه ( مقداری از هر جزء یک نمونه که در ستون می تواند به کار گرفته شود بدون بروز بیش از حد بار گذاری ) . بهینه سازی یکی از این فاکتور ها نیازمند قربانی کردن یکی دیگر است . هویت ایده آل برای یک کاربرد خاص به نیاز های تحلیلی مورد نظر بستگی دارد .

گام سوم : ضخامت فیلم ستون gc

اکثر ستون های دارای هویت 0.25 میلی متری یک ضخامت فیلم 0.25 یا 0.50 میکرو متری دارند . بسته به کاری که باید صورت گیرد ، ضخامت بهینه ی فیلم ممکن است متفاوت باشد .
کاهش ضخامت فیلم
مزایای کاهش ضخامت فیلم عبارتند از پیک های تیز تر ( که ممکن است رزولوشن را افزایش دهد ) و کاهش عمل bleeding ( دست رفتن فاز ساكن از درون ستون ) . هر دوی این مزایا سیگنال به پارازیت را افزایش می دهند .
افزایش ضخامت فیلم
مزایای آن عبارتند از کاهش تعامل بین لوله – آنالیت و افزایش ظرفیت نمونه . معایب آن عبارتند از افزایش پهنای پیک ( که ممکن است باعث کاهش رزولوشن شود ) .

گام چهارم : طول ستون gc

معمولا یک ستون 30 متری بهترین تعادل رزولوشن ، زمان آنالیز و فشار مورد نیاز راس ستون را فراهم می کند . داده ها در جدول 4 نشان داده شده اند . کاربرد های خاص ممکن است نیاز به طول ستون gc متفاوتی داشته باشند .
ستون های بلند تر
ستون های بلند تر رزولوشن بیشتری را فراهم می کنند ولی فشار پشتی را افزایش می دهند . باید تاکید شود که دو برابر کردن طول ستون gc هرگز رزولوشن را دو برابر نخواهد کرد ( رزولوشن تنها طبق جذر مربع طول ستون افزایش می یابد ) .
ستون های کوتاه تر
ستون های کوتاه تر زمانی که رزولوشن عالی مورد نیاز باشد توصیه می شوند ، به عنوان مثال برای اهداف جداسازی صفحه ای یا برای نمونه های ساده تری که اجزای آن ها از نظر طبیعت شیمیایی متفاوت است .

 

قیمت ستون gc

برای اطلاع از قیمت ستون کروماتوگرافی گازی gc می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است