عمل خشک کردن با اسپری عبارت از شیوه ی تولید یک پودر خشک از یک مایع یا یک محلول آبکی با خشک کردن سریع با یک گاز داغ می باشد . در مورد خشک کردن تعداد زیادی از مواد حساس به حرارت همانند با مواد غذایی و محصولات دارویی این شیوه بیشتر از سایرین ترجیح داده می شود . یک توزیع بدون نقص اندازه ی ذرات یک علت برای انجام این عمل برای برخی از محصولات صنعتی همانند با کاتالیزور ها است . هوای محیط حرارت دیده نقش خنک کنندگی دارد ، با آن که اگر مایع یک حلال اشتعال پذیر همانند با اتانول یا محصول حساس به اکسیژن باشد ، از نیتروژن استفاده می شود .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

همه ی اسپری درایر ها نوعی نازل اسپری یا اتمایزر را برای پخش کردن مایع یا محلول آبکی به کار می گیرند . متداول ترین آن ها دیسک های گردان و نازل های چرخشی فشار بالای تک مایعی است . چرخ های اتمایزر مشخص شده که توزیع ذرات را با اندازه ای وسیع تری انجام می دهد گرچه هر دو روش به توزیع بدون عیب اندازه ی ذرات اجازه می دهند . برای برخی از موارد دیگر نازل های اولترا سونیک یا دو مایعی استفاده می شود . بستگی به پیش نیاز های فرآیند ، با انتخاب های شایسته می توان قطره هایی با اندازه ای از 10 تا 500 میکرومتر به دست آورد . معمول ترین کاربرد ها در محدوده ی قطره هایی با اندازه ی 100 تا 200 میکرومتر است . پودر خشک اغلب اوقات جریان آزاد محسوب می شود .
یک اسپری درایر یک جریان مایع را گرفته و جسم حل شونده یا سوسپانسیون را به عنوان یک جامد مجزا و حلال را به بخار تبدیل می کند . جریان ورودی مایع از راه یک نازل به داخل جریان داغ اسپری و تبخیر می شود . جامدات همان طور که رطوبت سریعا قطره های کوچکی از خود بر جا می گذارد تشکیل می شود . یک نازل اسپری درایر معمولا به منظور هر چه کوچک تر کردن قطره های کوچک ، به حداکثر رسانی انتقال گرما و سرعت تبخیر آب ، استفاده می شود . اندازه ی قطره ها می تواند از 20 تا 80 میکرو متر باشد که به نوع نازل بستگی دارد . نازل اسپری درایر ها به صورت دو شکل اصلی دیده می شوند : نازل تک مایع فشار بالا ( 50 تا 300 بار ) و نازل دو مایعی : یک مایع ، مایعی است که بایستی خشک شده و مایع دوم یک نوع گاز فشرده شده است ( معمولا هوا در 1 تا 7 بار ) .
اسپری درایر ها سریعا می توانند در مقایسه با سایر روش های خشک کردن ، یک محصول را خشک کنند . آن ها هم چنین یک محلول ، یا محلول آبکی را در یک مرحله به پودر خشک تبدیل می کنند که می تواند بسیار مفید باشد به این علت که فرآیند خشک کردن را بسیار ساده کرده و باعث کاهش هزینه ها می شود .

کاربرد های اسپری درایر

اسپری درایر ها در صنایع مختلف کاربرد های گوناگون دارند که به تعدادی از آن ها در زیر می توان اشاره کرد :

صنعت غذا : شیر شیر خشک ، قهوه ، چایی ، تخم مرغ ، غلات ، ادویه جات ، طعم دهندگان ، نشاسته و مشتقات نشاسته ، ویتامین ها ، آنزیم ها ، استویا ، رنگ دهندگان و غیره .
محصولات دارویی : آنتی بیوتیک ها ، ترکیبات پزشکی ، افزودنی ها .
صنعتی : رنگ دانه های رنگی ، مواد سرامیکی ، پشتیبان های کاتالیزوری ، ریز جلبک .

نانو اسپری درایر

نانو اسپری درایر با استفاده از اسپری درایر امکانات تازه ای را در زمینه ی خشک کردن ارائه می دهد . ذرات را می شود با یک توزیع اندازه ی محدود از 300 تا 5 میکرو متر تولید کرد . بالا بودن میزان بازده تا 90 درصد بوده و مقدار حداقل نمونه عبارت از 1 میلی متر است .

قیمت اسپری درایر

برای اطلاع از قیمت اسپری درایر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است