تیشو اسلاید استینر خودکار یا در تعریف دیگر دستگاه رنگ آمیزی بافت خودکار دستگاه هایی به شمار می روند که رنگ آمیزی خون محیطی و دیگر اسمیر های هماتولوژی را اتومات می کنند تا شمارش های تمایزی میکروسکوپی آزمایشگاهی به استفاده از رنگ رایت ( Wright ) نوعی رنگ رومانوسکی ، آسان شود . اپراتور اسلاید ها را داخل یک حامل قرار داده و یک زمان یا شیوه ی کار برنامه ریزی شده را مورد گزینش قرار می دهد . اسلاید استینر های انتقال خطی یک بازوی انتقال دارند که سبد اسلاید ها را به درون و خارج ظروف موازی معرف جا به جا می کنند . استینر هایی که بازوی رباتیک دارند این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهند تا به منظور جا به جا سازی بازوی رباتیک برای حمل اسلاید ها به ظرف مورد نظر ، استینر را برنامه ریزی کند . اسلاید استینر های سانتریفیوژی معرف ها را به درون اسلاید های قرار داده شده در یک سیستم حامل چرخشی می پاشند ( اسپری می کنند ) و از نیروی گریز از مرکز ( سانتریفیوژی ) به منظور از بین بردن معرف های زیادی و خشک کردن اسلاید ها استفاده می کنند . کنترل اسلاید استینر های بازو سه محوری و انتقال خطی به وسیله ی ریز پردازنده صورت می گیرد . اسلاید استینر نوع گریز از مرکز به وسیله ی یک ریز پردازنده کنترل شده که میزان رنگ و محلول شستشویی که به درون اسلاید اسپری می شود به همراه زمان سانتریفیوژ و سرعت آن را تنظیم می کنند . اسلاید استینر های صفحه پهن فلزی با به کارگیری عمل موئین از معرف ها استفاده می کنند . اسلاید ها در شیار های اسلاید استینر روی مارپیچ های سیستم حامل قرار گرفته و در امتداد یک پلت فرم به طرف پایین جا به جا می شوند .

شکل های مختلف اسلاید استینر

شکل 1 . پیکربندی پلت فرم : استینر های شکل ماتریکسی / آرایه ای
شکل 2 . پیکربندی پلت فرم : استینر های دارای سیستم چرخشی / چرخ و فلکی

اندازه ها و انواع گوناگون اسلاید استینر

یکی از بارز ترین خصوصیات آن ها پیکربندی ، یا فرمت فیزیکی شان و هم چنین ظرفیت معرف و اسلاید است . برخی از واحد ها همانند با یک آرایه یا ماتریکی هستند ، از آن جایی که اسلاید ها بر روی رک های پشتیبانی قابل تعویض گذاشته می شوند که ترتیب قرار گیری آن ها به صورت ستونی و ردیفی است ( شکل 1 ) ، در حالی که فرمت جایگزین را می شود در قالب یک اسلاید استینر با سیستم چرخشی یا چرخ و فلکی بیان کرد ، به این علت که اسلاید ها ( و ظروف معرف ) در یک الگوی دایره ای شکل بر روی یک پشتیبان مشابه با دیسی پهن مرتب شده اند .
شیوه های کاری مختلف
یکی از مهم ترین جنبه های اسلاید استینر های ویژه که به توضیح بیشتری نیاز دارد این است که سیستم آیا باز یا بسته است ، که هر دوی آن ها دارای اثرات مفهومی فیزیکی و تعریفی می باشند . در تعریف ، سیستم های بسته با توجه به این حقیقت نام گذاری شده اند که معمولا توانایی اپراتور ها را مبنی بر استفاده از معرف های به دست آمده از منابعی جدا از توزیع کننده ی ابزار ها محدود می کنند و محدوده کننده ی قابلیت کاربر مبنی بر عوض کردن پروتکل های رنگ آمیزی هستند . به علاوه ، این چنین ابزار هایی را می شود به شکل فیزیکی بسته در نظر گرفت به این علت که برای آن ها بایستی اسلاید ها روی یک صفحه ی پهن قرار داده شوند که در طول عمل رنگ آمیزی به آن ها امکان دسترسی به چشم نمی خورد . به بیان دیگر ، هیچ اسلایدی را نمی شود از پلت فرم تا هنگامی که تمامی پروتکل ها کامل نشده اند ، برداشت . سیستم های بسته هم چنین آن از سیستم هایی را در بر می گیرند که به شکل خودکار معین می کنند که کدام پروتکل رنگ آمیزی برای اسلاید ها بایستی استفاده شوند که این کار به وسیله ی خواندن یک برچسب بار کد انجام می شود که پیش از اجرای کار زده شده است . نه تنها این چنین واحد هایی از اسلاید های دارای بار کد استفاده می کنند ، بلکه ملزم به استفاده از ظروف معرف بار کد گذاری شده و از پیش پر شده هستند که موانع مالی را برای استفاده از تولیدات به دست آمده از سایر فروشندگان تحمیل می کنند .

قیمت اسلاید استینر

برای اطلاع از قیمت دستگاه رنگ آمیزی بافت می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است