در جایی که فضای مجزایی برای آزمایش مورد نیاز است، محفظه ای به نام گلاوباکس طراحی شده است تا کاربر بتواند آزمایش را در این محفظه انجام دهد. همانطور که از اسم این محفظه مشخص است، در دو طرف آن دستکش هایی قرار گرفته اند که کاربر می تواند دستان خود را در درون آن قرار داده و بدون تماس با مواد آزمایشگاهی با آنها کار کند. این محفظه را شفاف در نظر میگیرند تا کاربر بتواند در حین انجام کار، مواد را ببیند.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

انواع گلاوباکس

  1. یک نوع که به کاربر اجازه می دهد تا با مواد سمی نظیر مواد رادیو اکتیو یا عاملان بیماران عفونتی کار کند
  2. دیگری که اجازه کار با موادی نظیر آرگون و نیتروژن، که باید در فضای فوق العاده خالصی قرار گیرند، می دهد.

همچنین از گلاوباکس برای کار بر روی مواد و چیزهای مختلف که در اتاقک خلاء وجود دارند، می توان استفاده کرد.

کار با گلاوباکس در جو خنثی

از طریق یک سری دستگاه های تصفیه کننده که حلال ها، آب و اکسیژن را از گاز می گیرند، گاز به درون یک گلاوباکس پمپ می شود. به طور متداول از فلز مس گرما دیده برای حذف اکسیژن استفاده می شود، معمولا با عبور مخلوط هیدروژن/نیتروژن از میان ستون جدا کننده ی اکسیژن در حالی که گرما می بیند، دوباره ایجاد می شود یعنی آب تشکیل شده به بیرون محفظه با نیتروژن و هیدروژن اضافی رانده می شود. برای گرفتن آب به واسطه ی جذب آن در منافذ غربال مولکولی، استفاده از غربال های مولکولی متداول است. اغلب توسط شیمیدان های ارگانو متالیک چنین محفظه ای برای انتقال جامد های خشک از یک محفظه به محفظه دیگر مورد استفاده قرار گرفته می شود.

استفاده از روش شلنک با استفاده از منیفولد گاز خلاء یک جایگزین برای استفاده از گلاوباکس می باشد که برای کار حساس به هوا مورد استفاده قرار می گیرد.

معایب کار با گلاوباکس

یکی از معایب حلال های آلی این است که حلال های آلی به مهر های پلاستیکی آن حمله کرده و در نتیجه محفظه نشتی پیدا می کند و آب و اکسیژن می توانند به محفظه وارد شوند.

عیب دیگر استفاده از این دستگاه این است که اکسیژن و آب از طریق دستکش های پلاستیکی پراکنده می شوند.

قیمت گلاوباکس

برای اطلاع از قیمت گلاو باکس می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است