گلوکومتر یک نوع دستگاه آزمایشگاهی می باشد که به منظور مشخص سازی غلظت تقریبی گلوکز موجود در خون به کار گرفته می شود . چنین چیزی می تواند هم چنین نواری از کاغذ تست گلوکز باشد که داخل یک ماده به صورت غوطه ور قرار می گیرد و بر اساس یک چارت گلوکز مورد اندازه گیری قرار می گیرد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع قند سنج خون

 

اندازه گیری گلوکز از عناصر مهم بررسی میزان گلوکز خون در اشخاص مبتلا به دیابت نوع شیرین یا افرادی که سطح قند خون آن ها پایین است ، محسوب می شود . قطره ی کوچکی از خون ، که به وسیله ی سوراخ کردن پوست به وسیله ی یک لانست شکل می گیرد ، روی یک نوار تست یک بار مصرف قرار می گیرد و سپس به وسیله ی گلوکومتر مقدار گلوکز خون ارزیابی و محاسبه می شود . گلوکومتر سپس میزان گلوکز را به شکل واحد های میلی مول در لیتر یا میلی گرم در یک دهم لیتر مشخص می کند .

شکل های مختلف گلوکومتر

گلوکومتر های بیمارستانی

امروزه در بیمارستان ها گلوکومتر های ویژه ای استفاده می شوند . این گلوکومتر ها به شکل دقیق تری کنترل کیفی سطح گلوکز خون را ثبت می کنند . در بین امکانات آن ها امکان انتقال داده ها به سیستم های کامپیوتری آزمایشگاهی و سیستم های الکترونیکی ثبت کننده ی اطلاعات پزشکی لحاظ شده است .

تست خون با به کارگیری دستگاه هایی که از نوار های آزمایش استفاده می کنند

گلوکومتر ها ممکن است چندین خصوصیت مهم در خود داشته باشند که امکان فرق داشتن آن ها از مدلی به مدل دیگر وجود دارد یعنی :

  • اندازه : امروزه میانگین اندازه ی گلوکومتر معمولا به اندازه ی یک کف دست انسان است . با آن که گلوکومتر های بیمارستانی امکان این وجود دارد که اندازه ای برابر با کنترل تلویزیون داشته باشند . آن ها باتری خور هستند .
  • نوار های آزمایش : یک عنصر قابل مصرف دارای مواد شیمیایی آزمایشگاهی که با گلوکز موجود در یک قطره خون واکنش نشان می دهند و برای هر اندازه گیری به کار گرفته می شود .
  • رمز نگاری : از آن جایی که امکان این وجود دارد که نوار های آزمایش دسته به دسته با هم فرق داشته باشند ، برای برخی از مدل ها لازم است که کاربر به صورت دستی کد پیدا شده روی نوار های آزمایش یا ویال یا تراشه ای که به همراه نوار آزمایش می آید را وارد کند .
  • حجم نمونه ی خونی : اندازه ی قطره ی خون مورد نیاز بسته به مدل ها گوناگون فرق دارد .
  • برداشت نمونه ی خونی و انجام آزمایش بر روی نواحی دیگر : حجم قطره های کوچکتر سبب شده است بشود بازو یا دیگر نواحی که حساسیت کمتری دارند را در عوض نوک انگشتان به شکل ریزی سوراخ کرد ، در واقع استفاده از طرفین نوک انگشتان به منظور گرفتن خون روشی است که شخص در رابطه با آن احساس راحتی کمتری دارد .
  • زمان های آزمایش : هنگامی که ممکن است دستگاه نتایج تست را مشخص کند بسته به مدل های گوناگون از 3 تا 60 ثانیه متفاوت می باشد .
  • نمایش دادن : حجم گلوکز به شکل واحد های گوناگون روی صفحه ی نمایش دیجیتالی نشان داده می شود . واحد اندازه گیری گزینش شده با توجه به نوع کشور متفاوت می باشد به نحوی که در آمریکا ، فرانسه ، ژاپن ، اسرائیل و هند واحد میلی گرم در یک دهم لیتر ترجیح داده شده و در کانادا ، استرالیا ، چین و بریتانیا واحد میلی مول در لیتر به کار گرفته می شود .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع قند سنج خون

 

قیمت گلوکومتر آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت گلوکومتر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است