اتوسمپلر hplc ابزار خودکار شده ای هستند که به منظور بار گذاری دقیق و سریع نمونه ها برای به اجرا در آمدن از بین یک کروماتوگراف مایع عملکرد بالا طراحی شده اند . بنابراین آن ها می توانند توسط جدا سازی اجزایشان آنالیز ، مورد تشخیص و کمیت گذاری قرار گیرند . آن ها به خصوص در آزمایشگاه هایی مفید هستند که نمونه های بسیار کوچک را آنالیز می کنند یا تعداد زیادی از آنالیز ها را انجام می دهند چون اتوسمپلر hplc سرعت و دقت بار گذاری نمونه را افزایش می دهند .

مواردی که زمان انتخاب یک اتوسمپلر hplc باید مد نظر داشت

اتوسمپلر های hplc به چشم می خورند که به منظور استفاده با نمونه های مایع به کار گرفته می شوند و سایرین از ریز استخراج فاز جامد استفاده می کنند . طیف حجم نمونه ، زمان های بار گذاری و چرخش ، دقت و صحت و نوع ظروفی که با اتوسمپلر های hplc سازگار هستند ، همگی از خصوصیات این ابزار به شمار می روند که بین مدل های مختلف فرق دارد .

5 سوال مهمی که زمان خرید یک اتوسمپلر hplc باید بپرسید

1- در محیط آزمایشگاه با چه تعداد نمونه طی یک ماه سر و کار دارید ؟ اگر تعداد آن ها بالا است ، یک اتوسمپلر یقینا مورد خوبی برای سرمایه گذاری است . گرچه اگر تنها در آزمایشگاه خود تعداد اندکی نمونه دارید ، یک تزریق کننده ی دستی ممکن است گزینه ی مقرون به صرفه تر از نظر اقتصادی باشد . ولی ، حتی با داشتن مقدار اندک نمونه ، دقت بالا و قابلیت تکرار پذیری یک اتوسمپلر ممکن است ارزش سرمایه گذاری کردن را داشته باشد .

2- با چه اندازه نمونه هایی سر و کار دارید ؟ اتوسمپلر ها به نسبت انسان ها بسیار دقیق تر هستند ، حتی زمان کار با نمونه های کوچک . اگر با موقعیت های بسیار حجم پایینی در آزمایشگاه خود سر و کار دارید ، خرید یک اتوسمپلر معمولا ایده ی خوبی است .

3- زمان چرخه ی ابزار و سرعت بار گذاری نمونه چقدر سریع است ؟ اگر سرعت در آزمایشگاه شما یک اولویت است باید این موارد را مد نظر داشته باشید .

4- چه نوع خدمات و پشتیبانی برای اتوسمپلر ارائه می شود ( گارانتی و غیره ) ؟

5- هزینه ی خرید ، اجرا و مراقبت از این ابزار چه میزان خواهد بود ؟

5 حقیقت مهم در رابطه با اتوسمپلر های hplc

 

کاربرد اتوسمپلر hplc

· امروزه ، در حدود 95 درصد یا بیشتر سیستم های hplc ساخت شرکت های بزرگ با اتوسمپلر عرضه می شوند ، که گواهی بر قابلیت اعتماد و بازده بیشتر سخت افزار اتوسمپلر و کنترل ها به نسبت ابزار قدیمی است .

· توسط به صورت خودکار کشیدن نمونه و تزریق یک مجموعه از پیش تعیین شده ، اتوسمپلر ها باعث رهایی کاربران آزمایشگاه از انجام کار های غیر جالب و تکراری می شوند . اکثر اتوسمپلر ها چندین ظرف نمونه را به صورت پیش فرض مدیریت می کنند از جمله پلیت های میکرو لیتر .

· اتوسمپلر hplc منشاء دائمی خطاهای مرتبط با نمونه گیری و تزریق دستی را از بین برده اند و به اشخاص آنالیز کننده اجازه می دهند منشاء های احتمالی دیگر خطا های کروماتوگرافی را بررسی کنند . حالا این افراد نیاز به این دارند که تنها یک سینی از نمونه ها را بر پا سازند و مطمئن شوند که نمونه ی درست در ویال صحیحی قرار گرفته است .

· اتوسمپلر ها مناسب هر شخصی نیستند ، آزمایشگاه های آموزشی هم چنان تا حد زیادی تکیه بر نمونه گیری و تزریق دستی دارند چون هدف اصلی آن ها ، جدا از کیفیت داده ها ، صرفه جویی در هزینه ها است .

· سرعت ، توان عملیاتی و حجم های کاهش یافته نمونه برای اکثر آزمایشگاه های تحلیلی مهم هستند و اتوسمپلر ها به صورت شایع در تکنیک های ” سریع ” گوناگون پذیرفته شده در دست یابی به این اهداف ، نقش ایفا می کنند . اتوسمپلر ها به فعال سازان مهمی تبدیل شده اند نظیر ستون ها ، پمپ ها و آشکار ساز ها .

قیمت اتوسمپلر hplc

برای اطلاع از قیمت اتوسمپلر کروماتوگرافی مایع می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است