تجهیزات آنالیتیکال آزمایشگاهی شامل طیف وسیعی از ابزار می شود که در آن ها هدف اصلی آنالیز کیفی و کمی نمونه ها می باشد یعنی به بیان دیگر مشخص سازی ترکیب شیمیایی یک نمونه و کمیت هر جزء در نمونه . محدوده ی گسترده ای از تجهیزات موجود هم چنین اجازه به کار بردن روش های گوناگون آزمایش و کاربرد های مربوط به آن ها را می دهد .

جنبه های کاربردی تجهیزات آنالیتیکال آزمایشگاهی

تجهیزات آنالیتیکال آزمایشگاهی در زمینه های گوناگون ، با در نظر گیری میزان سازگاری آن ها به منظور به کارگیری در رشته های متنوع علمی به منظور آنالیز نمونه ها ، استفاده می شوند .

به کارگیری تجهیزات آنالیتیکال آزمایشگاهی نه تنها در محیط های آزمایشگاهی بلکه در کار های میدانی نیز می باشد . زمینه ی استفاده از آن ها در زمینه های زیر می باشد ، ولی محدود به آن ها نیست .

  • شیمی تحلیلی
  • آنالیز طبی
  • تست های محیط زیست
  • آنالیز نوشیدنی و غذا
  • آنالیز جرم شناسی
  • تحقیقات علوم زیستی ( به عنوان نمونه بررسی و تحقیق در رابطه با فرآیند های شیمیایی که در آن ها متابولیت ها نقش دارند ، مطالعه ی ژنوم ها ، مطالعه ی پروتئین ها )
  • مشخص سازی ویژگی های مواد و تحقیقات
  • تست های پتروشیمی
  • آنالیز دارو در حوزه ی داروشناسی
  • و بسیاری موارد متعدد دیگر

طیف ابزار آنالیتیکال

تجهیزات آنالیتیکال آزمایشگاهی آن دسته از ابزاری را در بر می گیرند که در طیف سنجی جرمی ، آنالیز الکترو شیمیایی ، آنالیز حرارتی ، آنالیز جدا سازی ، میکروسکوپی ، و تکنولوژی های هیبرید مختلف ( به عنوان مثال GC – MS و HPLC – MS ) استفاده می شوند .

از بین دستگاه های آزمایشگاهی می توان نمونه هایی نظیر طیف سنج های جرمی ، کروماتوگراف ها ( به عنوان نمونه GC و HPLC ) ، تیتراتور ها ، اسپکترومتر ها ( به عنوان مثال AAS ، X – Ray و فلورسانس ) ، آنالایزر های اندازه ی ذرات ( رئومتر ها ، آنالایزر های عنصری ( به عنوان مثال آنالایزر های نمک ، آنالایزر های CHN ) ، آنالایزر های حرارتی ، و موارد متعدد دیگر را نام برد .

هنگام گزینش تجهیزات آنالیتیکال آزمایشگاهی برای محیط آزمایشگاه چه فاکتور هایی را باید در نظر داشت ؟

به علت تفاوت بسیار زیاد این دستگاه ها در موارد تحلیلی ، بایستی اطلاعات کلیدی که از آنالیز آزمایشگاهی خود نتیجه می گیرید را شناسایی کنید . هنگامی که شکل مناسبی از ابزار را در رابطه با نیاز های آزمایشگاهی خود مشخص کردید ، موارد زیر فاکتور های مهمی هستند که به دنبال ارزیابی پیشنهاد های گوناگون از کارخانه های سازنده ی موجود بایستی در نظر گرفته شوند : دقت ، حساسیت ، رزولوشن ، سیگنال / پارازیت ، ابعاد رومیزی ، پرتابل بودن ، و قابلیت های تست مولتی پارامتر .

 

 

قیمت تجهیزات آنالیتیکال آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت دستگاه های آنالیتیکال آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است