هر دستگاه آزمایشگاهی که قادر به اندازه گیری فشار باشد می تواند عنوان مانومتر را داشته باشد . گرچه این اصطلاح ، مگر خلاف آن اثبات شود ، غالبا به خصوص اشاره به لوله های U شکلی دارد که پر از مایع شده اند . این نوع ابزار را می شود به سادگی به عنوان بخشی از یک تجربه ی آزمایشگاهی به منظور مشخص سازی تاثیر فشار روی یک ستون مایع ساخت .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع مانومتر

فرآیند ساخت مانومتر

یک مانومتر که ساختار ساده ای داشته باشد را می شود به وسیله ی پر کردن یک لوله ی پلاستیکی شفاف با یک مایع رنگی به منظور اجازه دادن به مشاهده ی آسان سطح مایع ، ساخت . سپس خم کردن این لوله به شکل حرف U انگلیسی انجام شده و در یک موقعیت عمودی ثابت می شود . سطوح مایع در دو ستون عمودی بایستی در این نقطه برابر باشند ، به این علت که آن ها در حال حاضر تحت یک فشار واقع شده اند . این سطح در نتیجه علامت گذاری شده و به عنوان نقطه ی صفر ابزار از آن یاد می شود .

شکل های مختلف مانومتر

مانومتر ها می توانند بر اشکال مختلفی باشند از جمله یک نوع لوله ای U شکل ، نوع چاهی شکل ، نوع اریب و مانومتر دو لوله ای . یک مانومتر عبارت از ابزاری می باشد که به منظور اندازه گیری فشار مایعات و گاز ها به کار گرفته می شود . از آن با عناوینی همانند با یک مایع یا فشار سنج نیز یاد می شود .

اندازه گیری

این ابزار علیه یک مقیاس اندازه گیری شده قرار داده می شود تا به دنبال آن بررسی هر نوع تفاوت در ارتفاع دو ستون انجام گیرد . از این اختلاف ارتفاع می شود به شکل مستقیم به منظور مقایسه ی نسبی بین فشار های تست متفاوت استفاده کرد . این نوع ابزار را هم چنین می شود برای محاسبه ی فشار مطلق مورد استفاده قرار داد ، هنگامی که چگالی مایع در دستگاه معین است .

استفاده از مانومتر

یک انتهای لوله توسط یک مهر و موم محکم به یک منبع فشار تست متصل می شود . انتهای دیگر به سمت اتمسفر باز گذاشته شده و در نتیجه تحت فشار تقریبا 1 اتمسفر واقع می شود . اگر فشار تست به نسبت فشار مرجع 1 اتمسفر بیشتر باشد ، مایع موجود در ستون تست در نتیجه مجبور به پایین رفتن در ستون می شود . چنین چیزی سبب می شود که مایع موجود در ستون مرجع به همان میزان بالا بیاید .

مانومتر های دیجیتالی

مانومتر نوع مایع دارای محدودیت هایی می باشد . وجود پیش نیاز های لوله ی شیشه ای ، مایعات تشخیص دهنده و سطحی که سوار کردن دستگاه روی آن صورت می گیرد بیشتر مناسب استفاده در محیط آزمایشگاه می باشند تا یک کار میدانی . هم چنین این نوع مانومتر دارای قابلیت برقراری ارتباط با یک کامپیوتر شخصی یا PLC نمی باشد . وجود چنین محدودیت هایی در نوع دیجیتالی مانومتر بر طرف شده است . این ابزار که دارای میکرو پردازنده می باشد به اندازه های مختلف و یا به شکل پرتابل دیده می شود که برای به کارگیری در کار های میدانی یا استفاده ی تنها به چشم می خورند و از خروجی آن ها برای کنترل یک فرآیند یا انتقال داده های اندازه گیری استفاده می شود .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع مانومتر

قیمت مانومتر

برای اطلاع از قیمت فشار سنج آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است