به منظور برش بسیار ریز مواد ، که نام مقطع را بر خود دارند ، از میکروتوم استفاده می شود و کاربرد آن در زمینه ی بررسی میکروسکوپی می باشد تا به دنبال استفاده از آن ها نمونه ها به منظور مشاهده تحت پرتوی الکترونی یا نور ساطع شده ، آماده شوند . میکروتوم ابزاری است که برای کار از تیغه های الماس ، شیشه ای یا فولادی استفاده می کند و به کارگیری این تیغه ها بستگی به نوع نمونه و ضخامت مطلوب برش به دست آمده ، دارد . به عنوان مثال از تیغه های فولادی به منظور آماده سازی قطعات بافت های حیوانی یا گیاهی برای مشاهده تحت میکروسکوپ نوری و در زمینه های بافت شناسی استفاده می شود .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

شکل های مختلف میکروتوم

سورتمه ای

در این نوع نمونه درون یک نگهدارنده ی ثابت شده قرار می گیرد ، که به دنبال آن از بین یک تیغه به سمت جلو و عقب جا به جا می شود .

چرخشی

یکی از انواع متداول میکروتوم ها می باشد ، که قاعده ی عمل آن طبق یک عمل چرخشی است به طوری که برش در حقیقت قسمتی از حرکت چرخشی می باشد .

Cryomicrotome

طراحی خاصی از میکروتوم می باشد که برای آن تعداد زیادی از میکروتوم های چرخشی را می شود برای برش در یک محفظه ی حاوی نیتروژن مایع به کار گرفت و به منظور برش دادن نمونه های منجمد استفاده کرد .

Ultramicrotome

این نوع یکی از ابزار مهم در اولترا میکروتومی می باشد . با به کارگیری دستگاهی که به همان شیوه ی میکروتوم چرخشی عمل می کند ، اجازه به تهیه کردن قطعات فوق العاده نازک می دهد ولی با این تفاوت که مقاومت ساختار مکانیکی آن بسیار زیاد می باشد .

لرزشی

قاعده ی کار بر پایه ی استفاده از تیغه ی لرزشی است تا به آن ها اجازه داده شود به نسبت آن چه که برای یک تیغه ی ثابت نیاز است ، برشی با فشاری کمتر شکل گیرد .

اره ای

برای مواد سخت نظیر دندان و استخوان ها از نوع اره ای استفاده می شود . این ابزار یک اره ی چرخشی تو رفته دارد که از بین نمونه عبور و آن را برش می زند .

لیزری

زمانی که به برش بدون تماس نیاز داریم از میکروتوم لیزری استفاده می شود . قبل از تهیه کردن نمونه از طریق جا دهی ، نیازی به تثبیت شیمیایی یا انجمادی نمونه مورد نظر نیست ، بنابراین روش های آماده سازی محصولات به حداقل می رسد .

 

 

قیمت میکروتوم اتوماتیک یا دستی

برای اطلاع از قیمت دستگاه میکروتوم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است