کارشناسان آزمایشگاهی از دستگاه شوری سنج به منظور اندازه گیری میزان شوری ، یا محتوای نمکین حل شده ی یک حلال استفاده می کنند . از آن جایی که شوری فاکتوری است که هم بر روی ضریب هدایت الکتریکی و هم گرانش خاص یک محلول تاثیر گذار می باشد ، ساختار یک دستگاه شوری سنج اغلب اوقات شامل یک الکترومتر یا هیدرومتر و تعدادی از وسایل تبدیل کننده ی قرائت نتیجه ی بررسی آن ها به میزان شوری ، می شود . کالیبره شدن یک شوری سنج یا بر اساس میکرو اهم ، واحد ضریب هدایت الکتریکی ، یا مستقیما بر حسب میزان دانه های نمک در هر گالن صورت می گیرد .

کاربرد های دستگاه شوری سنج

در دستگاه شوری سنج که برای تبدیل آب دریا به آب قابل شرب به کار گرفته می شود ( ژنراتور های آب تازه ) ( تبخیر کننده ها ) بر روی مقطر تخلیه شده از شوری سنج استفاده می شود تا توسط آن اندازه گیری کیفیت آب صورت گیرد . آبی که از تبخیر کننده ها به دست می آید می تواند به منظور آب قابل شرب تعیین چگالی شود ، به این خاطر که چنین آبی ( آب شور ) قابل شرب برای انسان نمی باشد .

در تعدادی از کشتی ها ، به منظور استفاده از دیگ های بخار نوع واتر تیوب نیاز به مقطری با کیفیت فوق العاده بالا می باشد ، از این نظر که استفاده از آب شور می تواند امری بسیار خطرناک باشد . بسته به کیفیت آب شوری سنج امکان این را دارد که خروجی تبخیر کننده دستگاه شوری سنج را به صورت خودکار از آب تازه به تانک های مخزن آب انتقال دهد .

نمکی بودن به معنای شوری یا محتوای نمکین حل شده ی یک ترکیب آبی است . یکی از عواملی که در تشخیص جنبه های شیمی آب های طبیعی و فرآیند های زیستی درون آن مد نظر گرفته می شود شوری می باشد که یک متغیر حالت ترمودینامیکی به همراه فشار و دما است که نقشی کنترلی بر روی ویژگی های فیزیکی نظیر چگالی و ظرفیت گرمایی آب دارند .

حد مرزی محتوای شوری isohaline یا گاهی اوقات isohale نامیده می شود.

سنسور شوری

این نوع سنسور در دستگاه شوری سنج توانایی اندازه گیری آسان و با دقت بالای محتوای کل نمک حل شده در محلول آبی را دارا می باشد . این سنسور شوری آب را نسبت به محدوده ی گسترده ای از شوری ها ، از شوری آب بسیار شور گرفته تا شوری آب اقیانوس ، و حتی محیط های فوق العاده شور اندازه می گیرد . شما این امکان را نیز دارید که نحوه ی تاثیر گذاری شوری بر خاصیت شناوری آب را مورد تحقیق قرار داده و مقادیر شوری را در پای رود ها که در آن جا مخلوط شدن آب تازه با آب اقیانوس رخ می دهد ، بررسی کنید .

 

قیمت شوری سنج

برای اطلاع از قیمت شوری سنج آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است